Jump to content

ΟΙ ΚΛΟΟΥΝ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ??


Recommended Posts

Καλημερα παιδια, εχω 3 κλοουν εδω και 4 μηνες. Εχω παρατηρησει οτι στους 2 μικροτερους σε μεγεθος, εχουν εμφανιστει κατι μαυρα σημαδια. Παραθετω φωτο, οποιος γνωριζει κατι θα ειμαι υποχρεως :rolleyes::rolleyes:

post-7945-1229250122_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμια περιεργη συμπεριφορα επισης.. Τρωνε κανονικα? Πιστευω αν ηταν σε ολο το σωμα θα ηταν πιο ανησυχητικο.. Μηπως ειναι χρωματισμος?

Link to comment
Share on other sites

Καμια περιεργη συμπεριφορα επισης.. Τρωνε κανονικα? Πιστευω αν ηταν σε ολο το σωμα θα ηταν πιο ανησυχητικο.. Μηπως ειναι χρωματισμος?

Ολα κανονικα, καμια αλλαγη στην συμπεριφορα τους. Αλλα μου φαινεται οτι σε ολοκληρο το σωμα εχουν σημαδια και δεν ειναι σιγουρα χρωματισμος. Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αλλαγη τροφης; Τωρα τελευταια εχω βαλει μια νεα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντος τα χρώματά τους γενικά φαίνονται άτονα... για ρίξε μια συνολική φωτο του ενυδρείου να δούμε άλλους πιθανούς στρεσσογόνους παράγοντες... από μετρήσεις τι λες?

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα στην ουρα και το μαυρο την κοκκινηλα την προσεξες?υπηρχε αυτη ανεκαθεν?

Link to comment
Share on other sites

Πάντος τα χρώματά τους γενικά φαίνονται άτονα... για ρίξε μια συνολική φωτο του ενυδρείου να δούμε άλλους πιθανούς στρεσσογόνους παράγοντες... από μετρήσεις τι λες?

Ολα καλα φαινονται, οι μετρησεις νορμαλ, λιγα νιτρικα ανεβασμενα αλλα φυσιολογικο γιατι δεν εχω κανει αλλαγη ακομα. Δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτα τα σημαδια, και εαν ειναι και κατι ετσι.Παντως τα χρωματα το ξερω οτι αλλαζουν αναλογα με την διαθεση τους και ειναι σχεδον ετσι παντα. Μονο το μεγαλυτερο απο τα 3 ( με το συμπαθειο )ειναι εντονοι οι χρωματισμοι του!!! Να και μερικες φωτο...

post-7945-1229348091_thumb.jpg

post-7945-1229348102_thumb.jpg

post-7945-1229348116_thumb.jpg

post-7945-1229348132_thumb.jpg

post-7945-1229348165_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο βέβαιο είναι πως δεν έχεις την κατάλληλη διακόσμηση για τα κλόουν σου. Τα Κλόουν θέλουν πολλές κρυψώνες σε μορφή σπηλιάς για να μπαίνουν πλήρως μέσα! Οπότε αυτό από μόνο του τους δημιουργεί στρες, άρα και αποχρωματισμό. Τώρα για τις βούλες, δεν μπορώ να σου πω κάτι.... Πάντως δεν μου φαίνονται για ασθένεια..... μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...