Jump to content

Rope Fish


Recommended Posts

Kαλη χρονια !! χρονια πολλα .

Μου εφεραν προσφατα ενα rope fish , γνωριζει κανεις τι ακριβως τρωει;

Link to comment
Share on other sites

beefheart, bloodworms, earthworms, frogs, crabs, shrimp, feeder fish, etc...anything meaty

αυτά βρήκα... αλήθεια τι ενυδρείο έχεις έλεγε ότι χρειάζεται τουλάχιστον 300 λίτρα.. και προτιμάει παρέα...

http://www.aquahobby.com/gallery/e_reed.php εδώ το βρήκα

Έγινε επεξεργασία - djagil
Link to comment
Share on other sites

beefheart, bloodworms, earthworms, frogs, crabs, shrimp, feeder fish, etc...anything meaty

αυτά βρήκα... αλήθεια τι ενυδρείο έχεις έλεγε ότι χρειάζεται τουλάχιστον 300 λίτρα.. και προτιμάει παρέα...

http://www.aquahobby.com/gallery/e_reed.php εδώ το βρήκα

THanks ! απο λιτρα ειμαι οκ εχω τουλαχιτον 640 καθαρα αλλα παρεα δεν του εχω ακομη .μου το εφεραν μονο του και δεν το ηξερα το ψαρι..

Link to comment
Share on other sites

φτανει τα 60 εκ. + αλλα σε τοσα λιτρα εισε οκ ,καλη φιλτρανση πεχχα στο 8,ψηλη σκληροτητα νερου και παρεα.πες μας λιγο για συγκατοικους και αλλα για το ενυδρειο σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβαμαι για τους υπολοιπους σοιγκατοικους μεγαλωνοντας ο κυριος δεν θα αφησει τιποτα ζωντανο.

Εκτος βεβαια κιαν οι συγκατικοι ειναι μεγαλυτεροι οι ειδιοι στο μεγεθεος.Αυτο που γνωριζω εγω ειναι οτι

Μεγαλωνουν πολυ και υπερβολικα γρηγορα,τρωνε τα παντα και ειναι πολυ λαιμαργα.Τις ταμπλετεσ απο

Τα πλεκο να δεις πως τις καταπινουνΘα σκαψει το μισο ενυδρειο ναι φυτα θα μειινουν,αν εχεις πετρες για σπηλιες κολατες για να ειναι σταθερες.Προσωπικη αποψη τετοιου ειδους ψαρια να φιλοχενουνται σε σπισις ενυδρεια με το ειδιο ειδος η και μονα τους.

Παντα φιλικα και Χρονια πολλα Στρατος.

*Καλα τετοιου ενυδρειο και δεν μας εκανες μια παρουσιαση? :D

Ακομη και τωρα τα στοιχεια που δινεις ειναι λιγα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω φοβαμαι για τους υπολοιπους σοιγκατοικους μεγαλωνοντας ο κυριος δεν θα αφησει τιποτα ζωντανο.

Εκτος βεβαια κιαν οι συγκατικοι ειναι μεγαλυτεροι οι ειδιοι στο μεγεθεος.Αυτο που γνωριζω εγω ειναι οτι

Μεγαλωνουν πολυ και υπερβολικα γρηγορα,τρωνε τα παντα και ειναι πολυ λαιμαργα.Τις ταμπλετεσ απο

Τα πλεκο να δεις πως τις καταπινουνΘα σκαψει το μισο ενυδρειο ναι φυτα θα μειινουν,αν εχεις πετρες για σπηλιες κολατες για να ειναι σταθερες.Προσωπικη αποψη τετοιου ειδους ψαρια να φιλοχενουνται σε σπισις ενυδρεια με το ειδιο ειδος η και μονα τους.

Παντα φιλικα και Χρονια πολλα Στρατος.

*Καλα τετοιου ενυδρειο και δεν μας εκανες μια παρουσιαση? :thumbup:

Ακομη και τωρα τα στοιχεια που δινεις ειναι λιγα.

..ειμαι στο τρεξιμο παιδια sorry για τον χρονο που μεσολαβησε .. για απαντηση

παρουσιαση οταν ειμαι κομπλε και απο φυτα γιατι ειμαι πανω σε σταδιο αλλαγων στο ενυδρειο και ειναι λιγο αλαλουμ..για να εχετε παντως μια ιδεα : ph 6.9 nh3/4 0 gh 11 kh 3!! και μου την εχει δωσει!! no2 0 και δυστυχως το no3 πολυ πανω απ τα ορια .το 1 εξωτερικο φιλτρο τιγκα στο σαλιγκαρι και απο ψαρια δινω και περνω μπας και στησω κατι 'σοβαρο'. εχω τωρα 2 σινοδοντεσ

4 πλεκο

2 πιμελοδοντεσ

4 μικρογεοφαγους

5 κλοουν (που τα δινω.μου τρωνε τα φυτα)

10 zebra danio

8 serpae

4 rosy barb

και το rope fish που με τιποτα!! δεν τρωει τιποτα αλλο εκτοσ απο αρτεμια και σκουληκι. τα μικρα κοπαδακια ουτε που τα τρομαζει αν και ειναι περιπου 26 εκατοστα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...