Jump to content

Aλλαγή νερού , κάθε πότε και πόσο???


Recommended Posts

Πριν 15 μέρες βρέθηκα και εγώ με το 120λιτρο ενυδρείο του carefour.

Eχω βάλει 3 χρυσόψαρα και 6 κογκολέζους... έτσι μου ειπαν ότι λέγονται, και ενα μονομάχο.Κάθε πότε πρέπει να αλλάζω το νερό και πόσα λίτρα κάθε φορά?????

Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 μέρες βρέθηκα και εγώ με το 120λιτρο ενυδρείο του carefour.

Eχω βάλει 3 χρυσόψαρα και 6 κογκολέζους... έτσι μου ειπαν ότι λέγονται, και ενα μονομάχο.Κάθε πότε πρέπει να αλλάζω το νερό και πόσα λίτρα κάθε φορά?????

Εγω θα σου ελεγα 1 φορα την εβδομαδα,το 30% των λιτρων σου

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Εγω θα σου ελεγα 1 φορα την εβδομαδα,το 30% των λιτρων σου

Όπως σωστά σου είπε και ο φίλος dias,αλλά να κοιτάξεις κάποια πραγματάκια πχ τα ψάρια που έχεις δεν ταιριάζουν μεταξύ τους ώς προς τις παραμέτρους και τις συνήθειες...

Οι μετρήσεις σου είναι οκ; γιατί μου φαίνετε λίγος ο καιρός για να έχει στρώσει το ενυδρείο σου...

ΥΓ μήν ξεχνάς το αντιχλώριο...

Φιλικά Κώστας

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

:)

Όπως σωστά σου είπε και ο φίλος dias,αλλά να κοιτάξεις κάποια πραγματάκια πχ τα ψάρια που έχεις δεν ταιριάζουν μεταξύ τους ώς προς τις παραμέτρους και τις συνήθειες...

Οι μετρήσεις σου είναι οκ; γιατί μου φαίνετε λίγος ο καιρός για να έχει στρώσει το ενυδρείο σου...

ΥΓ μήν ξεχνάς το αντιχλώριο...

Φιλικά Κώστας

:bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια,νομιζω οτι ειναι παρα πολλα για τα λιτρα σου φιλε......τα χρυσοψαρα γενικα ξερω οτι ειναι ψαρια που απελευθερωνουν μεγαλα ποσα αμμωνιας στο ενυδρειο,οποτε θα εχεις προβλημα με τα νιτρικα....οποτε μαλλον θα πρεπει να μειωσεις τον πληθυσμο τους.....επισης ο μονομαχος δεν ταιριαζει με τα χρυσοψαρα.....

Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρειο σου χωρανε το πολυ τεσσερα χρυσοψαρα και ο μονομαχος μονος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...