Jump to content

Magazi Me Prosfores Gia Enydreia


Recommended Posts

water inn

στο παραπάνω Link βρίσκεται ένα κατάστημα κάπου στην κηφισιά που έχει κάποιες προσφορές στα ενυδρεία αφ ενός, και αφ ετέρου φαίνεται να έχει δημιουρήσει πολύ καλό περιβάλλον σε ότι έχει να κάνει την αισθητική του μαγαζιού και την αισθητική των ενυδρείων.

βρίσκεται κάπου κηφισιά απ ότι κατάλαβα

εχει ψωνίσει κανείς από εκεί ποτέ?

είναι ακριβό?

γενικά υπάρχει κάπου στο φόρουμ μέσα κριτικη αξιολόγιση των μαγαζιών?

επίσης ποιά η γνώμη σας για τα κινέζικα ενυδρεία?

ξ΄ρετε αυτά της κλασικής προσφοράς 60λίτρα 100 ευρώ με όλα μεσα...

εάν τα κρατήσει κάποιος ως δεξαμενές, αλλάζοντας τα φίλτρα και τα σχετικά σταδιακά -ανάλογα με βτα οικονομικά του δλδ- είναι αξιόπιστα (διαρροές κλπ)

γιατί όταν μιλάμε για μεγάλα ενυδρεία 200 λίτρα και πάνω οι διαφορές τιμής γερμανικού - κινέζικου είναι πολύ σημαντική

ένας πωλητής - χομπίστας στη ζωοφιλία πατησίων, μου είπε πως η συγκεκριμένη μάρκα κινέζικα που εμπορεύονται αυτοί , είναι τουλάχιστον 10 χρόνια στη αγορά και αξιόπιστη εταιρία ενειδρίων και όχι κάτι που δημιουργήθηκε τώρα με το κινέζικο Boom.

carl μου φαίνεται την είπε ή κάπως έτσι....

γενικά περιμένω ιδέες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Όσον αφορά το Waterinn το θεωρώ πολύ μπροστά, δεν μένω Αθήνα και παραγγέλνω τακτικά από εκεί και πάντα εξυπηρετούμαι γρήγορα και σωστά. Όσον αφορά για τα κινέζικα δεν γνωρίζω, αλλά προσωπικά εγώ δεν θα αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

το water inn κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι απο τα πιο προχωρημενα μαγαζια του ειδους στην ελλαδα... αξιζει απλα και μονο να το επισκευτεις,,,,, :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

+1

οι τυποι ειναι επαγγελματιες !!! Πηρα το δεμα με τα ψαρια ενος φιλου ! ακομα και σακουλακι για την υγρασια ειχε μεσα το κουτι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία με το watter innn αν και πιστεύω θα αποκτήσω σύντομα, λέω να αγοράσω μερικά ψαράκια γαριδούλες από κει, όταν είανι θα σου πω.

Όσον αφορά τα κινέζικα ενυδρεία αυτή την στιγμή στήνω ένα κινέζικο 37λ για γαριδούλες.

Οι εντυπωσεις μου: Π1. Από εξοπλισμό(φίλτρο, θερμοστάτη) τα είδα μια χαρά, μάλιστα το φίλτρο παρα ήταν μεγάλο για τα λίτρα του.

2. Εδώ και 2 βδομάδες που το έχω γεμίσει δεν υπάρχει πρόβλημα διαροής αλλά αν και κινέζικα έχουν και εγγύηση.

3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία με το watter innn αν και πιστεύω θα αποκτήσω σύντομα, λέω να αγοράσω μερικά ψαράκια γαριδούλες από κει, όταν είανι θα σου πω.

Όσον αφορά τα κινέζικα ενυδρεία αυτή την στιγμή στήνω ένα κινέζικο 37λ για γαριδούλες.

Οι εντυπωσεις μου: Πολύ φθηνό και κομπλέ με όλα μέσα μέχρι και απόχη, θερμόμετρο. Από εξοπλισμό(φίλτρο, θερμοστάτη) τα είδα μια χαρά, μάλιστα το φίλτρο παρα ήταν μεγάλο για τα λίτρα του.

Εδώ και 2 βδομάδες που το έχω γεμίσει δεν υπάρχει πρόβλημα διαροής αλλά αν και κινέζικα έχουν και εγγύηση ΑΛΛΑ

η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά

ο φωτισμός 15watt εξοικονόμισης ενέργειας που έχει είναι πολύ λίγος και λάθος βαλμένος δεν καλύπτει όλο το ενυδρείο, αν θελήσω να βάλω φυτά με κάτι παραπάνω από απαιτήσεις και ένα άλλο σημαντικό προβλημα που παρατήρησα είναι ότι από το καπάκι, συγκεκριμένα μαζεύεται η υφρασία στις άκρες και σιγα σιγά στάζει από το έξω τζάμι! Γενικά θέλει μερικα DIY για να βελτιωθεί.

Βεβαίως πιστεύω κινέζικο με κινέζικο έχει διαφορά.

Το δικό μου το αγόρασα κομπλέ 50€, αν δεν θες να μπεις σε περιπέτειες και ιδιοκατασκευές δίνεις τα διπλά και έχεις λιγότερα προβλήματα.

καλή τύχη στην επιλογή σου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...