Jump to content

Snails & Gh


Tas

Recommended Posts

Xαιρετώ

Αν κατάλαβα καλά από κάτι που διάβασα,η ύπαρξη σαλιγγαριών στο ενυδρείο, βοηθά στην μείωση της GH;

Αν ναι,τι είδους και πόσα θα χρειαζόντουσαν σε 45λτ. με ένα υπέροχο Black Moore;

Ετοιμάζομαι για αγορά εξοπλισμού Α.Ο., μια που η βρύση μου δινει GH 15d

Ευχαριστώ

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν το έχω ακούσει αυτό πουθενά φίλε, αλλά δεν μου ακούγεται σωστό. Το αντίστροφο ισχύει, το γερό GH βοηθάει τα σαλιγκαράκια να μεγαλώσουν και να αυξηθούν. Ενδεχομένως να γίνεται και αυτό που γράφεις, αλλά φαντάζομαι θα θέλει τρελούς πληθυσμούς από σαλιγκαράκια.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν το έχω ακούσει αυτό πουθενά φίλε, αλλά δεν μου ακούγεται σωστό. Το αντίστροφο ισχύει, το γερό GH βοηθάει τα σαλιγκαράκια να μεγαλώσουν και να αυξηθούν. Ενδεχομένως να γίνεται και αυτό που γράφεις, αλλά φαντάζομαι θα θέλει τρελούς πληθυσμούς από σαλιγκαράκια.. :thumbup:

Ευχαριστώ φίλε Akkornteon για το ενδιαφέρον, κι εγώ φαντάστηκα οτι αφού έχουν ανάγκες σε ασβέστιο,

ίσως βοηθούν και "ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται"

Τάσσος

Link to comment
Share on other sites

τα Black Moore δεν θέλουν μαλακό νερό !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΤΑS που μένεις και έχεις τέτοιο νερό? Ανθρακική (kH) πόσο έχεις? Μετράς τι βγάζει η βρύση και όχι το ενυδρείο ε? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΤΑS που μένεις και έχεις τέτοιο νερό? Ανθρακική (kH) πόσο έχεις? Μετράς τι βγάζει η βρύση και όχι το ενυδρείο ε? :thumbup:

Μένω στον Άγιο Νικόλαο Αναβύσσου. Εάν εχεις χρόνο κι ενδιαφέρεσαι για τις μετρήσεις μου,δες το επόμενο post μου στην Χημεία Γλυκού Νερού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...