Jump to content

Πόσα φυτά ???


Recommended Posts

Γειά σας θα ήθελα τις γνώσεις σας :wub:

Εχω ενυδρείο με 50 περίπου λίτρα νερό . 2 τιγράκια 10 gupy 3 γλυφτες

Το νερό το πέρνει το εσωτερικό φίλτρο και το πετάει στην επιφάνεια του νερού .

Εχω και μία αντλία αέρα ( μία αεράπετρα ) .

Το ερώτημα μου είναι :

α) πόσα φυτά ή αλλιώς πόσα φύλλα απο το φυτό Anubias barteri var. nana χρειάζεται το ενυδρείο μου ?

β) Δεν είχα φυτά έβαλα ενα Anubias barteri var. nana με 10 φύλλα τι διαφορετικό θα συμβεί καλό ή καλό μετά την πρόσθεση του φυτού . Ποιό θα είναι τα πλεονέκτημα και ποιά τα μειονεκτηματα ?

γ) Σε τι θα αλλάξει η συντήρηση του ενυδρείου μου ( διαστήματα αλλαγής νερού κ.λ.π ) .

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D

Έγινε επεξεργασία - PACIFIC
Link to comment
Share on other sites

γεια σου,μια ερωτηση,τα τιγρακια σου δεν κυνηγανε τα guppy?

προσεχε το αυτο....

Να βαλεις φυτα,μονο καλο κανει!(τα anubias nana ειναι καλη λυση) τοσα ωστε να αφησεις χωρο για κολυμπι στο ενυδρειο σου για τα ψαρακια....το ποσα φυτα θα βαλεις δεν παει συμφωνα με τα λιτρα.

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

γεια σου,μια ερωτηση,τα τιγρακια σου δεν κυνηγανε τα guppy?

προσεχε το αυτο....

Να βαλεις φυτα (τα anubias nana ειναι καλη λυση) τοσα ωστε να αφησεις χωρο για κολυμπι στο ενυδρειο σου για τα ψαρακια....το ποσα φυτα θα βαλεις δεν παει συμφωνα με τα λιτρα.

σωστή ερώτηση και κάτι ακόμα.Τα τηγράκια καλό είναι να είναι κοπαδάκι απο 5 και πάνω (βεβαια το ενυδρείο σου δέν χωράει άλλα)

Link to comment
Share on other sites

γεια σου,μια ερωτηση,τα τιγρακια σου δεν κυνηγανε τα guppy?

Αν βρούν κανά μόνο του πέφτει λίγο κυνηγητό σε ευθεία όταν στρίψει το gyppy το αφήνουν ίσυχο .

Οταν η ομάδα guppy είναι μαζί τα τιγράκια μπορώ να πώ οτι μπαίνουν στο κοπάδι και συμμετέχουν ειρηνικά

δεν τους πέρνει :wub:

Link to comment
Share on other sites

ειναι αποδεδειγμενο οτι θα εχεις απωλειες στα γκαπις,αν σςυνεχισουνε να συνηπαρχουν μαζι με τα τιγρακια....

πως να κολυμπησεις αλλωστε αν σου λέιπει η ουρα σου.......

Link to comment
Share on other sites

ειναι αποδεδειγμενο οτι θα εχεις απωλειες στα γκαπις,αν σςυνεχισουνε να συνηπαρχουν μαζι με τα τιγρακια....

πως να κολυμπησεις αλλωστε αν σου λέιπει η ουρα σου.......

Τα έχω κανα μήνα μαζί και δεν υπάρχει προς το παρόν καμία απώλεια ουράς :wub:

Η συμπεριφορά των τιγράκια είναι σαν τα γκαπις αφού στην πρωινή αναφορά :D με περδεύουν και στο μέτρημα . Λες στην προηγούμενη ζωή να ήταν γκαπι :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...