Jump to content

Teriazoyn


Recommended Posts

Υεια,σας.Θελω να μου πειτε αν μπορω να βαλω σε 200αρι ενυδρειο μαζι, Σκαλαρια, δισκους, guppy και Corydoras ?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ειδικός, λόγο λίτρων δεν μπορείς να βάλεις δίσκους και σκαλάρια μαζί. Καλό θα ήταν να επιλέξεις ένα από τα 2 είδη και να ρίξεις 3-4 από αυτά μέσα στο 200άρι σου. Υπάρχουν αρκετά είδη Corydoras που ταιριάζουν με σκαλάρια και δίσκους.

Τα guppy ξέχασέ τα! Θέλουν εντελώς διαφορετικές συνθήκες νερού από τα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Τα Γκαπυ δεν κολανε πουθενα με τα υπολοιπα. Τωρα αν θελεις να βαλεις δισκους, θα σου προτεινα να ειναι μονοι τους η με καποια μικρα ανσιστροειδη και σε οσο δυνατον μεγαλυτερο ενυδρειο. Το μικροτερο που θεωρω οτι πρεπει να τους διαθεσει καποιος για να "δει σωστα" μια ομαδα 6-8 ατομων απο αυτα τα ψαρια, ειναι 400-450 λιτρα (προσωπικη μου αποψη).- :chair:

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και αυτό!!! :chair:

Δεν την έκανα εγώ αυτή τη δημοσίευση!!! Λογικά δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος χρήστης με το ίδιο nick, άσε δε και τη φωτό-αβαταρ!!! Μάλλον για κάποιο κομπλάρισμα πρόκειται!!! Παρακαλώ κάποιος MOD να το ψάξει...Ευχαριστώ!

(λες να υπνοβατώ; διχασμένη προσωπικότητα ίσως:chair:

Έγινε επεξεργασία - efthvag
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις μικρο αδερφο που τον λενε γιωργο?

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=21266&hl=

Χμμμ...το έπιασα το υπονοούμενο...η αλήθεια είναι ότι κάπου πάει το μυαλό μου..αν και είναι τρελό σενάριο-αλλά όχι απίθανο! Θα το ψάξω αύριο πρωί...Ευχαριστώ και συγγνώμη που σε έβαλα σε κόπο, αλλά εκείνη τη στιγμή...χάζεψα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...