Jump to content

Πάμε γι'άλλα!!


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση.

Πάει καιρός τώρα που σκέφτομαι να κάνω κάτι καινούριο, να πάω ενα βήμα μπροστά...πάντα με τρέλαινε η ιδέα να αποκτήσω ενα ενυδρείο με δίσκους και η αδυναμία μου στο φυτεμένο δεν κρύφτηκε ποτέ.

Θα χρειαστώ όμως την πολύτιμη βοήθεια σας (όσοι πιστοί προσέλθετε :wub: )!!!

Καταρχήν να ξεκινήσω απο το ενυδρείο. Σκέφτομαι για ενα ζευγάρι δισκων ενα περίπου 250-300 λίτρα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα? Σημειωτέον μένω στο Ηράκλειο Κρήτης αρα μιλάμε για ταχυδρομεία, μεταφορικές κλπ. Εδω στην πόλη τό'ψαξα το θέμα και εγγυημένα ύστερα απο 2,5 χρόνια που ασχολούμαι σας λεω...ΔΕΝ! :rasp: Αισχροκέρδεια και ερασιτεχνισμός σε όλο τους το μεγαλείο. Είδα κάποια πράγματα στο WATER INN αλλά δεν μένω στην Αθήνα και δεν ξέρω τι τιμές παίζουν γενικά( pm ευπρόσδεκτα).

Απο Αθήνα σκέφτομαι να παραγγείλω τα πάντα. Ίσως οχι το υπόστρωμα μια και εχω βρεί εδώ Ηράκλειο της sera(εχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε?). Όλα τα άλλα ακόμη και φυτά που εδω όσα έχουν είναι σε άθλια κατάσταση με λιωμένες ρίζες,ρίζες MOPANI, εξοπλισμό - μπουκάλα CO2, PH Controller( της IKS άκουσα είναι πολύ καλός)φίλτρο εξωτερικό(EHEIM), αντίστροφη όσμωση(RO-MAN), τα θέλω ΟΛΑ :rasp:

Περιμένω τα φώτα σας, ελπίζω να βρεθεί κάποιος καλός Σαμαρείτης..μέρες που'ναι! :D

Pm όποιος θέλει να με βοηθήσει θα του δώσω και το messenger να τα λέμε πιο άμεσα!

Υ.Γ. Αν δεν έχω χρησιμοποιήσει την σωστη κατηγορία παρακαλώ συγχωρέστε με, δεν έβρισκα κάποια πιό "κοντινή"..

Έγινε επεξεργασία - satrianius
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση.

Πάει καιρός τώρα που σκέφτομαι να κάνω κάτι καινούριο, να πάω ενα βήμα μπροστά...πάντα με τρέλαινε η ιδέα να αποκτήσω ενα ενυδρείο με δίσκους και η αδυναμία μου στο φυτεμένο δεν κρύφτηκε ποτέ.

Θα χρειαστώ όμως την πολύτιμη βοήθεια σας (όσοι πιστοί προσέλθετε :wub: )!!!

Καταρχήν να ξεκινήσω απο το ενυδρείο. Σκέφτομαι για ενα ζευγάρι δισκων ενα περίπου 250-300 λίτρα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα? Σημειωτέον μένω στο Ηράκλειο Κρήτης αρα μιλάμε για ταχυδρομεία, μεταφορικές κλπ. Εδω στην πόλη τό'ψαξα το θέμα και εγγυημένα ύστερα απο 2,5 χρόνια που ασχολούμαι σας λεω...ΔΕΝ! :rasp: Αισχροκέρδεια και ερασιτεχνισμός σε όλο τους το μεγαλείο. Είδα κάποια πράγματα στο WATER INN αλλά δεν μένω στην Αθήνα και δεν ξέρω τι τιμές παίζουν γενικά( pm ευπρόσδεκτα).

Απο Αθήνα σκέφτομαι να παραγγείλω τα πάντα. Ίσως οχι το υπόστρωμα μια και εχω βρεί εδώ Ηράκλειο της sera(εχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε?). Όλα τα άλλα ακόμη και φυτά που εδω όσα έχουν είναι σε άθλια κατάσταση με λιωμένες ρίζες,ρίζες MOPANI, εξοπλισμό - μπουκάλα CO2, PH Controller( της IKS άκουσα είναι πολύ καλός)φίλτρο εξωτερικό(EHEIM), αντίστροφη όσμωση(RO-MAN), τα θέλω ΟΛΑ :rasp:

Περιμένω τα φώτα σας, ελπίζω να βρεθεί κάποιος καλός Σαμαρείτης..μέρες που'ναι! :D

Pm όποιος θέλει να με βοηθήσει θα του δώσω και το messenger να τα λέμε πιο άμεσα!

Υ.Γ. Αν δεν έχω χρησιμοποιήσει την σωστη κατηγορία παρακαλώ συγχωρέστε με, δεν έβρισκα κάποια πιό "κοντινή"..

Για μαγαζι εχω να σου προτείνω τον Υδατινο κοσμο στον πειραια!

Οτι θελεις μπορουν να σου το στειλουν και ειναι πολυ εξυπηρετική και με καλες τιμες!

Καλη τυχη με το ενυδρειο σου και καλο πασχα! :rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ξεκινήσω απο το ενυδρείο. Σκέφτομαι για ενα ζευγάρι δισκων ενα περίπου 250-300 λίτρα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα?

Υ.Γ. Αν δεν έχω χρησιμοποιήσει την σωστη κατηγορία παρακαλώ συγχωρέστε με, δεν έβρισκα κάποια πιό "κοντινή"..

φιλε μου να σκεφτεσαι 5-6 δισκους στα 300 λιτρα ..θα αισθανονται πιο ανετα γιατι ειναι ψαρι κοπαδιου

και αν σου βγει ζευγαρι τοτε κανεις κατι με μικροτερο ενυδρειο γεννηστρα!!!

οσο για το μαγαζι θα συμφωνησω με τον φιλο sotos (ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ)

:wub:

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε ρωτα οτι θες

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σκεφτεσαι 5-6 δισκους στα 300 λιτρα ..θα αισθανονται πιο ανετα γιατι ειναι ψαρι κοπαδιου

και αν σου βγει ζευγαρι τοτε κανεις κατι με μικροτερο ενυδρειο γεννηστρα!!!

οσο για το μαγαζι θα συμφωνησω με τον φιλο sotos (ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ)

:wub:

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε ρωτα οτι θες

:D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

5-6 δηλαδή ε? Απλά είχα την εντύπωση λαμβανομένου υπόψη οτι το ενυδρείο θα φυτευτεί, καθως και το ότι οι δίσκοι θα ενηλικιωθούν -αρα θα μεγαλώσουν- οτι τα λίτρα δεν θα ήταν αρκετά.

Τώρα για τον υδάτινο κόσμο, αφου μου επιμένετε....Nidal έχεις pm! :wub: Ελπίζω να απαντήσεις γιατί εχω πολλέέέές ερωτήσεις!

Υ.Γ. Φίλε yiapasdiscus ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Έγινε επεξεργασία - satrianius
Link to comment
Share on other sites

Ή δεν λειτουργούν τα pm μου (όπου γι'αυτό έχω κάνει ερώτημα μέσω του email admin@aquazone.gr αλλά καμία απάντηση δεν έχω λάβει), ή είμαι σε λάθος θεματική (ίσως έπρεπε να εχω δημοσιεύσει στο Discus Lovers) ή φταίνε οι απανωτές αργείες ήήή εγώ είμαι @#%@# και ανυπόμονος :wub: .

Πάντος μέχρι στιγμής "άκρα του τάφου σιωπή" :D ...

Link to comment
Share on other sites

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε ρωτα οτι θες

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ενα link του καταστήματος που μου προτείνετε παραπάνω? Το email papko1@otenet.gr που μου πρότεινε κάποιος φίλος τι σχέση μπορεί να έχει με το ανωτέρω κατάστημα? Πιο εύκολο θα ήταν τελικά να ανέβω στην Αθήνα και να πιάσω ενα ενα τα καταστήματα που υπάρχουν στο λεκανοπέδιο ρωτώντας παρά να βγάλω μια άκρη με τα καταστήματα εδω :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...