Jump to content

Σαλιγκοερώτηση


Recommended Posts

Πρωτοχρονιάτικο δώρο από τα σαλιγκάρια μου . χθες βρήκα κολλημένο πανό από την επιφάνια του νερού ένα τσαμπί ,,,,,,λέω και εγώ. Τη είναι αυτό. Τελικά ανακάλυψα πως είναι αυγά από σαλιγκάρια. Σε πόσες μέρες θα έχω μικρά??? Χρειάζεται κάτι συγκεκριμένο να κάνω??? Δεν θα μου τα φανέ τα ψαριά???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να σε καλά…είμαι και εγώ ένας χαζομπαμπάς.. μακάρι να μου έρθουνε όλα καλά…..μετά θα τα χαρίσω σε φιλόσαλιγκαρους. Αν έχει κανείς εμπειρία ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Η εκκόλαψη έχει σχέση με την θερμοκρασία.Δώστους περίπου 5 μέρες.Ετοιμάσου επίσης και για άλλα αφού άμα αρχίσουν ΔΕΝ σταματάνε!!! :busted_cop:

Άντε με το καλό! :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι έτοιμα, θα πέσουν μέσα στο νερό και από εκείνη την στιγμή είναι αυτόνομα. Έχουν ήδη σκληρό κέλυφοε και δεν υπάρχει κανένας φόβος να φαγωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω τα ram kai ta fire mathoy σε αυτό το ενυδρείο. Σήμερα τα είδα ξανά να είναι κολλημένα ……άρα να ξαναπεριμένω γεννητούρια?

Link to comment
Share on other sites

Από τα Ramirezi δέν νομίζω να έχεις πρόβλημα,γιατα Firemouth έχω μια μικρή επιφύλαξη....

Link to comment
Share on other sites

Φαγητό δεν θέλουν, θα τρώνε τα υπολείματα της τροφής των άλλων και θα σου κάνουν και τα τζάμια λαμπίκο.

Μαζίι και γω για την επιφύλαξη του Δημήτρη, αλλά κατά πάσαν πιθανότητα δεν θα έχεις απώλειες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...