Jump to content

εξωτερικο φιλτρο?


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!ειπα να βελτιωσω τις συνθηκες στο ενυδρειο μου δηλαδη εβγαλα σχεδον ολα τα πλαστικα φυτεψα ανουμπειες και αγορασα εξωτερικο φιλτρο μαρκας dolphin c-1000αλλα παρολο και την αλλαγη που εκανα εχει ακομα μια θολουρα.και το εσωτερικο και το εξωτερικο φιλτρο δουλευουν και τα δυο μαζι.ειναι καλο που λειτουργουν και τα δυο?γιατι εχω θολουρα αφου οι μετρισεις ειναι ενταξει και εκανα αλλαγη νερου?

post-10333-1231780872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τιμες απο το ενυδρειο σου.Ποσα λιτρα ειναι ,ποσα ψαρια εχει και τι?Ποιες ειναι οι ρουτινες συντηρησης του ολα αυτα θα βοηθησουν.Παρολο που απο την φωτο δεν βλεπω καμια θολουρα

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις πρόβλημα αν δουλεύουν και τα 2 φίλτρα, μόνο καλό μπορεί να κάνει. Μπράβο που έβγαλες τα πλαστικά και έβαλες αληθινά! Μήπως έριξες τίποτα έτοιμα βακτήρια και γιαυτό σηκώθηκε θολούρα; Είναι μέρες; Πάντως όπως λέει και ο φίλος pan, δεν φαίνεται κάτι στη φωτό.

Έγινε επεξεργασία - akkornteon
Link to comment
Share on other sites

Το ''φύτεψα'' πώς το εννοείς στις ανούβιες;; άφησες τον κορμό έξω, ε;; Έτσι πρέπει....

Link to comment
Share on other sites

Δεσε τις ανουμπιες επανω σε ριζα ¨η πετρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειπα να βελτιωσω τις συνθηκες στο ενυδρειο μου δηλαδη εβγαλα σχεδον ολα τα πλαστικα φυτεψα ανουμπειες και αγορασα εξωτερικο φιλτρο μαρκας dolphin c-1000αλλα παρολο και την αλλαγη που εκανα εχει ακομα μια θολουρα.και το εσωτερικο και το εξωτερικο φιλτρο δουλευουν και τα δυο μαζι.ειναι καλο που λειτουργουν και τα δυο?γιατι εχω θολουρα αφου οι μετρισεις ειναι ενταξει και εκανα αλλαγη νερου?

γεια σας και απο μενα.θα πω και εγω την γνωμη μου.αν θελεις φιλε μου κοψε για 4-5 ωρες την παροχη γτου αερα και δες αν ξεθολωσει.σου το λεω γιατι στο παλιο μου ενυδρειο ειχα πορολιθο μεγαλο με μεγαλη πιεση αερα με αποτελεσμα να οτι ειχε κατω το σικωνε και γινοταν χαμος.δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...