Jump to content

sos kh=25


Recommended Posts

Τα διακοσμητικά που φαίνονται στην φωτογραφία εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=1672&hl= είναι σίγουρα κατάλληλα για ενυδρείο;

Βγάλτα, πλύνε τα κάτω από τη βρύση και ρίξε μία σταγόνα υδροχλωρικό οξύ πάνω. Αν αφρίσουν σημαίνει ότι δεν κάνουν.

Επίσης μέτρα και το νερό της βρύσης να δεις τι μετρήσεις βγάζει.

Υ.Γ. Γράφε και στα ελληνικά, παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις προσθέσει σόδα? Μήπως έχεις προσθέσει κάποιου τύπου buffering για να σου κρατάει σταθερό το pH? Aν όχι, ο μόνος τρόπος που γνωρίζω εγώ είναι αλλαγές με νερό αντίστροφης όσμωσης.

Link to comment
Share on other sites

Τα διακοσμητικά που φαίνονται στην φωτογραφία εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=1672&hl= είναι σίγουρα κατάλληλα για ενυδρείο;

Βγάλτα, πλύνε τα κάτω από τη βρύση και ρίξε μία σταγόνα υδροχλωρικό οξύ πάνω. Αν αφρίσουν σημαίνει ότι δεν κάνουν.

Επίσης μέτρα και το νερό της βρύσης να δεις τι μετρήσεις βγάζει.

Υ.Γ. Γράφε και στα ελληνικά, παρακαλώ.

10268[/snapback]

Τα διακοσμητικα είναι σίγουρα για ενυδρείο .μήπως φταίει το κοχιλη που έχω βάλει (είναι από την θαλλασα και καλά πλυμενο)-πριν δυο μέρες το έβαλα! :D

α!το τεστ ειναι της :D jbl easy test :D !

Μέτρησα της βρύσης και είναι ακριβώς :Dτο ίδιο μένω στο περιστέρι.ρε παιδιά λίγο χλωμό δεν είναι να βγάζει τόσο πολύ σκληρό νερό?

Μήπως το τεστ λέει ότι θέλει? :D

Έγινε επεξεργασία - dapper
Link to comment
Share on other sites

νταπερ μου θυμαμαι οτι ειχες κανει μετρησεις πριν λιγο μερες και ηταν οκ.....μηπως αλλαξες κατι;;αν δεν προσθεσες τιποτα αλλο,αλλα μονο το κοχυλι αυτο ειναι η αιτια ή το τεστ ειναι αντε γεια...βγαλε τα κοχυλια και αλλαγες οπως σου ειπε ο γιαννης(istellas) και ξαναμετησε :D .

υ.γ. να προτιμας τεστ με σταγονες...

Link to comment
Share on other sites

νταπερ μου θυμαμαι οτι ειχες κανει μετρησεις πριν λιγο μερες και ηταν οκ.....μηπως αλλαξες κατι;;αν δεν προσθεσες τιποτα αλλο,αλλα μονο το κοχυλι αυτο ειναι η αιτια ή το τεστ ειναι αντε γεια...βγαλε τα κοχυλια και αλλαγες οπως σου ειπε ο γιαννης(istellas) και ξαναμετησε :D .

υ.γ. να προτιμας τεστ με σταγονες...

10275[/snapback]

οκ παιδια σασ ευχαριστω παρα πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...