Jump to content

ΟΣΚΑΡ


kixlida

Recommended Posts

παιδια βωηθια......το οσκαρ μου τρελαθηκε!!!!!απο τοτε που εφαγε ενα γκαπη κανη σαν τρελο,βγηκε απο το νερο δεν τροει,δεν εχει ορεξη,και χτηπαει στν πατου του ενιδριου! τη μπορει να φτεη?????

Link to comment
Share on other sites

Τί μέγεθος είναι το Όσκαρ και και τί το γκάπυ που έφαγε? Μήπως του "κάθησε" στον λαιμό? Σε πόσα λίτρα ενυδρείο γίνονται άλλα αυτά?

Και κυρίως.... ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΚΑΠΥ ΚΑΙ ΟΣΚΑΡ ΜΑΖΙ????

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΑΠΛΟΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΟΣΑ ΖΟΝΤΑΝΗ ΤΡΟΦΗ,ΤΗ ΝΑ ΦΤΕΙ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ?

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΑΠΛΟΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΟΣΑ ΖΟΝΤΑΝΗ ΤΡΟΦΗ,ΤΗ ΝΑ ΦΤΕΙ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ?

Δεν απάντησες για το μέγεθός τους! Προσωπικά πιστεύω ότι είτε δεν μπορεί να το χωνέψει είτε του "κάθησε στον λαιμό" κανένα κόκκαλο. Αν όντως είναι έτσι... μάλλον θα πρέπει νε περιμένεις! Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά!

Βέβαια θεωρώ απαράδεχτη την απάντησή σου πως "έτσι απλά το έβαλα να δω τί θα κάνει..."! Δεν νομίζω πως θα έμπαινες σε κανένα κλουβί με λιοντάρια "έτσι απλά για να δεις τί θα κάνουν"!!!

Θα μπορούσες πριν το κάνεις να ρωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

σωσα λες αλλα δεν το περιμενα,γιατι δεν του εδοσα να ζοντανη τροφη

Τα ένστικτα είναι ένστικτα και δεν παίζει ρόλο πως έχεις μάθει εσύ το κάθε ζωντανό... Καλά το Magadascar δεν το έχεις δει??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μεγαλη εξυπναδα!!!!σου εφυγε τωρα η περιεργεια?

την επομενη ριξε και λιγο ψητο να δουμε τη θα κανει!

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη εξυπναδα!!!!σου εφυγε τωρα η περιεργεια?

την επομενη ριξε και λιγο ψητο να δουμε τη θα κανει!

Εισαι κακος! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι κακος και αυτος ειναι καλος που αποφασιζει την τυχη εστω και του γκαπυ!

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο υπαρχει και αλλος εξυπνος στο φορουμ που εκτρεφει γκαπυ σε 20 λιτρα για να τα δινει σε πιρανχας!φοβερο θεαμα!

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο υπαρχει και αλλος εξυπνος στο φορουμ που εκτρεφει γκαπυ σε 20 λιτρα για να τα δινει σε πιρανχας!φοβερο θεαμα!

Ποιος ο λογος να εκτρεφεις Guppy...Σιγα το φαι πια.Σιγα μην χορτασουν τα πιρανχα με τετοια ψαρακια...Μην πω για τα κοκαλα... :bowdown::bowdown::bowdown:

Παντως γενικα η εκτροφη ψαριων για το ταισμα σε ψαρια που δεν το χρειαζονται ειναι απαραδεκτο...(Υπαρχουν και ψαρια που αν απο μικρα δεν μαθουν με αποξυραμενη τροφη,δεν τρωνε και αναγκαζονται οι χομπιστες να καλιεργουν ψαρια.. :bowdown: )

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι και τιποτα αλλο τα αρπαχτηκα κακως μπαινουν σε ενυδρεια!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΑΠΛΟΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΔΟΣΑ ΖΟΝΤΑΝΗ ΤΡΟΦΗ,ΤΗ ΝΑ ΦΤΕΙ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ?

Κατ'αρχην γραφε με μικρα και κατα δευτερον μην παιζεις με τη νοημοσυνη μας

Link to comment
Share on other sites

πεστα δια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο υπαρχει και αλλος εξυπνος στο φορουμ που εκτρεφει γκαπυ σε 20 λιτρα για να τα δινει σε πιρανχας!φοβερο θεαμα!

Ποιος? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο υπαρχει και αλλος εξυπνος στο φορουμ που εκτρεφει γκαπυ σε 20 λιτρα για να τα δινει σε πιρανχας!φοβερο θεαμα!

Δεν ειναι σωστο να αφηνουμε να πλανωνται υπονοουμενα για κανεναν,ποσο μαλλον αν δεν ειμαστε και απολυτα σιγουροι.Εχεις καποιο λογο που το ανεφερες αυτο;

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι και τιποτα αλλο τα αρπαχτηκα κακως μπαινουν σε ενυδρεια!

γνωμη σου... δν χρειαζετε να εισαι τοσο πορομενος μπορεις απλα να την εκφρασεις... υποτηθετε οτι ειμαστε

φιλοι του χομπι... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ειμαι πορομενος στο κατω κατω ο καθενας κανει οτι θελει στο ενυδρειο του!αλλα μαυτα που διαβαζω και βλεπω κατα καιρους στο διαδικτυο μου γιρνανε τα ματια!ειμαι κατα σε αυτη την τακτικη διοτη να ριχνεις ενα μικρο ψαρακι για να το φανε τα αρπαχτηκα χωρις αυτο να εχει το δικαιωμα να αμυνθει ειναι ανθρωπινη βλακεια!στη φυση συμβαινει αλλα δεν κρινουμαι εμεις τη τυχη του καθε θυματος!συγνωμη αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου!και ξερουν οι ιδιοι πιοι ειναι που κανουν εκτροφη σε ζοωτοκα για να τα κανουν μεζε για τα καμαρια τους!και αυτα τα φαινομενα ξεφευγουν απο τα ορια του χομπι!αυτοι που τα κανουν δεν χρειαζεται να τα διμοσιευουν κιολας προκαλουν τους φιλους τον χρυσοψαρων και τον ζοωτοκων!

Έγινε επεξεργασία - pariss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλα λες!!!

δικιο εχεις!!!

εγω που εχω βαλει ζωοτοκα τωρα που το ακουσα αυτο...

πως να το πω...

ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια βωηθια......το οσκαρ μου τρελαθηκε!!!!!απο τοτε που εφαγε ενα γκαπη κανη σαν τρελο,βγηκε απο το νερο δεν τροει,δεν εχει ορεξη,και χτηπαει στν πατου του ενιδριου! τη μπορει να φτεη?????

Φέρε το Όσκαρ σου στο ενυδρείο μου που έχω 7 πιρανια. Δε τα έχω δώσει ποτέ ζωντανή τροφή εδώ και 3 χρόνια. Να δούμε έτσι για πείραμα το τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Φέρε το Όσκαρ σου στο ενυδρείο μου που έχω 7 πιρανια. Δε τα έχω δώσει ποτέ ζωντανή τροφή εδώ και 3 χρόνια. Να δούμε έτσι για πείραμα το τι θα γίνει...

Κι ετσι να συνεχισεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...