Jump to content

σηνταγη φαγητου


Recommended Posts

γεια σας.ειπα να δοκιμασω να κανω μονος μου φαγητο για τα ψαρακια μου.ελπιζω να ζησουν μετα το γευμα.πηρα λιγες γαριδες,σαρδελες,σπανακι,πιπεριες φλορινης,ενα κολοκιθακι,σιγο σκορδο,ενα αυγο και ζελατινα ζαχαροπλαστικης.....θα βρασω λιγο τις σαρδελες,τις γαριδες,το σπανακι,τις φλορινης, τα καροτα, και το κολοκυθακι.τα οστρακα απο τις γαριδες θα τα βρασω πολυ περισοτερο.μετα θα τα βαλω ολα μαζι στο μιξερ μαζι με το σκορδο και το αυγο.θα τα χτυπησω και τα τα ανακατωσω με την ζελατινη και θα τα απλωσω σε αλουμινοχαρο και θα τα βαλω στη καταψυξη.......και.....ας βαλει ο θεος το χερακι του........αυτα τα ακουσα απο αλου.δεν τα εβγαλα απ το μυαλο μου.....ισος να εβαλα κανα δυο πραγματα απο μονος μου......ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ και οι εμπειροτεροι,και ελπιζω αυτη τη φορα να με κραξετε πολυ.....

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην αναλογως το ειδος των ψαριων που θες να ταισεις, βαζεις και τα αναλογα συστατικα!!!

Τα δικα σου ειναι λιγο πολυ ενας αχταρμας!!! Πες μας τι ψαρια διατηρεις μπας και μπορεσουμε να βοηθησουμε αλλα αυτο το μειγμα δεν θα στο συστηνα................

Μα καλα ποιος σου ειπε για αυγο???????????

Link to comment
Share on other sites

λες να μην βαλω αυγο ε?..οκ..

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις τις σαρδελες και το καροτο.....με τα υπολοιπα κανεις κατι ....τοστακια μουρλιααα :chair:

παρα την πλακα μου,οντως μπορεις οπως ειπε και ο αδελφος νινταλ να κανεις μονος σου θαυματουργα μειγματα,αλλα πρωτευων ρολο εχει το τι θα ταισεις και σε ποιον.....

καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

ενταξι ρε παιδια...οποιο ψαρακι δεν του αρεσει ας μη φαει..... η ας τσιμπισει οτι του αρεσει.τοσα πραγματα θα βαλω μεσα....

Link to comment
Share on other sites

η ερωτησουλα που σου καναμε ηταν απλη.

''με αυτο το μειγμα ΤΙ ΨΑΡΙΑ σκοπευεις να ταισεις''...?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αυγό μόνο τον κρόκο μπορείς να βάλεις και αυτόν βραζμένο καλά.

Όμως θα συμφωνήσω και εγώ με τους παραπάνω. Τι θα ταίσεις? Δεν τα βάζεις όλα αυτά αχταρμά. Αν το προορίζεις για τα πακού που όπως ξέρουμε τρώνε ακόμα και κάλτσες αλλά πίστεψε με αυτό το μίγμα αν το φάνε δεν θα είναι και ότι καλύτερο.

Για αυτό πες μας τι ψάρια θες να ταίσεις να ξεδιαλύνουμε κάποια από τα υλικά που λές.

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα μου ανοιξε η ορεξη...

Link to comment
Share on other sites

Σφιχτό πέτρα

Link to comment
Share on other sites

Για μενα φιλε μου ειναι να δωσεις στα ψαρακια σου πρωτείνες και βιταμινες..

" γαριδες,ασπρο ψαρι ,σπανακι,καροτο ,μπανανες,σκορδο,ξηρα τροφη bits & φιλαρακια και ζελατινη ζαχαροπλαστικης και εισαι οκ !!!" :chair:

Και ασε τα αυγα για το πασχα...!!! :chair:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την τελευταία φορά που έριξα αυγό μέσα στο ενυδρείο... εκκολάφθηκε... και βγήκαν σκουλίκια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για μενα φιλε μου ειναι να δωσεις στα ψαρακια σου πρωτείνες και βιταμινες..

" γαριδες,ασπρο ψαρι ,σπανακι,καροτο ,μπανανες,σκορδο,ξηρα τροφη bits & φιλαρακια και ζελατινη ζαχαροπλαστικης και εισαι οκ !!!" thumbup.gif

Και ασε τα αυγα για το πασχα...!!! biggrin.gif

και ολα αυτα που λες φανταζομαι ωμα....... σωστα?

Έγινε επεξεργασία - ctpanoramix
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...