Jump to content

θολο νερο


gnikos

Recommended Posts

το νερο του ενυδρειου ειναι λιγο θολο μετρησα αμονια και ειναι κανονικη παρολα αυτα εξακολουθει να ειναι θολο τι πρεπεινα κανω για να φτιαξει α και κατι αλλο εχει υψηλο ph

Link to comment
Share on other sites

το νερο του ενυδρειου ειναι λιγο θολο μετρησα αμονια και ειναι κανονικη παρολα αυτα εξακολουθει να ειναι θολο τι πρεπεινα κανω για να φτιαξει α και κατι αλλο εχει υψηλο ph

Μηπως μπορεις να γινεις πιο σαφης;Αλλες μετρησεις,τι ψαρια και ποσα;φιλτρανση;

Link to comment
Share on other sites

εχω 21 ψαρια που τα 11 ειναι cardinal σαν neon 4 γκουραμι 2γατοψαρα και εναν φλυφτη και ενα platty

σχετικα με τισ μετρησεισ ειναι ολα οκ εκτοσ απο το ph οπωσ ειπα και πριν

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου παντα , :thumbup: ειναι οτι το πολυχρωμο χαλικι δεν ειναι και το οτι καλυτερο,

αφου διαφερει πολυ απο το φυσικο περιβαλον των ψαριων. :thumbup:

Και αν μπορεις απαντησε στην ερωτηση του DIAS :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να γινεις πιο σαφης;Αλλες μετρησεις,τι ψαρια και ποσα;φιλτρανση;

ολεσ οι μετρησεισ οπωσ ειπα και πριν ειναι κανονικεσ εκτοσ απο ph.σχετικα με τη φιλτρανση κατω κατω εχω ενα μπλε σφουγγαριστη μεση κατι βιολογικα χαλικια τα οποια μου ειπαν πωσ ειναι για την αμμωνια και πανω τον ανθρακα [οχι σε σφουγγαρι σε φακελακι που το κουτι του λεει οτι εχει 3pack articles beutel unidades]

Link to comment
Share on other sites

αλγη μπορει να ειναι.... εχεις καιρο το ενυδρειο?

μηπως το χτυπαει ηλιακο φως? αυτο βοηθαει την αλγη να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ενυδρείο πόσο καιρό τρέχει;

Τι είδους φίλτρο έχεις;

Κάθε πότε κάνεις αλλαγές;

Το νερό της βρύσης τι Ph έχει;

Νομίζω πάντως οτι σε 100 λίτρα έχεις λίγο ιχθυοφόρτιση. Ίσως εκεί οφείλεται η θολούρα αλλά πρέπει να μας πεις κάτι παραπάνω για το ενυδρείο σου.

Link to comment
Share on other sites

ολεσ οι μετρησεισ οπωσ ειπα και πριν ειναι κανονικες

Νομιζω πως πρεπει να σταθουμε λιγο εδω, τι εννοεις κανονικες? Δωσε νουμερα σε παρακαλω! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τα νουμερα δεν τα ξερω γιατι ολα μου τα ειχε μετρησει ενασ κυριοσ αλλα μου ειχε πει οτι ολα ειναι οκ εκτοσ απο ph αλλα συμφωνο μαικαποιν αλλο που δεν θυμαμε ποιοσ ειναι και πιστευω πωσ επηρεαζεται απο τον ηλιο γιατι το χτηπαει ηλιοσ

Link to comment
Share on other sites

τα νουμερα δεν τα ξερω γιατι ολα μου τα ειχε μετρησει ενασ κυριοσ αλλα μου ειχε πει οτι ολα ειναι οκ εκτοσ απο ph αλλα συμφωνο μαικαποιν αλλο που δεν θυμαμε ποιοσ ειναι και πιστευω πωσ επηρεαζεται απο τον ηλιο γιατι το χτηπαει ηλιοσ

Και μενα στα πρωτα μου βηματα καποιος "κυριος" σε πετ σοπ μου τα μετρουσε και μου τα εβγαζε ολα ΟΚ... ασχετα αν ολα ηταν κουκου-ρουκου! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και μενα στα πρωτα μου βηματα καποιος "κυριος" σε πετ σοπ μου τα μετρουσε και μου τα εβγαζε ολα ΟΚ... ασχετα αν ολα ηταν κουκου-ρουκου! :thumbup:

αφου σου λεω το ειδα με τα ματια μου και δεν ηταν απο ΡΕΤ SHOP τον ηξερα

Link to comment
Share on other sites

αφου σου λεω το ειδα με τα ματια μου και δεν ηταν απο ΡΕΤ SHOP τον ηξερα

Εσυ τον ηξερες, αυτος δεν ηξερε να σου πει, οτι τα ψαρια αυτα θελουν αλλες συνθηκες νερου!!!! :thumbup: Διαβασε λιγο στα αρθρα που αφορουν το στρωσιμο του ενυδρειου και γενικοτερα τους αρχαριους, εχει πολλα που θα θελεις να μαθεις.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...