Jump to content

ερωτηση για R.o


Recommended Posts

παιδεια θελω να αγορασω αντιστροφη οσμωση εχω ενυδρειο 120λτ και σκευτομαι να βαλω ραμιρεζι η δισκο ειμαι αναμεσα σε αντιστροφη οσμωση 3 σταδιων η 4 σταδιων. τι διαφορα θα εχουν? θα μου δινουν διαφορετικη ποιοτητα νερου? μηλαμε για οσμωσεις τησ ιδιας δυνατοτητας παραγογης νερο 75 gpd

Link to comment
Share on other sites

Μικρη διαφορα υπαρχει οταν υπαρχει σαν τελευταιο σταδιο DI με ρητινη.

Χωρις την ρητινη εγω στην Αθηνα περνω περιπου 9 ppm TDS ενω με την ρητινη 0.

Πρακτικα το 0 σου χρειαζεται αν πας για reef.

Link to comment
Share on other sites

εκτως του ro-man εχεισ καποιο αλλο να μου προτηνεισ διοτι δεν μπορω να τον βρω.τιθεται θεμα αξιοπιστιας ακομα και για αργοτερα οταν θα χρειαστω ανταλλακτικα φιλτρα και λοιπα!

α! και κατι αλλο για μια τετοια μικρη χρηση που το χρειαζομαι καθε ποτε περιπου θα χρειαστει να κανω αλλαγη φιλτρων?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλαματιανε καλα θα κανεις και θα προβεις σε αγορα αο,αλλα καλυτερα να ξεχασεις τον δισκο μια και το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο.τα ramirezi ειναι πανεμορφα ψαρια,και μαζι με καποια tetras το αποτελεσμα θα ειναι εκπληκτικο....

Link to comment
Share on other sites

Εγω βγαζω περιπου 40 λιτρα καθαρο νερο την εβδομαδα και άλλαξα φιλτρα περιπου στους 9 μηνες, κυριως γιατι φοβηθηκα μηπως ειχε εξαντληθει ο ανθρακας. Ειναι 50 gpd και σε 5 ωρες ειμαι κομπλε...

Δεν ξερω τι γινεται με τον ελλην ανατιπροσωπο της ro-man, για τη μητρικη εταιρια παντως δεν εχω ακουσει κατι κακό. Μπορεις να παραγγειλεις απαυθειας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...