Jump to content

Άντε γεια...


Recommended Posts

Τί άλλο θα δουν τα ματάκια μου μέσα στα ενυδρεία μου;;;;

IMG_1418_resize.jpg

IMG_1420_resize.jpg

IMG_1421_resize.jpg

IMG_1422_resize.jpg

IMG_1423_resize.jpg

IMG_1424_resize.jpg

Όχι μόνο έχουν το θράσσος να υπάρχουν μέσα στα ενυδρεία μου, αλλάζουν και πουκάμισα φάτσα στη βιτρίνα!!!!

Τελικά νομίζω πως μέσα στα ενυδρεία μου οι παρείσακτοι είναι τα ψάρια!!!

Σκέφτομαι να το αφήσω μέσα να δω τί θα γίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τούτο πάλι??? :chair:

Πάλι καλά δεν εμφανίζονται τέτοια στο δικό μου ενυδρείο... :chair:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά δεν εμφανίζονται τέτοια στο δικό μου ενυδρείο... :chair:

Δεν ξέρεις τί χάνεις!!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

χα0χ0α0χα0χ0αχ0α00χ :wootwoot::wootwoot::):wootwoot::wootwoot:

ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΣΟΥ !!! :chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

ulp! :chair: Tράβα βίντεο και κάνε αρχείο, χωρίς πλάκα είναι πολύ καλό υλικό! :chair:

Θα τα μοσχοπουλήσω για ντοκυμαντέρ!!! Και πιστέψτε με, αν συνεχίσω έτσι δεν θα φτάνει ένα DVD... Θα το κάνω σε συνέχειες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον δέχτηκες τον μουσαφίρη ! :wootwoot:

Σε ποιό από τα ενυδρεία σου έκανε το στριπτίζ ; :chair:

Πάντως ψάξτο λίγο μήπως βρεις τι είναι και ενημέρωσε και μας. Όχι τιποτε άλλο, μήπως είναι επικίνδυνο για τα ψάρια σου ή βγεί έξω το βράδυ και σας φάει :chair:

ΥΓ : Καλού κακού κοιμήσου με καμιά παντόφλα κάτω από το μαξιλάρι σου και αν ακούσεις κανέναν περίεργο θόρυβο . . .

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον δέχτηκες τον μουσαφίρη ! :wootwoot:

Σε ποιό από τα ενυδρεία σου έκανε το στριπτίζ ; :chair:

Πάντως ψάξτο λίγο μήπως βρεις τι είναι και ενημέρωσε και μας. Όχι τιποτε άλλο, μήπως είναι επικίνδυνο για τα ψάρια σου ή βγεί έξω το βράδυ και σας φάει :chair:

ΥΓ : Καλού κακού κοιμήσου με καμιά παντόφλα κάτω από το μαξιλάρι σου και αν ακούσεις κανέναν περίεργο θόρυβο . . .

Λογικά πρέπει να είναι Anisoptera.

Το ενυδρείο έχει μέσα ΠΟΛΛΑ μωρά Apple Snails και ένα Ancistrus sp3 και ένα γκαπάκι (που ξέμεινε)! Δεν νομίζω πως το μέγεθος αυτού είναι ικανό να κάνει κακό στα ξάρια μου. Ίσως μπορεί να κάνει στο γκαπάκι, αλλά οι κινήσεις του εντόμου είναι υπερβολικά αργές για να πιάσει το ψάρι!

Link to comment
Share on other sites

τζιτζικι ???

:chair:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος εισαι? το discovery channel ? :chair:

Το Animal Planet, αλλά μη το πεις σε κανέναν :wootwoot:

τζιτζικι ???

:wootwoot:

Βρε λες???? :):chair:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νομίζω πως μέσα στα ενυδρεία μου οι παρείσακτοι είναι τα ψάρια!!!

:chair:

Link to comment
Share on other sites

τζιτζικι ???

Και εμένα για τζιτζίκι μου μοιάζει μορφολογικά, όμως το να αλλάζει πουκάμισο μεσα στο νερό δεν ειναι φυσιολογικό. :chair:

Απ΄όσο έχω υπ΄οψιν μου τα έντομα αλλάζουν πουκάμισο μόνο μια φορά στη ζωή τους και αυτό συμβαίνει όταν το έντομο από νύμφη αλλάζει σε ώριμο άτομο. Αυτό όμως ακόμη και για τα υδρόβια γίνεται εξω από το νερό γιατι το έντομο πρέπει να στεγνώσει το σώμα ή και τα φτερά του ώστε να μπορέσει στη συνέχεια να λειτουργήσει / κινηθεί / πετάξει.

Οι υδρόβιες νύμφες των Anisoptera, ημίπτερα κτλ. είναι θηρευτές ( σαρκοφάγα ) και δεν μετακινούνται από εκεί όπου γενήθηκαν μέχρι να ενηληκιωθούν.

Φίλε stormtrooper έχω παρακολουθήσει με ενδιαφέρον τις δημοσιεύσεις σου και τα ευρήματα στα ενυδρεία σου. Ομολογώ οτι δεν θέλω να ξερω τι κρύβεται κάτω από το κρεββάτι σου... :chair::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stormtrooper οταν βρείς τη ΝΕΣΥ απο το ΛΟΧ ΝΕΣ μην το πείς στους Αγγλους γιατι θα σου κυρίξουν πόλεμο!!! :wootwoot::chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aς πάρουμε μια ιδέα για το τι πρόκειται να ακολουθήσει:

post-3972-1226274585_thumb.jpg post-3972-1226274645_thumb.jpgpost-3972-1226274669_thumb.jpg :):thumbup::thumbup:

Να και τα υπόλοιπα... http://www.worth1000.com/contest.asp?conte...;page=1#entries

Το πρώτο κάτι μου θυμίζει... :)

Πρέπει να έχω πετύχει και αναπαραγωγή!

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας, πιστεύω μέσα στις επόμενες μέρες να σας παρουσιάσω το νέο "τέρας" του ενυδρείου μου! Χτες το είδα για πρώτη φόρα μέσα στο γαριδοενυδρείο, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω λεπτομέρειες. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως είναι μαύρο με κάτι διακυμάνσεις του γκρι, έχει μακρόστενο σωματότυπο και όταν πήγα να το πιάσω εκτοξεύθηκε με ταχύτητα πάνω στο χαλίκι όπως κινούντε τα φίδια!!!! :)

Από τότε το ψάχνω αλλά δεν το βρήσκω πουθενά!

Ω, ΝΑΙ! Είμαι περήφανος για το νέο μου "ζωάκι" :)

Link to comment
Share on other sites

... Αυτό που μπορώ να πω είναι πως είναι μαύρο με κάτι διακυμάνσεις του γκρι, έχει μακρόστενο σωματότυπο και όταν πήγα να το πιάσω εκτοξεύθηκε με ταχύτητα πάνω στο χαλίκι όπως κινούντε τα φίδια!!!! :)

μηπως ηταν διαιτητης?

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν διαιτητης?

Δεν νομίζω... Δεν έμοιαζε με σκουλίκι...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν αυτος?

post-4281-1226360691_thumb.jpg

αυτος λειπει απο εκει... :)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο χτες που πέρασες από το σπίτι σου έπεσε από την τσέπη γιαυτό δεν το έβρισκες στο ενυδρείο σου.

post-4022-1226394580_thumb.jpg

Αν το θες πίσω έλα να το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Νίκο χτες που πέρασες από το σπίτι σου έπεσε από την τσέπη γιαυτό δεν το έβρισκες στο ενυδρείο σου.

post-4022-1226394580_thumb.jpg

Αν το θες πίσω έλα να το πάρεις

Να 'σαι καλά ρε φίλε... Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι! Να μου το προσέχεις μέχρι να'ρθω να το πάρω και να το ταϊζεις καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω καλή φωτογραφία από αυτό αυτό το τέρας. Είναι περίπου 3cm (μεγαλύτερο από γαρίδα) και είναι πανέμορφο. Από στιγμή σε στιγμή θα γίνει η μεταμόρφωση! Από αύριο θα βρήσκεται σε νέο κάτοχο που θα ήθελε να μελετήσει την συμπεριφορά τους!

IMG_1539_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...