Jump to content

Σαλιγκάρια & γαρίδες


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

μια και ο καιρός φτάνει για την απόκτηση του μεγάλου ενυδρείου μου :busted_cop: θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με σαλιγκάρια και γαρίδες που θα μπορούσα να βάλω σε αυτό. Να πω πως το νερό θα είναι με χαμηλές σκληρότητες μια και θα φιλοξενήσει δίσκους κατά κύριο λόγο. Επίσης έχω ακούσει ότι οι amano shrimps και τα apple snails θέλουν σκληρότητες γύρω στο 10 προκειμένου να έχει σωστή ανάπτυξη το κέλυφός τους.

Άρα η ερώτησή μου είναι: υπάρχει κάποιο είδος από σαλιγκάρια και γαρίδες, το οποίο να αντέχει και να μπορεί να ζήσει (κανονικά) κάτω από μαλακά νερά, κι επίσης να μην τρώει φυτά? Αν γνωρίζετε κάτι θα το εκτιμούσα αφάνταστα :busted_cop:

Ευχαριστώ

Υ.Γ.1 neon δοκίμασες εκείνο το είδος που μου είχες πει από σαλιγκάρια? Μπορείς να μου θυμίσεις το όνομά του?

Υ.Γ.2 με τον clown μου τι γίνεται? θα πρέπει να τον βγάλω αν αποφασίσω να βάλω κάποια από τα είδη που θα μου προτείνετε? ή μήπως θα πρέπει να τον μάθω να μην τρώει το συγκεκριμένο είδος? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση:

Πωλούνται Apple Snails παραγωγής Περιστερίου Αττικής σοδειάς 2005 τα οποία είναι μεγαλωμένα σε 100μς αγωγιμότητας και είναι προσαρμοσμένα σε συνθήκες Αμαζωνείου και συγκεκριμένα Rio Xingu.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν στο κάτωθι τηλέφωνο: +306946982336

Για 'σένα θα κάνουμε καλύτερες τιμές άν και οι εκπτώσεις είναι κοντά!

:busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση:

Πωλούνται Apple Snails παραγωγής Περιστερίου Αττικής σοδειάς 2005 τα οποία είναι μεγαλωμένα σε 100μς αγωγιμότητας και είναι προσαρμοσμένα σε συνθήκες Αμαζωνείου και συγκεκριμένα Rio Xingu.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν στο κάτωθι τηλέφωνο: +306946982336

Για 'σένα θα κάνουμε καλύτερες τιμές άν και οι εκπτώσεις είναι κοντά!

:lmao:

7937[/snapback]

Ερωτηση: Το Περιστερι Αττικης πεφτει αριστερα η δεξια στον Αμαζονιο? (οπως κατεβαινουμε ...)

Ευχαριστω. :busted_cop::busted_cop::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση:

Πωλούνται Apple Snails παραγωγής Περιστερίου Αττικής σοδειάς 2005 τα οποία είναι μεγαλωμένα σε 100μς αγωγιμότητας και είναι προσαρμοσμένα σε συνθήκες Αμαζωνείου και συγκεκριμένα Rio Xingu.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν στο κάτωθι τηλέφωνο: +306946982336

Για 'σένα θα κάνουμε καλύτερες τιμές άν και οι εκπτώσεις είναι κοντά!

:wub:

7937[/snapback]

Θα σας τηλεφωνήσουμε για να αγοράσουμε μερικά αν είναι τόσο καλά όσο λέτε!!! :lmao:

Ερωτηση: Το Περιστερι Αττικης πεφτει αριστερα η δεξια στον Αμαζονιο? (οπως κατεβαινουμε ...)

Ευχαριστω. :busted_cop:  :busted_cop:  :thumbup:

7974[/snapback]

Δεξιά, δεξιά! Ερωτήσεις που κάνεις κι εσύ βρε Μαρίνα :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...