Jump to content

Περίεργα αυγά


Recommended Posts

Αρκετές φορές έχω βρει στο ένα ενυδρείο μου κάτι περίεργα αυγά κολλημένα στα τζάμια, πάνω από την επιφάνια του νερού, τα οποία πάντα τα κατέστρεφα καθότι υποψιάζομαι πως είναι από κάποιο είδος σαλιγκαριού. Μέχρι τώρα δεν αξιόθηκα να τα φωτογραφίσω. Αυτή τη φορά αποφάσισα να τα αφήσω να δω τί θα βγουν.

Μήπως έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να είναι?

IMG_1543_resize.jpg

IMG_1544_resize.jpg

Οι κάτοικοι του ενυδρείου είναι Corydoras, διάφορα πλέκο (όσα απέμειναν), 4 Buenos Aires, Apple Snails και διάφορα άλλα σαλιγκαράκια-λαθρεπιβάτες!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Έχουμε κάτι πιο συγκεκριμένο? Θέλω να πω πως αν είναι από αυτα τα κωνικά σαλιγκάρια που συνήθως βρίσκονται μέσα στην άμμο τα θέλω, αν είναι άλλο είδος καλύτερα να τα καταστρέψω!

Link to comment
Share on other sites

Δε μου κανουν για αυγα Apple snail.

Απο καποιο αλλο θα ειναι.

Καλά, σίγουρα δεν είναι από Aplle Snails... Ήδη μέσα σε αυτό το ενυδρείο έχω 3 τσαμπιά που περιμένω να εκκολαφθούν + άλλα δύο τσαμπιά σε άλλο ενυδρείο!!! :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Καλά, σίγουρα δεν είναι από Aplle Snails... Ήδη μέσα σε αυτό το ενυδρείο έχω 3 τσαμπιά που περιμένω να εκκολαφθούν! biggrin.gif

Πλησιαζουν λιγο για αγα RAMS HORN.

Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζουν λιγο για αγα RAMS HORN.

Χμμμ. Δηλαδή γι'ΑΥΤΑ, ε?

Βέβαια δεν θυμάμαι να έχω δει τέτοια σε αυτό το ενυδρείο, αλλά είναι πιθανό να υπάρχουν καθότι είναι αρκετά μικρά, όπως τα έχω δει σε άλλο ενυδρείο μου!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Δηλαδή γι'ΑΥΤΑ, ε?

Βέβαια δεν θυμάμαι να έχω δει τέτοια σε αυτό το ενυδρείο, αλλά είναι πιθανό να υπάρχουν καθότι είναι αρκετά μικρά, όπως τα έχω δει σε άλλο ενυδρείο μου!

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Αλλα στα RH το σχημα δεν ειναι τοσο ομοιομορφο.

Στα RH???? :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στα RH???? :rolleyes::rolleyes:

Άστο... τώρα το'πιασα :rolleyes:^_^^_^

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...