Jump to content

Ζωντανα TUBIFFEX(!)


Recommended Posts

Γεια σας, Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανεις που μπορώ να βρώ ζωντανα σκουλίκια Tubiffex?

εδω στην Ελλάδα θα έχει κανεις? ή θα αναγκαστώ να ψάχνω στο εξωτερικό?

Με ενδιαφέρει η καλλιέργεια τους,και θέλω να ξεκινίσω με μερικούς γεννήτορες να δω πως πάνε. Αλλα, δε ξέρω που να βρω(?) :busted_cop:

Ξέρει κανεις? ή ακομα και άλλα όπως bloodworms.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς grindal ή white worms; Αυτά είναι πιο εύκολο να τα βρεις. Tubifex δεν νομίζω ότι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς grindal ή white worms; Αυτά είναι πιο εύκολο να τα βρεις. Tubifex δεν νομίζω ότι θα βρεις.

8281[/snapback]

Τα white worms ή τα gridal δεν τα έχω δοκιμάσει στα ψάρια μου και δε ξέρω αν τους αρέσει. τα tubiffex ακόμα και αποξηραμένα τα ψάρια τα τρώνε με μεγάλη λαιμαργία.

Εσυ τα έχεις δοκιμάσει τα white worms ή τα gridal? (βασικά οχι εσυ....τα ψάρια σου θελω να πω... :busted_cop: )

ξέρεις που μπορώ να βρώ?τουλαχιστον να δω αν τα τρώνε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα white worms ή τα gridal δεν τα έχω δοκιμάσει στα ψάρια μου και δε ξέρω αν τους αρέσει. τα tubiffex ακόμα και αποξηραμένα τα ψάρια τα τρώνε με μεγάλη λαιμαργία.

Εσυ τα έχεις δοκιμάσει τα white worms ή τα gridal? (βασικά οχι εσυ....τα ψάρια σου θελω να πω... :busted_cop: )

ξέρεις που μπορώ να βρώ?τουλαχιστον να δω αν τα τρώνε....

8284[/snapback]

ζωντανα white worms και bloodworms πουλανε στην Αγγλια σε ολα τα μαγαζια - αν εχεις δυσκολιες να βρεις μπορω να σου φερω οταν ξανακατεβω ελλαδα (το καλοκαιρι). Για tubiffex δεν ξερω - παντως εδω εχω δει μονο αποξηραμενα. Οι γνωμες για την θρεπτικη αξια των tubiffex διιστανται .....

Η Οcean Nutrition (πηγαινε στην σχετικη κατηγορια εδω στο φορουμ) βγαζει κατεψυγμενα white worms και μπορεις να δοκιμασεις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...