Jump to content

μύθος ή αλήθεια??


Recommended Posts

Έχω ακούσει διάφορα για τους μονομάχους αλλα δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν όσα λέγονται γι αυτο σας παρακαλώ διαφωτίστε με, πειτε μου ποια από τα παρακάτω αληθεύουν:

-οι θηλυκοι μονομάχοι (προσωπικά δεν ξέρω να τους ξεχωρίσω) μπορούν να μπουν σε κοινωνικό ενυδρείο χωρίς να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα

-αρσενικός μονομάχος δεν δημιουργεί πρόβλημα σε κοινωνικό ενυδρείο με την προυπόθεση ότι υπάρχει και ένα ή παραπάνω θηλυκα

-αρσενικός και θηλυκός μονομάχος ζουν αρμονικά σε αποκλειστικά δικό τους ενυδρείο χωρις να δημιουργουν πρόβλημα

Αυτα έχω ακούσει.........Σας παρακαλώ όσοι ξέρετε πείτε και σε μένα για τα ξεκαθαρίσω!!!

Έγινε επεξεργασία - natasha
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι της αποψης ότι οι μονομαχοι πρεπει να ειναι ο καθένας μονος του σε δικό τους ενυδρείο.

Σε όλες τις άλλες περιπτωσεις δεν ξερεις πως θα εξελιχθουν τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει διάφορα για τους μονομάχους αλλα δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν όσα λέγονται γι αυτο σας παρακαλώ διαφωτίστε με, πειτε μου ποια από τα παρακάτω αληθεύουν:

-οι θηλυκοι μονομάχοι (προσωπικά δεν ξέρω να τους ξεχωρίσω) μπορούν να μπουν σε κοινωνικό ενυδρείο χωρίς να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα ΝΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΡΥΨΩΝΕΣ.

-αρσενικός μονομάχος δεν δημιουργεί πρόβλημα σε κοινωνικό ενυδρείο με την προυπόθεση ότι υπάρχει και ένα ή παραπάνω θηλυκα ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

-αρσενικός και θηλυκός μονομάχος ζουν αρμονικά σε αποκλειστικά δικό τους ενυδρείο χωρις να δημιουργουν πρόβλημα ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟΙ,ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.

Αυτα έχω ακούσει.........Σας παρακαλώ όσοι ξέρετε πείτε και σε μένα για τα ξεκαθαρίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλα τώρα προέκυψε κι αλλη μια απορία.....Και πώς δηλαδή κανείς μπορεί να αναπαράγει μονομάχους πριν αλληλοσκοτωθούν??

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν είχα δει την απάντηση του κ. stav πριν ποστάρω την προηγούμενη ερώτηση......

Αλλά ακόμα έχω την απορία......η αναπαραγωγή των μονομάχων πρέπει να είναι αρκετά δύσκολη......

Αλλά είναι πολύ όμορφα ψάρια....

Link to comment
Share on other sites

η αναπαραγωγή των μονομάχων πρέπει να είναι αρκετά δύσκολη......

Αλλά είναι πολύ όμορφα ψάρια....

Για περισσοτερες πληροφοριες για την αναπαραγωγη των μονομαχων ριξε μια ματια στα παρακατω λινκ:

Ά Μερος: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4646

΄Β Μερος: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=4647

Υ.Σ. Ειναι πολυ κατατοπιστικα αρθρα, καλο διαβασμα :D

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

Επισης πρεπει να σκεφτεις τι θα κανεις τα νεογεννητα τα οποια απο καποια στιγμη και μετα θα

χρειασθουν το καθενα απο ενα ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...