Jump to content

ΝΕΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ?


kristina

Recommended Posts

:thumbup: Καλο χειμωνα σε ολους!!!

Ελειπα διακοπες 3 μηνες... οταν γυρισα παρατηρησα τα ψαρακια μου που εκλεισαν κ 2 χρονια οτι εχουν μεγαλωσει πααααρα πολυ( δεν μου ψοφησε κ κανενα :D )..

Πως παει 1 cm ψαριου για καθε λιτρο νερου? Παντως ολα τα ψαρια μου και εχω συνολο 15 ειναι

15 ποντοι το καθενα με τα μεγαλυτερα 3 στον αριθμο σχεδον 30 ποντους.Εχω ενυδρειο 120 λιτρα. Τι ενυδρειο μου προτινετε να παρω κ απο που? Κ αν χρειαζετε τι λετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παρε αν ειναι εφικτο το 3πλασιο ενυδρειο περιπου απο αυτο που εχεις...

γενικα οσο μεγαλυτερο τοσο το καλυτερο λενε.. :D

****(εκεινο το καλο χειμωνα τι το ηθελες...?με εκνευριζει αφανταστα.χαθηκε το ''καλο φθινοπωρο..? :thumbup::wootwoot: )

Link to comment
Share on other sites

καλα καλο φθινοπωρο! :DΔηλαδη 500 λιτρα ειναι καλα?

Για να μην το βαρεθω οπως αυτο! Εναμιση χρονο το εχω . Δηλαδη με 500ε βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα για το 3πλασιο...περιπου 300 λιτρα.τωρα αν εχεις τον καταλληλο χωρο και τα χρηματα για 500 λιτρα,ακομη καλυτερα.

οσο για τιμες κανε ερευνα αγορας,και σιγουρα θα βγεις κερδισμενη. :D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον 500 λιτρα θα παρω.

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Τα πεντακόσια είναι καλά (με επιφύλαξη γιατί δεν μας υπενθύμισες τη ψάρια έχεις μέσα), τώρα για να το βαρεθείς δεν πιστεύω αλλά σίγουρα στο μέλλον θα θέλεις μεγαλύτερο (είμαστε αχόρταγοι) αλλά αυτό δεν είναι πάντα εφικτό λόγου χώρου κτλ. :D

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 γλυφτες(Hypostomus plecostomus)

3 αγγελοψαρα

3 κλοουν

1 περιματοφαγο(Corydoras )

1γατοψαρο (μεγαααλο)

1 Chitala ornata(κ αυτο εχει γινει μεγαλο)

εχω και 1 Acarichthys heckelii μου το εκανα δωρο.. χτυπαει κ συναγωνιζεται ολα τα μεγαλα ψαρια σκεφτομαι να το χαρισω. ειναι κιχλιδα?

επισης ειχα 2 ψαρακια Trichogaster labiosus και μου φουσκωσαν κ ασπρισαν κ μετα απο 5 μερες πεθαναν λετε να ηταν καποιο μικροβιο?

Κ 1 διαφανες φενεται μονο τα κοκαλακια του.. δεν θυμαμαι πως λεγετε..

Αυτα... ουφ

Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιος το θελει το χαριζω 1 Acarichthys heckelii . Μενω ηλιουπολη. Δεν γινετε να το κρατησω γιατι χτυπαει τα ψαρια μου. Οποιος θελει μου το λεει :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως οποιος το θελει το χαριζω 1 Acarichthys heckelii . Μενω ηλιουπολη. Δεν γινετε να το κρατησω γιατι χτυπαει τα ψαρια μου. Οποιος θελει μου το λεει :D

Υπέροχο ψάρι.

Θα έδινα όλα τα άλλα για να κρατήσω αυτο μόνο :thumbup:

Μακάρι να είχα πιο πολλά λίτρα να το έπερνα εγώ.

Καλη τύχη με το 500αρι σου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. ειναι πολυ ομορφο παναθεματο!!!

Μπορει να μου πει καποιος αν ταιριαζουν αυτα τα ψαρια που εχω μεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σε ολους.

Εχω σοβαρο προβλημα με ενα ψαρι. Σας το εχω στη φοτο. Ολα τα μικρα ψαρια που ειχα εχουν εξαφανιστει κ συνεχεια τσακωνετε με τα 3 πολυ μεγαλα που εχω. Σημερα το πρωι βρηκα νεκρο ενα απο τα μεγαλα. Και μια μεγαλη κιχλιδα που εχω εχει αιμα στο στομα κ τις εχει φυγει κομματι. Δεν ξερω τι να το κανω.. Τα αγγελοψαρα δεν τα πειραζει ..Η θα το δωσω αν το θελει κανεις η απλα θα περιμενω να μου σκοτωσει ολα τα ψαρια.. Και επισης το πηρα πολυ μικρο τωρα ειναι 20-30 ποντους..... Και γινεται μεχρι 1 μετρο διαβασα!!!!!!!!!!

Τι να κανω???? :)

post-1907-1226748438_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και αλλη φοτο

post-1907-1226748508_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chitala ornata ή Clown knifefish!

Από τύχη δεν έχει φάει κι εσένα!!! Ok, πλάκα κάνω. Το ψαράκι σου είναι κυνηγός και θα τα θερίσει όλα στο πέρασμά του. Επίσης θέλει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ενυδρείο.

Επειδή είναι πανέμορφο και σε πολύ καλό μέγεθος, μπορείς να το δώσεις εύκολα σε κάτοχο μεγάλου ενυδρείου. Αλήθεια, σε τί ενυδρείο βρίσκεται τώρα? 500L?

Link to comment
Share on other sites

σε 120 λιτρα.... Ειναι ωραιο ψαρακι αλλα δεν θελω να μου τα φαι και ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε 120L θα στα φάει όλα και θα ψοφήσει και από περιορισμένο χώρο! Δώστο ή πάρε ενυδρείο και κράτησέ το με άλλα ήδη του ίδιου μεγέθους. Ότι χωράει στο στόμα του θα το καταπίνει και ότι δεν χωράει θα προσπαθεί να το κομματιάσει για να το φάει!

Link to comment
Share on other sites

xristina! ama vreis to 500ari steile info ok thx

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσει τοσο πολυ. Λοιπον οποιος το θελει ασ στειλει πμ Στο εμαιλ μου. να συναντηθουμε να το παρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...