Jump to content

Blue Acara


Recommended Posts

Ρε παιδια εχω βαλει σε ενα 100λιτρο 2 blue acara μικρα και το ενα συναιχως κυνηγαει το αλλο,με αποτελεσμα το ενα να ειναι κρυμενο οσο ποιο πολυ γινεται πισω απ τις πετρες.ειναι φυσιολογικο αυτο?μηπως ειναι ζεβγαρι?καλα 100 λιτρα δεν ειναι αρκετα για δυο μικρες κιχληδουλες?

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο αυτο?μηπως ειναι ζεβγαρι?καλα 100 λιτρα δεν ειναι αρκετα για δυο μικρες κιχληδουλες?

απολυτως φυσιολογικο.

το ειπες μονος σου.τα συγκεκριμενα ψαρια ειναι ιδιαιτερως επιθετικα,και σε τοσα λιγα λιτρα....δεν..... :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω παντως τα ειχα σε ενα ενυδρειο 60 λτ και οχι μονο δεν ειχα προβλημα αλλα γεννησαν κιολας και εχω και 7 παιδια που εχουν γινει και αυτα μεγαλα σε ενα αλλο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ σε βιβλία (ειδικά) λεει οτι ειναι ηρεμά ψαρια και καθολου επιθετικα εκτος και αν εχουν αυγα (οπως καθε ψαρι πιστευω) και στο ενυδρειο μου εχω διαπιστωση οτι ειναι το ποιο ηρεμο ψαρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

τελικα το ενα ητανε γκρην τερορ οπως αποδηχτικε και μου το ειχανε πουλισει για μπλου ακαρα...

Link to comment
Share on other sites

τα blue acara ειναι απο την φυση τους επιθετικα. Πολλοι ομως ειναι τυχερη και εχουν μεγαλωσει τετοια ψαρια χωρις κανενα προβλημα το ιδιο ισχυει και για τα οσκαρ. Το ενυδρειο σου ειναι μικρο για φιλοξενισει αυτα τα ψαρια στο τελικο τους μεγεθος. Το αν ειναι ζευγαρι το καταλαβενεις πολυ ευκολα αρκει να κοιταξεις τα πτερυγια τους, στο αρσενικο και τα δυο φτανουν στο τελος της ουρας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...