Jump to content

Περι θερμοκρασιας ο λογος


Recommended Posts

Καλοκαιριασε για τα καλα και εχω το εξης προβλημα-απορια.Ενω τον υπολοιπο καιρο με θερμοστατη ενεργο ειχα σταθερη θερμοκρασια 25-26.Τωρα λόγω του καλοκαιριου ο θερμοστατης δεν λειτουργει(τον εχω κανονικα στην μπριζα) καθοτι δεν χρειαζεται αφου το νερο φτανει απο μονο του σε θερμοκρασιες 28-30!!!.Βραζει θα ελεγα.Εχω μεσα 2 σκαλαρια και 1 πλεκοστομο.Μηπως υπαρχει προβλήμα για τα ψαρια με τετοιες θερμοκρασιες?Σημειωτεον οτι το ενυδρειο δεν ειναι εκτεθειμένο στον ηλιο και μοναδικη πηγη θερμοτητας θα μπορουσα να χαρακτηρισω μονο το εσωτερικο φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτεον οτι το ενυδρειο δεν ειναι εκτεθειμένο στον ηλιο και μοναδικη πηγη θερμοτητας θα μπορουσα να χαρακτηρισω μονο το εσωτερικο φιλτρο.

Και η θερμοκρασία του περιβάλοντος;;;;;;;;;;

Έγινε επεξεργασία - dimitrig
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ το καλοκαιρι ζεσταινεσαι μονο οταν εισαι στον ηλιο? :)

Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα στην Πιερια εχεις 30 βαθμους , και ακομα δεν εχουν ερθει καφσωνες ! Φυσικα και τα ψαρια θα εχουν προβλημα με 30 και πανω . Για μενα μια πολυ καλη λυση ειναι ο ριθμιστης θερμοκρασιας Eliwell ! :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ το καλοκαιρι ζεσταινεσαι μονο οταν εισαι στον ηλιο? :)

Φυσικα και ζεσταινομαι και στην σκια απλα ηθελα να τονισω οτι το ενυδρειο δεν βρισκεται σε δωματιο με αμεση ηλιακη ακντινοβολια πανω του

Για μενα μια πολυ καλη λυση ειναι ο ριθμιστης θερμοκρασιας Eliwell

θα το κοιτάξω νομιζω ειναι μια λυση.Μπορεις να μου πεις μια ενδεικτικη τιμη?Γιατι δεν νομιζω να βρω Κατερινη και με βλεπω για Θεσσαλονικη Έγινε επεξεργασία - stefanos_79
Link to comment
Share on other sites

Ανεμηστηράκι και πάλι ανεμηστηράκι...εμένα το δικό μου ανέβασε στους 28...με ανοδικές τάσεις..έβαλα ένα ανεμηστηράκι υπολογιστή να χτυπάει το νερό...και τώρα είμαι στους 25-26 σταθερά. Ένα ψάξιμο εδώ στο φόρουμ θα βρείς πολλά πόστ για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ειναι 50 ευρω για ψηξη - θερμανση !

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ζεσταινομαι και στην σκια απλα ηθελα να τονισω οτι το ενυδρειο δεν βρισκεται σε δωματιο με αμεση ηλιακη ακντινοβολια πανω του

θα το κοιτάξω νομιζω ειναι μια λυση.Μπορεις να μου πεις μια ενδεικτικη τιμη?Γιατι δεν νομιζω να βρω Κατερινη και με βλεπω για Θεσσαλονικη

Επικοινώνησε με την ΕΨΕΜ. Θεωρώ πως θα μπορούν να σου κάνουν αποστολή. Κόστος €50 και ησυχάζεις πραγματικά!!!

Συγκεκριμένα ζητάς το Eliwell IC 915 + τον αισθητήρα θερμοκρασίας από PVC.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...