Jump to content

Κάποιο "ψαγμένο" κατάστημα στην Πάτρα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι καινούργια στο Hobby, μόλις πήρα ένα 54lt Juwel (RECORD 60) και θέλω να ξεκινήσω στρώσιμο. Έχω διαβάσει τα σχετικά άρθρα στο forum και ελπίζω να πάει καλά.

Αγόρασα τα πάντα από Αθήνα, αλλά επειδή ζω Πάτρα προσπαθώ να βρω ένα Pet Shop που να μπορώ να συνεργάζομαι. Σε 1-2 που πήγα (δεν λέω ονόματα για να μην θεωρηθεί δυσφήμιση) μου είπαν "τι στρώσιμο και φάρμακα μου λες, βάλε νερό και σε 24 ώρες βάλε ψάρια" :D .

Έχω την εξής απορία: Ξέρει κάποιος/α ένα "ψαγμένο" Pet Shop στην Πάτρα; που να ξέρει 5-6 πράγματα, ώστε να μην τρέχω Αθήνα για κάθε μικρό πρόβλημα; και που να μπορώ να εμπιστευτώ ότι δεν με "δουλεύει";

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Φοβάμαι με το στρώσιμο θα χρειαστώ περισσότερη βοήθεια! :wub:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Είμαι καινούργια στο Hobby, μόλις πήρα ένα 54lt Juwel (RECORD 60) και θέλω να ξεκινήσω στρώσιμο. Έχω διαβάσει τα σχετικά άρθρα στο forum και ελπίζω να πάει καλά.

Αγόρασα τα πάντα από Αθήνα, αλλά επειδή ζω Πάτρα προσπαθώ να βρω ένα Pet Shop που να μπορώ να συνεργάζομαι. Σε 1-2 που πήγα (δεν λέω ονόματα για να μην θεωρηθεί δυσφήμιση) μου είπαν "τι στρώσιμο και φάρμακα μου λες, βάλε νερό και σε 24 ώρες βάλε ψάρια" blink.gif .

Έχω την εξής απορία: Ξέρει κάποιος/α ένα "ψαγμένο" Pet Shop στην Πάτρα; που να ξέρει 5-6 πράγματα, ώστε να μην τρέχω Αθήνα για κάθε μικρό πρόβλημα; και που να μπορώ να εμπιστευτώ ότι δεν με "δουλεύει";

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Φοβάμαι με το στρώσιμο θα χρειαστώ περισσότερη βοήθεια! bowdown.gif

Ευχαριστώ

Καλημερα

Δες εδω - http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=84

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δες εδω - http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=84

Κώστα ευχαριστώ, αλλά τα καταστήματα τα ξέρω ήδη (σε 2 από αυτά πήγα)... αυτό ρωτάω αν κάποιος ξέρει ποιο από αυτά είναι "ψαγμένο" σε θέματα ενυδρείων... Δεν αντέχω να ξανακούσω το "τι στρώσιμο... βάλε ψάρια και αν ψοφήσουν θα σου δώσω άλλα!" :wub:

Link to comment
Share on other sites

To iguana ειναι μακραν το καλυτερο στην Πατρα.

Ειναι και ενα αλλο σχετικα καλο λεγετε animal center ή καπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

To iguana ειναι μακραν το καλυτερο στην Πατρα.

Ειναι και ενα αλλο σχετικα καλο λεγετε animal center ή καπως ετσι.

Συμφωνώ +1000

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο είναι το Ιγκουάνα και στην Αγυιά το Αnimal center.Το πρώτο είναι ακριβότερο αλλά σε ενημερώνει τέλεια. Το δεύτερο είναι φθηνότερο και έχει αρκετά καλή εξυπηρέτηση. Μην ψάχνεις αλλού. Αν μένεις προς τα εκεί, σου είναι και ευκολότερα,μια και δε χρειάζεται να κατεβαίνεις στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ιγκουανα ειναι το κορυφαιο οταν ημουν φοιτητης πατρα εκει ειχα δει πως οτι μου ειχε πει ηταν σωστο.εχει γνωσεις καλες ο ανθροπως.μακραν ο καλυτερος.και το αλλο το μαγαζι το ξερω που προτηνουν τα αλλα τα παιδια αλλα απο θεμα γνωσεων προτημεσε το ιγκουανα :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειλικρινά ευχαριστώ...

πήγα σήμερα στο iguana και οάνθρωπος ήταν εξυπηρετικότατος...

σε καμια περίπτωση δεν προσπάθησε να μου πουλήσει κάτι και μου απάντησε σε ό,τι τον ρώτησα...

νομίζω και εγώ μια και πήγα σε αρκετά εδώ στην πάτρα πως τελικά είναι το καλύτερο pet shop τουλάχιστον σε ότι αφορά στα θέματα του ενυδρείου....

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί στο Iguana είναι μεν λιγομίλητος, αλλά είναι σωστός και ξέρει. Το Animal center εντάξει δεν είναι κακό, αλλά λειτουργεί πιο πολύ σαν έμπορος και σου πλασάρει πράγματα. Το απαράδεκτο είναι στην Κορίνθου κοντά στο ταχυδρομείο..

Link to comment
Share on other sites

ADMIN NOTE:

Παρακαλώ να μήν γίνονται σχόλια για καταστήματα που δέν συμμετέχουν στο Aquazone.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...