Jump to content

τι χρειαζεται για το τελειο ενυδρειο?


Recommended Posts

ειναι πολυ ασχημο για το ενυδρειο μου το πιρανχα :P

και πες μου λιγο σε παρακαλω φιλη Αστρα πως ξερεις οτι τα ΔΙΚΑ σου ψαρια ειναι ευτυχισμενα????? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

40λτ φουλ φυτεμενα για 3 μικρα παφερ??? Ασ μιλισουν και οι υπολιποι, εγω το εχω δει απο κοντα και ειναι μια χαρα. τρεχουν απο εδω και εκει, εξερευναναι το μερος, τρωνε κανονικα και δεν ειναι νευρικα...

{σοζ για τα λαθη αλλα τα νευρα μου}

{αστρα κοολ}

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ; 1,5 με 2. Για τις malawi μονο... για τα υπόλοιπα άσε

γιατι????? τι τους λειπει???????για πες μου πιστευω πως μπορω να μαθω απο εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολύ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ρώτησα άτομα εδω μέσα, μπήκα και σε άλλα φόρουμ, ελληνικά και ξένα, και έκανα ποστ. Τους προσφέρω συνθήκες καλές, όλα τα φυτά που χω μέσα προέρχονται από το βιότοπό τους. Συχνές μετρήσεις και αλλαγές νερού, και γενικά ό,τι μπορώ...

Να σου πω κάτι; Δεν ξέρω αν είναι ευτυχισμένα, αλλά ό,τι καλύτερο γίνεται και έχω καθαρή την συνείδησή μου.. Ναι εγώ έχω χάσει ένα ψάρι... από βλακεία μου άραγε; Από το μαγαζί; δεν ξέρω. Ξέρω όμως ότι στεναχωρήθηκα, και όχι επειδή μου χάλασε το θέαμα..

Malawi δεν είχα ποτέ, ψήνομαι όμως το καινούριο μου να το κάνω, και έχω διαβάσει ένα-δυο πράγματα, όπως και έχω δει πολλά ενυδρεία. Και το βασικό, ότι δεν μπερδεύουμε ψάρια διαφορετικών βιότοπων, δεν χρειάζεται να χεις malawi για να το μάθεις

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

και εγω κανω τις μετρησεις μου καθημερινα και αν ποτε χασω κανενα ψαρι θα στεναχωρηθω και εγω δεν θα γελαω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τον φίλο/η ότι είναι τέλος πάντων τον αποπήραμε λίγο αλλά σίγουρα φταίει και ο εγωκεντρικός τρόπος που τα λέει.

Ναι όλοι ξεκινήσαμε τα ενυδρεία γιατί το έιδαμε και μας άρεσε και το κάναμε σκεφτόμενοι τον εαυτό μας και όχι τα ψάράκια.

Είμαστε το ίδιο ένοχοι όταν λόγω φόρτου εργασίας παραμελούμε την φροντίδα του όπως είναι το ίδιο όταν κλείνουμε πάλι θελημ'ενα τα μάτια μας σκεφτόμενοι το τι θέλουμε εμείς και πως μας βολεύει.

Η συζήτηση είναι μεγάλη και έχει να κάνει καθαρά με την καλιέργεια τον σεβασμό και ευαισθησία του καθενός προς τα κατοικίδια του, γιατί όπως και να το κάνουμε κατικοίδια είναι κι εμείς αν θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι θα πρέπει να τους παρέχουμε το περιβαλόν που χρειάζονται πάντα με τις δυνατότητες μας.

ολοκληρώνοντας, όταν κάποιος ζητάει την γνώμη-βοήθεια μας για κάτι σε σχέση με το ενυδρείο του όλοι ευχαρίστως τον βοηθάμε, τώρα αν κάποιος ρωτάει κάτι που θεωρούμε φιλολογικό ή ανεφ σημασίας, έ δεν απαντάμε και χάνεται στην αφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!

τωρα ποσο αλατι να βαλω μεσα στο ενυδρειο μου?

μπορει καποιος να μου πει?

υ.γ.

φιλη ειμαι οχι φιλος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη σας σε αυτο που ρωταω οχι ποσο ευτυχισμενα ειναι τα ψαρια μου με αριστα το 10!!!

ας πουμε πχ ποσο αλατι να βαλω?

ακομα απαντηση δεν πηρα!!!

3 κουταλιές αλάτι... μετά σοτάρεις τα κρεμμυδάκια μέχρι να ροδίσουνε και τα ρίχνεις στο ενυδρείο μαζί με τον φιδέ αφού τον έχεις πρώτα σιγοβράσει σε ανάλατο νερό!

Μην τους ακούς ilias911. Εγώ μαζί σου είμαι! Αλήθεια, εσύ είσαι στο wallpaper που φαίνεται στην φωτογραφία? :)

Link to comment
Share on other sites

3 κουταλιές αλάτι... μετά σοτάρεις τα κρεμμυδάκια μέχρι να ροδίσουνε και τα ρίχνεις στο ενυδρείο μαζί με τον φιδέ αφού τον έχεις πρώτα σιγοβράσει σε ανάλατο νερό!

Μην τους ακούς ilias911. Εγώ μαζί σου είμαι! Αλήθεια, εσύ είσαι στο wallpaper που φαίνεται στην φωτογραφία? :)

Κακοτςςςςςςς :P:glare::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αντί για φιδέ προτείνονται και πένες, με σάλτσα Μπαρμπα-Μπεν. 40 κουταλιες ανα λίτρο

Link to comment
Share on other sites

Εμέμα μου αρέσει το στιφάδο! :)

Λοιπόν εσένα σε συμπαθώ....

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να μην ειρωνεύεστε και να μην παρεμβένετε... Περιμένω μία σοβαρή απάντηση η οποία μπορεί να κρίνει το μέλλον μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειμαι στη φωτο αλλα δεν εμαθα ακομα ποσο αλατι πρεπει να βαλω και εχω ηδη σωταρει το κρεμυδι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα περνεις χοντρο αλατι (1-2 κουταλιας σουπας), το ριχνεις σε καυτο μαντεμι, και μετα ριχνεις τις μπριζολες(γαλακτος κατα προτιμηση), τις γυριζεις καθε τοσο, και μολις τις και γινονται τις βγαζεις, αναλογα ποσο τις θες ψημενες..

Δοκιμασμενο και τελειο!!!!

{ask Astra}

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω ειμαι στη φωτο αλλα δεν εμαθα ακομα ποσο αλατι πρεπει να βαλω και εχω ηδη σωταρει το κρεμυδι!!!!

Ειλικρινά σε πάω!!!! Η απάντηση είναι πως ΔΕΝ χρειάζεται να ρίξεις αλάτι!

Link to comment
Share on other sites

..... και δώσε και τους μονοδάκτυλους που θα χρειαστούν υφάλμυρο νερό σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

Φιού!! Δόξα τον Οzzy είμαι ασόβαρη :):P:glare:

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας σοβαρος ανθρωπος απαντησε!!!!

Επιτέλους μία γυναίκα (και τί γυναίκα) με βρήκε σοβαρό!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας σοβαρος ανθρωπος απαντησε!!!!

στον stormtrooper πηγαινε

οσο για τους μονοδακτυλους αν μπεις στο υφαλμυρο νερο θα δεις οτι καποιοι τους κρατησαν για πολλα χρονια σε γλυκο νερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας σοβαρος ανθρωπος απαντησε!!!! - οσο για τους μονοδακτυλους αν μπεις στο υφαλμυρο νερο θα δεις οτι καποιοι τους κρατησαν για πολλα χρονια σε γλυκο νερο!!!!

Και ενα αλλο..!!

Η δίκη είχε ξεκινήσει. Ένας πολύ ανθυγιεινός τύπος δικαζόταν και ο

δικαστής απευθυνόμενος σ αυτόν λέει:

-Κατηγορείσαι ότι σκότωσες μια δασκάλα με ένα αλυσοπρίονο...

-Παλιοψεύτη ! Ακούγεται μια φωνή από το βάθος της αίθουσας του δικαστηρίου.

-Ησυχία στο ακροατήριο, φωνάζει ο δικαστής, και κοιτάζει πάλι τον

κατηγορούμενο λέγοντας του:

-Κατηγορείσαι επίσης, ότι σκότωσες το παιδί που μοιράζει τις εφημερίδες με

ένα φτυάρι...

-Παλιομίζερε ! Ακούγεται η ίδια φωνή από το βάθος της αίθουσας του

δικαστηρίου.

-Είπα ησυχία ! Φωνάζει ο δικαστής, κοιτάζει πάλι τον κατηγορούμενο και του

λέει:

-Κατηγορείσαι επίσης, ότι σκότωσες και ένα ταχυδρόμο με ένα ηλεκτρικό

τρυπάνι...

-Εγωιστικό γαϊδούρι ! Ξεφωνίζει ο ίδιος τύπος.

-Τι ξεσπάσματα είναι αυτά κύριε μου; Ρωτά ο δικαστής.

-Κύριε Δικαστά, είμαι γείτονας του κατηγορούμενου 10 χρόνια τώρα, και

ξέρετε...

...ποτέ δε μου δάνεισε ένα εργαλείο όταν το χρειαζόμουν

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Φιού!! Δόξα τον Οzzy είμαι ασόβαρη :P:glare::thumbup:

Κάτσε γιατί αλλάζουν τα δεδομένα... Υπάρχει γυναίκα που θεωρεί τον Ozzy ΘΕΟ??? :)

Γ@μώ το.... έπεσα σε δίλλημα... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί αλλάζουν τα δεδομένα... Υπάρχει γυναίκα που θεωρεί τον Ozzy ΘΕΟ??? :)

Γ@μώ το.... έπεσα σε δίλλημα... :buttrock:

Αστην εχει τα παφερακια της και εμενα :P:glare::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...