Jump to content

Τι ψαρια πιστευετε οτι μπορω να βαλω στο 280-300αρι.


Recommended Posts

Θελω να παρω η να φτιαξω ενα 280-300αρι ενυδρειο και μεσα θα βαλω ,1-2 γατοψαρα,2-3 σκαλαρια,2 corydoras και 1-2 δισκους .Πιστευετε οτι ειναι πολλα η μπορω να βαλω και αλλα.Αν,ναι τι ψαρια μου προτεινετε

να βαλω.

θα με βοηθησετε αν μου στειλετε φωτογραφιες η ιστοσελιδες με ψαρια :chair::chair::wootwoot::wootwoot::)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω η να φτιαξω ενα 280-300αρι ενυδρειο και μεσα θα βαλω ,1-2 γατοψαρα,2-3 σκαλαρια,2 corydoras και 1-2 δισκους .Πιστευετε οτι ειναι πολλα η μπορω να βαλω και αλλα.Αν,ναι τι ψαρια μου προτεινετε

να βαλω.

θα με βοηθησετε αν μου στειλετε φωτογραφιες η ιστοσελιδες με ψαρια :chair::chair::wootwoot::wootwoot::)

Γατοψαρα ειναι και τα Corydoras και θελουν να ειναι σε κοπαδακι τουλαχιστον 5-6. Τα σκαλαρια επισης καλο ειναι να εχεις 4-5 μεχρι να βγει ενα ζευγαρι. Και αν προσθεσεις και ενα κοπαδι μεγαλουτσικα Τετρα ωστε να μην γινουν μεζες για τα σκαλαρια οταν αυτα μεγαλωσουν, εισαι μια χαρα. Για δισκους δεν το συνιστω, εκτος κι αν εχεις αρκετη εμπειρια και εισαι διατεθειμενος να στησεις το ενυδρειο συμφωνα με τις αναγκες τους. Αν θες αργοτερα πας σε δισκους αφου θα εχεις αποκτησει εμπειρια με τα Σκαλαρια.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω η να φτιαξω ενα 280-300αρι ενυδρειο και μεσα θα βαλω ,1-2 γατοψαρα,

Τι ειδους γατοψαρα?

2-3 σκαλαρια,

Μια τετραδα τουλαχιστον!

2 corydoras

Αν μιλαμε για corydoras καλο θα ηταν να βαλεις μια εξαδα!

και 1-2 δισκους

Δισκοι σε ενυδρειο τουλαχιστον τεσσερεις-πεντε!!! Στα λιτρα σου θα μπορουσες με καλη φιλτρανση να βαλεις 6-7max. Θελουν ομως προσοχη στις συνθηκες διατηρησης τους οσον αφορα στην ποιοτητα του νερου!!!

Πιστευετε οτι ειναι πολλα η μπορω να βαλω και αλλα.Αν,ναι τι ψαρια μου προτεινετε

να βαλω.

Ψαξε λιγο στο φορουμ και θα βρεις οσες απαντησεις θες στα ερωτηματα σου ετσι ωστε οταν παρεις μια αποφαση να μποροεσουμε να απαντησουμε πιο συγκεκριμενα :chair:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...