Jump to content

Τι κυχληδες ειναι αυτες...?


Odysseas1986

Recommended Posts

Οποις γνωριζει πως ονομαζονται αυτες κυχληδες και που μπορω να τις βρω θα με βοηθησει παρα πολυ. Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οποις γνωριζει πως ονομαζονται αυτες κυχληδες και που μπορω να τις βρω θα με βοηθησει παρα πολυ. Ευχαριστω.....

τρομερά ψάρια!μάθαμε τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο πρωτα ειναι cyrtocara moorii.Ειναι κιχλιδες της λιμνης Malawi,και αν και περισσοτερο φυτοφαγες,ανηκουν στα haps.Το πρωτο ειναι η θυληκο η μικρης ηλικιας,ενω το δευτερο ειναι αρσενικο.Σημα κατατεθεν το καρουμπαλο.(φροντοζα της Malawi).Η τελευταια κιχλιδα ειναι απο Αμερικη και νομιζω ειναι Citrinellum,και οπως καταλαβαινεις ασυμβατη με τις πρωτες δυο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!

Το τριτο ψαρι δεν το εχω βρει σε κανενα μαγαζι εαν και δεν ενδιαφερομαι γιατι εχω αφρκανες.

Παντως τα Moori ειναι πανεμορφα ψαρια, επεισης εχω ενα με τρια φροντοζα ενα Afra και ενα Labidochromis.

Θα υπαρχει μεγαλο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το τρίτο ψάρι είναι υβρίδιο...Είναι το γνωστό Flowerhorn... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!

Το τριτο ψαρι δεν το εχω βρει σε κανενα μαγαζι εαν και δεν ενδιαφερομαι γιατι εχω αφρκανες.

Παντως τα Moori ειναι πανεμορφα ψαρια, επεισης εχω ενα με τρια φροντοζα ενα Afra και ενα Labidochromis.

Θα υπαρχει μεγαλο προβλημα?

Αγαπητέ φίλε η συζήτηση αυτή γίνεται εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry204273 ,όποτε είναι καλά να συνεχίσουμε εκεί για να έχουμε όλες τις πληροφορίες μαζί.

Φιλικά Σωκράτης :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε η συζήτηση αυτή γίνεται εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry204273 ,όποτε είναι καλά να συνεχίσουμε εκεί για να έχουμε όλες τις πληροφορίες μαζί.

Φιλικά Σωκράτης :thumbup:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...