Jump to content

Πως μπορω να διατηρω το Ph Sto 6.5?


Recommended Posts

Ευχαριστω Χρηστο...

Ησουν λιτος και περιεκτικοτατος!

Να σαι καλα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση ρε φίλε να βάζω αποκλειστηκά νερό αο και να μη χρησιμοποιω ηλεκτρολύτες.

Είναι δυνατόν να το κάνει αυτό κάποιος?

Και όμως κάποιος το κάνει... :)
...

Εκτός αυτού υπάρχουν πάρα πολλά σκευάσματα με ηλεκτρολύτες και κάποια από αυτά δεν επηρεάζουν το ph και την σκληρότητα του νερού.

Οπότε ακόμη και ηλεκτρολύτες να βάλουμε μπορούμε να έχουμε πολύ χαμηλό ph και σχεδόν μηδενικό Kh.

Παράδειγμα ένα προϊόν που δεν επηρεάζει το ph και την σκληρότητα είναι το Discus Essential.

...

Το Discus Essential είναι ιχνοστοιχεία Χρήστο... Οι ηλεκτρολύτες σαν προϊόν έχουν αρκετά μεγαλύτερη περιεκτικότητα τις εκατό...
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε νερο απο σουπερ μαρκετ εννοουμε το νερο το απιονισμενο που ειναι για το σιδερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως αυτο.Αλλα γνωμη μου οτι μια μικρη και φθηνη ro θα σου ερθει πιο φθηνα μακροπροθεσμα απο το να περνεις μπετονακια απο το super market

Link to comment
Share on other sites

εννοεις α/ο?

Ποσο κανει μια μικρη και φθηνη?

Και που μπορω να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση στο google και θα βρεις πολλες και σε πολλες διαφορετικες τιμες.Μια καλη εταιρια που ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος ειναι η www.ro-man.com.Διαλεξε μια που πιστευεις οτι σε καλυπτει και ολα μια χαρα και θα εχεις καθαρο μαλακο νερακι χωρις να τρεχεις σε super market με μπετονια.Η αποφαση δικια σου.

Καλη συνεχεια και ελπιζω να δουμε και καμια φωτο συντομα απο ευτιχισμενα ramirezi.

Link to comment
Share on other sites

να αναφερουμε βεβαια οτι = η κατω του 2 kh υπαρχει περιπτωση να εχουμε ph crush και η τιμη του ph να περνει οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως υπάρχει η περίπτωση να ''δυσλειτουργήσει'' κάτι στο σύστημα παροχής διοξειδίου και

να έχουμε διαρροή στο ενυδρείο μας με συνέπεια να πεθάνουν τα ψάρια μας... :blink:

Link to comment
Share on other sites

να αναφερουμε βεβαια οτι = η κατω του 2 kh υπαρχει περιπτωση να εχουμε ph crush και η τιμη του ph να περνει οτι θελει.

Κάποιοι λένε κάτω από το 4 άλλοι κάτω από το 3 και τώρα ακούω κάτω από το 2… Τελικά πότε έχουμε crush?

Έχουμε διαβάσει πολλά και θεωρώντας κάποια άτομα έμπειρα πιστεύουμε καλοπροαίρετα ότι μας λένε για αυτό το θέμα.

Εγώ είμαι δτσκολόπιστος όμως και θέλω αποδείξεις θέλω να με αιτιολογήσουν με πράξεις και με λογικές θεωρίες γιατί και πότε έχουμε ph crush.

Σύντομα θα ανοίξω ένα ανάλογο θέμα για να πούμε όλοι της απόψεις μας πάνω σε αυτό το θέμα. Βέβαια όποιος θέλει μπορεί να ανοίξει ανάλογο θέμα δεν χρειάζεται ιδική άδεια. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...