Jump to content

Το Ramirezi δεν τρώει


Recommended Posts

Παιδιά πήρα καινούρια τροφή την Tetra PRO. Απλά το πρόβλημα είναι ότι το ραμιρεζι που έχω πάει να την φάει αλλά μετά την φτύνει. Μήπως δεν την συνήθισε ή να πάρω άλλη? Την πήρα και 9€ αυτήν!

Link to comment
Share on other sites

Δώστα λίγο χρόνο και θα την φάνε όταν πεινάσουν, μην φοβάσαι και 3 μέρες να μην φάνε δεν παθαίνουν απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε νικο αστο λιγο καιρο να δεις πως θα παει κ μετα αν συνεχισει τοτε αλλαξε την τροφη.

Το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω με τον pagasius αλλα μετα απο λιγες μερες την ετρωγε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Να την ταίσης . :blink:

Να τα αφήσεις νηστικά τόσο όσο θα χρειαστεί για να την φάνε .

Τη παλιά τροφή τη τρώει ο Ραμιρέζι ; Αν ναι , δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα τα ψαράκια μας πρέπει να τρώνε οτι έχουμε επιλέξει εμείς γι αυτά .

Σε αυτό που πρέπει να έχουμε το νου μας ειναι να παίρνουμε της τροφές σε μικρές συσκευασίες ούτως ώστε να μας τελειώνουν σύντομα (το ιδανικό θα ήταν κάθε 15 ημέρες με ένα μήνα να ανοίγουμε και νέα τροφή προσοχή τα κουτάκια μας να μην μένουν πάνω απο 3 μήνες )για να ταΐζουμε με διαφορετικές τροφές κάθε φορά .

Εγω στα Κοι μου που έχω κάθε μέρα τους ανοίγω νέα τροφή όλες οι τροφές τους ειναι σφραγισμένες τα αγοράζω σε μεγάλη ποσότητα μικρές συσκευασίες .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...