Jump to content

ΓΛΥΦΤΗΣ Sos


Recommended Posts

ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΓΛΥΦΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕΤΕ ΜΟΝΙΜΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΚΡΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ...

ΕΝΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΤΑ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

ΕΙΝΑΙ 5ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...:huh::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις καταλάβει λάθος για τα γατόψαρα και συγκεκριμένα τα πλεκοειδή!

Δεν είναι γλύφτες και δεν καθαρίζουνε!

Διάβασε την υπογραφή του συγκεκριμένου προφίλ και ελπίζω να καταλάβεις....

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showuser=2

Link to comment
Share on other sites

έτσι συμπεριφέρονται αυτά τα ψάρια. Αν γίνεται σταμάτα να γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τείώνουμε με αυτό το θέμα...

Θα προτημούσα μερικοί να μου δείνουν πιο κόσμιες απαντήσεις...και όχι να με προσβάλουν με τον τρόπο τους γιατί όλοι από κάπου ξεκινήσαμε και τώρα μαθαίνουμε...δε βγήκαμε όλοι απο τη κυλίτσα της μαμάκας μας και ήμασταν οι φωτεινοί παντογνώστες...ε?!΄

Ευχαριστώ τον akkordeon με καθησύχασε πολύ η απάντησή του και ζητώ συγνώμη για τα κεφαλαία.

Το ψαράκι είναι ΟΚ τώρα...βγαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Olgita,

Επειδή μου έστειλες και ΠΜ με την δυσανασχέτησή σου στην απάντηση μου, σου ζητάω συγνώμη αφού διαβάζοντας τώρα το τί έγραψα, όντως δείχνει να έχει την τάση να στην πει, αλλά ειλικρινά δεν είχα τέτοια πρόθεση.

Ελπίζω να δεχτείς την συγνώμη μου και εύχομαι καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω εγω οι pleco ειναι νυκτοβια ψαρια και μονο οταν ειναι θεοσκοτεινα τοτε κοβουν βολτες και τρωτε και εσω ειναι ανοιχτο το φως ειναι κρημενη στης κρυψωνες τους...αφτο τουλαχιστον κανουν και οι δικοι μου...ο δικος σου δηλαδη τι εκανε?

Link to comment
Share on other sites

Olgita να φανταστείς ότι την πρώτη φορά που είδα τέτοιο ψαράκι νόμιζα ότι ήταν ψόφιο! ...είναι αυτό που λέμε "σιγανά ποταμάκια"!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω εγω οι pleco ειναι νυκτοβια ψαρια και μονο οταν ειναι θεοσκοτεινα τοτε κοβουν βολτες και τρωτε και εσω ειναι ανοιχτο το φως ειναι κρημενη στης κρυψωνες τους...αφτο τουλαχιστον κανουν και οι δικοι μου...ο δικος σου δηλαδη τι εκανε?

Φιλε κανεις καποιο λαθος. Υπαρχουν παρα πολλα ειδη πλεκο και δεν εχουν ολα τις ιδιες συνηθειες. Αρκετα ειδη κυκλοφορουν στο φως της μερας χωρις κανενα δισταγμο.:huh: Μια φωτογραφια ισως βοηθαγε να καταλαβουμε για ποιο ψαρι μιλαμε αφου ονομασια "γλυφτης" κανονικα δεν υπαρχει.- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Όλα είχαν ένα αίσιο τέλος και το ψαράκι βγαίνει και είναι μια χαρά!!! :thumbup::hysterical::hysterical:

Σας ευχαριστώ όλους για τη πολύτιμη βοήθεια που μου δώσατε! :thumbup:

Α!Το ψαράκι είναι το Midget Sucker Catfish (Otocinclus cf. affinis)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο ευαισθητα ειδη δηλαδη. :thumbup: Δυσκολα για σενα τα πραγματα.- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο diskus fan!!! :hysterical:

Αυτό ήταν μία πολύ όμορφη απάντηση, κόσμια και normal... :thumbup:

(Νόμιζα ότι θα μου έλεγες είσαι άσχετη ή παράτατα...) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο diskus fan!!! :hysterical:

Αυτό ήταν μία πολύ όμορφη απάντηση, κόσμια και normal... :thumbup:

(Νόμιζα ότι θα μου έλεγες είσαι άσχετη ή παράτατα...) :thumbup:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πίεσε τον εαυτό του για να δώσει τέτοια απάντηση....!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πίεσε τον εαυτό του για να δώσει τέτοια απάντηση....!

:thumbup: Πως με πιανεις!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...