Jump to content

J Marlieri..αναζητηση περιγραφης


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έψαξα παλιότερα, το είδος αυτό είναι από τα μεγαλύτερα των Julidochromis, μέχρι 15 εκατοστά, κατά τα άλλα οι συνθήκες νερού και η συμπεριφορά είναι παρόμοια με τα υπόλοιπα ψάρια του γένους.

Άν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία πες μου, ίσως θυμάμαι, επίσης έχω δει σε ένα μαγαζί 3-4 κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα γενικοτερες πληροφοριες γιατι βρηκα σε ενα πετ σοπ κ πηρα 2 τα οποια κ εβαλα σε 120 λιτρα μαζι με 3 κλοουν,1 πλεκο+1 πιμελοντους πικτους....κ απλα θελω να ξερω αν η κυρια στο συγκεκριμενο πετ σοπ (το οποιο εκτιμω περισσοτερο απο αλλα) γνωριζε τι μου ελεγε ή αν απλως εφαρμοζε τις γνωστες εφαρμογες μαρκετινκ που πολυ γνωριζουμε! !! !! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα γενικοτερες πληροφοριες γιατι βρηκα σε ενα πετ σοπ κ πηρα 2 τα οποια κ εβαλα σε 120 λιτρα μαζι με 3 κλοουν,1 πλεκο+1 πιμελοντους πικτους....κ απλα θελω να ξερω αν η κυρια στο συγκεκριμενο πετ σοπ (το οποιο εκτιμω περισσοτερο απο αλλα) γνωριζε τι μου ελεγε ή αν απλως εφαρμοζε τις γνωστες εφαρμογες μαρκετινκ που πολυ γνωριζουμε! !! !! :rolleyes:

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι δεν ταιριαζουν με τα ψαρια που τα εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την σκληρότητα νερού που τη θέλουν στο 15 ενώ τα άλλα κάτω από 10 και το pH στο 8.5-9 ενώ τα άλλα που αναφέρεις στο 7, θέλουν και 250 λίτρα ενυδρείο λόγω μεγέθους και εδαφικής κυριαρχίας που χαρακτηρίζει τη συμπεριφορά τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!θα παθουν τα νευρα μου...με τους *$@^!#&$&%#%&^ παλιοπετσοπαδες!!!!!!.!

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας κ την βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!θα παθουν τα νευρα μου...με τους *$@^!#&$&%#%&^ παλιοπετσοπαδες!!!!!!.!

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας κ την βοηθεια σας!

Φροντισες ομως κι εσυ απο μονος σου πριν τα παρεις να ενημερωθεις;Ειπαμε,ειναι μεγαλο το κεφαλαιο με τα pet-shop........

Link to comment
Share on other sites

Για πές μας, σε τι σε παραμυθιασε ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...