Jump to content

Silver Dollar


Recommended Posts

Πολύ καλημέρα σας :bowdown:

Λόγο του ότι ακόμα δέν έχω καταλήξει στην σύνθεση του νέου μου ενυδρείου

(RIO 180L με προσανατολισμό βιοτοπικό αμαζονίου )

Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα silver dollar!

:):)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας :bowdown:

Λόγο του ότι ακόμα δέν έχω καταλήξει στην σύνθεση του νέου μου ενυδρείου

(RIO 180L με προσανατολισμό βιοτοπικό αμαζονίου )

Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα silver dollar!

<_<:)

:):thumbup::thumbup::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

οριστε φιλε μου...εδω θα βρεις καποιες βασικες πληροφοριες.ψαξε στο google για παραπανω.ελπιζω να σε βοηθησα :bowdown:

προσεχε μονο γιατι εχουν πολλες ορεξεις για φυτα..δεν θα στο συνιστουσα αν σκεφτεσαι να βαλεις φυτα.εγω ειχα δυο και τα χαρισα σε φιλο.μου τα μαδησαν!!!!

Έγινε επεξεργασία - stardust
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Σε γενικες γραμμες... Ομορφα ψαρακια, ηρεμα, ευκολα μενουν με αλλους κατοικους ενος κοινονικου ενυδριου. Αρκετα φοβιτσιαρικα οποτε συνιστατε να ειναι 3-4 για να αιθανονται ανετα. Μενουν στον αμαζονιο (ph 6 - 7.5 ,θερμ ~25,σκληροτητα 8° με 15° dH) και ειναι κυριως φυτογαφα αν και δεν θα πουν οχι στις κλασσικες νυφαδες της αγορας.

Το οτι ειναι φυτοφαγα και καθοτι τα ψαρια ειναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ πεινασμενα ειναι πολυ δυσκολο να τα φιλοξενισεις σε ενυδριο με φυτα γιατι δεν θα μεινει τιποτα (την πατησα). Επισης θελουν αρκετα λιτρα ~80 lt γιατι φτανουν ευκολα τους 10 ποντους.

Αυτα,

Φιλικα

Νικητας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Σε γενικες γραμμες... Ομορφα ψαρακια, ηρεμα, ευκολα μενουν με αλλους κατοικους ενος κοινονικου ενυδριου. Αρκετα φοβιτσιαρικα οποτε συνιστατε να ειναι 3-4 για να αιθανονται ανετα. Μενουν στον αμαζονιο (ph 6 - 7.5 ,θερμ ~25,σκληροτητα 8° με 15° dH) και ειναι κυριως φυτογαφα αν και δεν θα πουν οχι στις κλασσικες νυφαδες της αγορας.

Το οτι ειναι φυτοφαγα και καθοτι τα ψαρια ειναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ πεινασμενα ειναι πολυ δυσκολο να τα φιλοξενισεις σε ενυδριο με φυτα γιατι δεν θα μεινει τιποτα (την πατησα). Επισης θελουν αρκετα λιτρα ~80 lt γιατι φτανουν ευκολα τους 10 ποντους.

Αυτα,

Φιλικα

Νικητας

Eυχαριστώ φίλε Νικήτα αλλά ο κύβος ερρίφθη!

Δίσκοι δαγκωτό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...