Jump to content

2-3 ερωτησεις


Recommended Posts

νομιζω δεν μας ειπες ακριβως με τι τεστ μετρας...

ειναι πολυ σημαντικο τωρα να μετρας σωστα και με ακριβεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω κλαζ ναι μετραω σωστα και με καλα υργα τεστ της api.αρα οκ.kai σημερα εχω τις ιδιες τιμες .θα σας πω αυριο που θα κανω παλι μετρησεις ολες για να δω πως πανε και οι σκληροτητες.να ρωτησω κατι ασχετο το ζεβρα σαλιγκαρι αν παρω θα ενοχλει τα φυτα μου μηπως? μου ειπε ο πετσοπας οτι ειναι πολυ ομορφο οντως το ειδα αλλα μου λεειπως ειναι αλγοφαγο και τρωει φυτα.αλλα δεν το πιστεψα και ειπα να ρωτησω εσας.

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Το ζεβρα, δεν κανει τιποτα στα φυτα...

Εχω και εγω στο ενυδρειο μου...

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Το ζεβρα, δεν κανει τιποτα στα φυτα...

Εχω και εγω στο ενυδρειο μου...

πανο πολυ ομορφα ε?δεν θα εχω προβληαμ ουτε στα golden apple moy.2 εχω.ki αυτα κανενα βρασμενο λαχανανικο να ριχνω ε?αν ειναι θα παρω μονο ενα ετσι για ποικιλια.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εκανα παλι μετρισεις σημερα ολα οπως πριν δεν φενεται κατι ανησυχητικο αλλα νιωθω οτι κατι δεν παει καλα.μπορει να ειναι και η ιδεα μου.

παλι τα ιδια. αμμωνια ο,25 no2=0 no3=0-3 ph=7,3-7,6

δεν ξερω τι να πω ειμαι σιγουρα στη 20 μερα περιπου μηπως κατι δεν παει καλα..

τα ψαρακια ειναι τελεια παρα πολυ κινητικα δεν βλεπω κατι παραξενο.

σκευτομαι να κανω εβδοαμαδιαια αλλαγη -και να αλλαξω και τον υαλοβαμβακα τι λετε τον βλεπω πολυ καφε ειναι βρομικος απο τι φενεται.τι λετε?

θα με τρελανει αυτο το ενυδρειο ολα τοσο τελεια? :thumbup::hysterical::(:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες προλαβε να γινει καφε; :hysterical: Μηπως ριχνεις μισο κουτι τροφη τη μερα; Και κατι ακομα η λεξη "υαλοβαμβακας" περαν του οτι ειναι λαθος ................ειναι αυτη που με εκνευριζει αφανταστα!!!! :thumbup::D:(

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις discus συγνωμη φιλε μου αλλα δεν σε καταλαβα.ο υαλοβαμβακας ειναι καφε λογικα λογω και μπολιασματος σκευτομαι να τον αλλαξω τι λες?να τον αντικαταστησω καλητερα με σφουγκαρι η μακαρονι και να εχω μονο σφουγκαρι ενα στο πρωτο στρωμα τι προτεινεις.και παλι οι μετρισεις τα ιδια αυτη την φορα επιτιδες δεν εκανα αλλαγη 14 μερες θα κανω μαλλον αυριο τιμες ιδιες αμμωνια 0.25 γαμωτο.συγνωμη.αν δε κανω λαθος εγινε καφε απο την 2 εβδομαδα το πολυ αν θυμαμαι καλα ε.οχι ταιζω πολυ προσεχτικα και λιγο.εω μεσα μονο 10 ψαρακια.

σε ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις discus συγνωμη φιλε μου αλλα δεν σε καταλαβα.ο υαλοβαμβακας ειναι καφε λογικα λογω και μπολιασματος σκευτομαι να τον αλλαξω τι λες?να τον αντικαταστησω καλητερα με σφουγκαρι η μακαρονι και να εχω μονο σφουγκαρι ενα στο πρωτο στρωμα τι προτεινεις.και παλι οι μετρισεις τα ιδια αυτη την φορα επιτιδες δεν εκανα αλλαγη 14 μερες θα κανω μαλλον αυριο τιμες ιδιες αμμωνια 0.25 γαμωτο.συγνωμη.αν δε κανω λαθος εγινε καφε απο την 2 εβδομαδα το πολυ αν θυμαμαι καλα ε.οχι ταιζω πολυ προσεχτικα και λιγο.εω μεσα μονο 10 ψαρακια.

σε ευχαριστω..

1. Αν θελεις να συνεννοηθουμε αυτο θα το λες ......μαλλι φιλτρου (εκ του filter wool) η συνθετικο βαμβακι. :bowdown:

2. Ειναι απολυτως φυσιολογικο αφου αυτο μαζευει οτιδηποτε περναει απο το ενυδρειο προς το φιλτρο. Τα ψαρια δεν βγαζουν κιτρινα, μπλε, πρασινα περιτωματα η μαλλον πιο σωστα βγαζουν ολα τα χρωματα και καταληγουν .........καφε!!!! Πρεπει να το αλλαζεις καθε εβδομαδα με 10 μερες. Μια καλη περιπτωση ειναι να χρησιμοποιεις προφιλτρο στην εισαγωγη του φιλτρου σου και να καθαριζεις αυτο αντι να ανοιγεις και να αλλαζεις το μαλλι. Αλλαγες νερου 30% καθε εβδομαδα θα κρατησουν χαμηλα τους ρυπους. Οταν ειναι αυξημενοι αναβαζεις και το ποσοστο της αλλαγης, αν και καλυτερα κατα τη δικη μου γνωμη να κανεις περισσοτερες π.χ. 2 την εβδομαδα 30%, αντι για μια 50%, μεχρι να μπεις παλι σε ασφαλεις συνθηκες νερου.- :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ discus gia το ενδιαφερον και την γρηγορη απαντηση.δηλ δεν το αντικαθστω το μαλλι :bowdown: οκ.δηλ χαζομαρα μου που τον εχω 25 μερες συνεχομενο.οκ θα τον αλλαζω καθε 10 μερες.δεν ειναι δυσκολο.σε εχαριστω πολυ.

για την αμμωνια τι λες και για ολες τις τιμες που ειναι ακινητα ολα και σταθερα.να μην ανυσηχω?

2)μισ ερωτηση εχω μεσα 4-5 ευκολα φυτακια ολα καλα πολυ υγιεστατα εκτος απο ενα που λιγο σαν να σουφρωσε αν με καταλαβαινετε στην αρχη επειδη ειχα φοβηθει λιγο ειχα ριξει λοιπον σε καποια φυτα 1 χαπακι διπλα στη ριζα τωρα τιποτα εδω και 25 μερες.πρεπει να παρω καποιο λιπασματακι καλο ποιοτικα μηπως λεω μηπως το χρειατστω?οπως το seachem flourish alla εχει τρια potasiym, iron ,και ενα ακομη δεν θυμαμαι..τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

2)μισ ερωτηση εχω μεσα 4-5 ευκολα φυτακια ολα καλα πολυ υγιεστατα εκτος απο ενα που λιγο σαν να σουφρωσε αν με καταλαβαινετε στην αρχη επειδη ειχα φοβηθει λιγο ειχα ριξει λοιπον σε καποια φυτα 1 χαπακι διπλα στη ριζα τωρα τιποτα εδω και 25 μερες.πρεπει να παρω καποιο λιπασματακι καλο ποιοτικα μηπως λεω μηπως το χρειατστω?οπως το seachem flourish alla εχει τρια potasiym, iron ,και ενα ακομη δεν θυμαμαι..τι λετε?

Τα λιπασματα ως γνωστον ειναι συμπληρωματα... ασε πρωτα τα φυτα να δεις τι θα σου "πουνε" και μετα αρχιζεις τα λιπασματα!

(π.χ. 64 μερες τωρα δεν εχω ριξει τπτ στα φυτακια μου... αναπτυσονται μια χαρα!)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ discus gia το ενδιαφερον και την γρηγορη απαντηση.δηλ δεν το αντικαθστω το μαλλι :bowdown: οκ.δηλ χαζομαρα μου που τον εχω 25 μερες συνεχομενο.οκ θα τον αλλαζω καθε 10 μερες.δεν ειναι δυσκολο.σε εχαριστω πολυ.

για την αμμωνια τι λες και για ολες τις τιμες που ειναι ακινητα ολα και σταθερα.να μην ανυσηχω?

2)μισ ερωτηση εχω μεσα 4-5 ευκολα φυτακια ολα καλα πολυ υγιεστατα εκτος απο ενα που λιγο σαν να σουφρωσε αν με καταλαβαινετε στην αρχη επειδη ειχα φοβηθει λιγο ειχα ριξει λοιπον σε καποια φυτα 1 χαπακι διπλα στη ριζα τωρα τιποτα εδω και 25 μερες.πρεπει να παρω καποιο λιπασματακι καλο ποιοτικα μηπως λεω μηπως το χρειατστω?οπως το seachem flourish alla εχει τρια potasiym, iron ,και ενα ακομη δεν θυμαμαι..τι λετε?

1. Αμμωνια και ΝΟ2 πρεπει να ειναι μηδεν. Οταν δεν ειναι, αλλαγες νερου και μειωνουμε το ταισμα η το σταματαμε για 1-2 μερες και αναλογα με τις μετρησεις μας πραττουμε.

2. Γραφεις λιγο περιεργα και "παλευω" να σε καταλαβω. :bowdown:

3. Υπαρχουν φυτα δυσκολα και ευκολα. Χωρις να ξερει καποιος για ποια μιλαμε δυσκολα μπορει να σε βοηθησει. Ενα ονομα (επιστημονικο) η μια φωτο ισως να βοηθησει.-

Link to comment
Share on other sites

1. Αμμωνια και ΝΟ2 πρεπει να ειναι μηδεν. Οταν δεν ειναι, αλλαγες νερου και μειωνουμε το ταισμα η το σταματαμε για 1-2 μερες και αναλογα με τις μετρησεις μας πραττουμε.

2. Γραφεις λιγο περιεργα και "παλευω" να σε καταλαβω. :bowdown:

3. Υπαρχουν φυτα δυσκολα και ευκολα. Χωρις να ξερει καποιος για ποια μιλαμε δυσκολα μπορει να σε βοηθησει. Ενα ονομα (επιστημονικο) η μια φωτο ισως να βοηθησει.-

sarevock ευχαριστω πολυ το ιδιο και σενα discus στην αρχη μου ειχαν δειξει κατι συμπτωμαακια μικρα και φοβηθηκα και τα ειχα ριξει ενα χαπακι διπλα στην ριζα τωρα σε αυτο το φυτο που σουφρωσε λιγο σκευτομαι να ξαναβαλω ακομη ενα δεν παρα πολυ καλα γιατι.

συγνωμη discus φιλε αν γραφω περιεργα ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και μου το λενε πρωτη φορα.μπορι να εχεις δικιο.ΕΧΩ μονο ευκολαα φυτα πολυ ευκολα αρα καταλαβαινεις.

εχεις δικιο για τις μετρισεις αλλα τα κανω αυτα που μοου λες ολα ειναι μια χαρα η ατιμη η αμμωνια δεν ξεκολαει απο το 0,25 και ολα ρε φιλε ειιναι 0 ακομη και τα νιτρικα μου αλλα ενυδρεια που διαβαζω εδω μεσα εχουν εστω λιγα νο3 εγω μηδεν γιαυτο ρωτησα αν πρεπει να ανυσηχω.

παιδια εχω ενα σοβαρο πρροβλημα ειχα 10 γκαπυ και εχω 9 τωρα το ενα πεθανε σιγουρα στα καλα καθουμενα και δεν μπορω να το βρω σημεερα εκανα αλλαγη τα σηκωσα ολα και το ξυλο και καθαρισα και το φιλτρο αλλαξα το (το μαλλι ) το γκαπυ τιποτα λετε να εχω πολυ σοβαρο προβλημα???υπαρχει περιπτωση επειδη πεθανε να το εφαγε το σαλιγκαρι μου??

σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση επειδη πεθανε να το εφαγε το σαλιγκαρι μου??

Υπάρχει τέτοια περίπτωση! Δες το ενδεχόμενο γι'αυτό που σου λέει ο sarevock!

Link to comment
Share on other sites

δεν ψοφησε αλλο φιλε μου στορμ γιατι να δωσω τα ψαρακια ?απλα ρωτησα αν θελεις βοηθας υπαρχει περιπτωση 1)αν πεθανει καποιο ψαρακι να μετατραπουν οι τιμες και 2)) επισης υπαρχει περιπτωση αυτο που πεθανε να το εφαγε το σαλιγκαρι?

συγνωμη αλλα μην λετε τα ιδια σε ολους μολισ ψοφησει ενα ψαρι το ενυδρειο τρεχει μια χαρα..και παλι συγνωμη αλλα δεν ειναι η μονη λυση (δωσε τα ψαρια πισω.)

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ψοφησε αλλο φιλε μου στορμ γιατι να δωσω τα ψαρακια ?απλα ρωτησα αν θελεις βοηθας υπαρχει περιπτωση 1)αν πεθανει καποιο ψαρακι να μετατραπουν οι τιμες και 2)) επισης υπαρχει περιπτωση αυτο που πεθανε να το εφαγε το σαλιγκαρι?

συγνωμη αλλα μην λετε τα ιδια σε ολους μολισ ψοφησει ενα ψαρι το ενυδρειο τρεχει μια χαρα..και παλι συγνωμη αλλα δεν ειναι η μονη λυση (δωσε τα ψαρια πισω.)

ευχαριστω.

ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ!!! Αυτό γράφτηκε μία εβδομάδα πριν. Τώρα μπορεί όντως η βιολογία σου να βελτιώθηκε.

Δεν σου είπαμε τίποτα κακό. Αυτή τη στιγμή το σύστημά σου ή δεν είναι στρωμένο ή έχει ελλειπή και αδύναμη βιολογία! Το να τα δώσεις κάπου μέχρι να στρώσει πλήρως το φίλτρο σου δεν είναι ούτε κάτι κακό κι επεισης είναι μία πρόταση. Κανείς δεν είπε πως είναι αναγκαίο.

Επίσης το να πεθάνει ψάρι και να μείνει στο ενυδρείο, ανάλογα με το μέγεθος του ψαριού, την βιολογία σου και το αν θα "καταναλωθεί" γρήγορα από άλλους οργανισμούς (ψάρια, σαλιγκάρια κλπ) μπορεί να επιρεάσει τις τιμές. Αρχικά σηκώνεται αμμωνία και ακολουθεί τον κύκλο της. Το χειρότερο βέβαια είναι να μείνει μέσα, να μην φαγωθεί και να σαπίσει. Σε αυτή τη περίπτωση μιλάμε και για δηλητηρίαση!

Τέλος, ξαναλέω πως τα Apple Snail και κυρίως τα Golden τρελαίνονται για νεκρά ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ!!! Αυτό γράφτηκε μία εβδομάδα πριν. Τώρα μπορεί όντως η βιολογία σου να βελτιώθηκε.

Δεν σου είπαμε τίποτα κακό. Αυτή τη στιγμή το σύστημά σου ή δεν είναι στρωμένο ή έχει ελλειπή και αδύναμη βιολογία! Το να τα δώσεις κάπου μέχρι να στρώσει πλήρως το φίλτρο σου δεν είναι ούτε κάτι κακό κι επεισης είναι μία πρόταση. Κανείς δεν είπε πως είναι αναγκαίο.

Επίσης το να πεθάνει ψάρι και να μείνει στο ενυδρείο, ανάλογα με το μέγεθος του ψαριού, την βιολογία σου και το αν θα "καταναλωθεί" γρήγορα από άλλους οργανισμούς (ψάρια, σαλιγκάρια κλπ) μπορεί να επιρεάσει τις τιμές. Αρχικά σηκώνεται αμμωνία και ακολουθεί τον κύκλο της. Το χειρότερο βέβαια είναι να μείνει μέσα, να μην φαγωθεί και να σαπίσει. Σε αυτή τη περίπτωση μιλάμε και για δηλητηρίαση!

Τέλος, ξαναλέω πως τα Apple Snail και κυρίως τα Golden τρελαίνονται για νεκρά ψάρια!

ευχαριστω παρα πολυ στορμ να σαι καλα ευχαριστω για την βοηθεια .οχι δεν ανεβηκε καμια τιμη ολα οκ.σιγουρα φαγωθηκε απο το σαλιγκαρι 100%.

να ρωτησω κατι γιατι δεν σκευτομαι ακομη να ανοιξω νεο θεμα προς το παρον ολα τα φυτα ειναι οκ τελεια ενα μονο με χαλαει λιγο στα φυλλα του πανω εχει βγαλει πανω κατι καφε λεπτα σαν τριχεσ αγκαθακια καλητερα ετσι μοιαζουν παρα πολυ σαν (κακτος) τι να κανω?να τα βγαλω με το χερι μου μηπωσ??καπου ειχα διαβασει κατι τετοιο γι αυτο ρωταω για να σιγουρευτω.τι προτεινετε?του ειχα ριξει παντος πριν πολυ καιρο ενα χαπακι λιπασμα διπλα στην ριζα του.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δηλ φιλε στορμ θα μπορουσε ενα golden σαλιγκαρι να αρπαξει ενα ζωντανο ψαρακι και να το σκοτωσει για να το φαει?na επιτεθει πχ τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

δηλ φιλε στορμ θα μπορουσε ενα golden σαλιγκαρι να αρπαξει ενα ζωντανο ψαρακι και να το σκοτωσει για να το φαει?na επιτεθει πχ τη νυχτα.

Δεν ξέρω αν θα ήθελα να το κάνει αν μπορούσε, αλλά σίγουρα δεν μπορεί :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

οτι πεις ευχαριστω παντος εκεινο το ψαρακι που εχασα ηταν απο τα καλα και γερα απο τι φαινοταν αρα η καρκινο ειχε :hysterical::closedeyes: η καποια νυχτα το παραπλανησε το σαλιγκαρι πιστευω αυτο πλησιασε πολυ κοντα και το αρπαξε κατω απο το κααβουκι του αφου το εκλεισε αποτομα.λες να συμβαινει???σε ευχαριστω. :hysterical::thumbup: .

για τα αγκαθακια που εχω στο φυτο τι λες?να βαλω καμια παστιλια ακομη να το ντοπαρω να παρει τα πανω του? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

οτι πεις ευχαριστω παντος εκεινο το ψαρακι που εχασα ηταν απο τα καλα και γερα απο τι φαινοταν αρα η καρκινο ειχε :hysterical::closedeyes: η καποια νυχτα το παραπλανησε το σαλιγκαρι πιστευω αυτο πλησιασε πολυ κοντα και το αρπαξε κατω απο το κααβουκι του αφου το εκλεισε αποτομα.λες να συμβαινει???σε ευχαριστω. :hysterical::thumbup: .

για τα αγκαθακια που εχω στο φυτο τι λες?να βαλω καμια παστιλια ακομη να το ντοπαρω να παρει τα πανω του? :hysterical:

Τίποτα δεν αποκλείεται, αλλά είναι πολύ δύσκολο να έπιασε το σαλιγκάρι ζωντανό ψάρι...

Για τα τριχίδια/αγκαθάκια πρέπει να σηκώσεις φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα θα το εκανα θα εβαζα φοτο αλλα δεν μπορω .δεν ξερω κιολας πωως ν την βαλω εδω μεσα για να την στειλω.απλα ηλπιζα πως εχει συμβει σε πολλους αυτο και απο την περιγραφη μου θα ηταν ευκολο.τεσπα θα περιμενω το φυτο μοιαζει σαν κακτος απο τα καφε αγκααθακια ετσι ειναι ισως αυριο τα βγαλω με το χερι μου.ευχαριστω στορμ.

κατι ακομη και συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις. σαν εξωτερικο φιλτρο επειδη ενδιαφερομαι και θελω να αγρασω.τι θα μου προτεινατε απο eheim λογικα.ενα 2213=-2215-2217 η καποιο profesional ecco 300-2036. τι λετε εχω ενα ενυδρειο 120 λιτρα με ενα εσωτερικο φιλτρο.

νομιζω το 2217 ειναι μεγαλο για μενα σωστα?και αν δεν κανω λαθος το θελω για ογκο βιολογιας κυριως εγω και να βαλω και ακομα 5+ ψαρακια σιγουρα.

αν εχετε καποιο αλλο στο μυαλο σας ακουω γνωμες δεκτη καθε προταση καλητερα ενα πιο παλιο οπως αναφερα τα πρωτα η ενα καινουριο οπως το ecco pro?

ευχαριστω παρα πολυ για οποιαδηποτε ιδεα προταση -συμβουλη. μπορει να μην ειναι απο αυτα που αναφερα μπορειτε να μου πειτε απλα ακουω συχνα αυτα και μαλλον ειναι καλα.εγω το θελω για το 120 αρι μου η αργοτερα αν με το καλο παρω καποιο μεγαλυτεερο ενυδρειο αν μπορω βεβαια να το χρισιμοποιησω.

σας ευχαριστω.συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότεινα με κλειστά μάτια την Eheim γενικώς.

Τώρα, όσον αφορά το μοντέλο, θεωρητικά είσαι Ok και με το 2213. Εγώ θα έλεγα στην χειρότερη το 2215, αλλά θα πρότεινα το 2217, αν σε παίρνει οικονομικά. Το περισσότερο δεν θα σου κάνει κακό, ακόμα κι αν πας ακόμα πιο πάνω σε μοντέλο της Eheim.

Το αν θα δεις ένα Classic Eheim ή ένα Ecco, είναι καθαρά πρακτικό και οικονομικό. Δες τις λεπτομέρειες του κάθε φίλτρου και κρίνε ποιο σου ταιριάζει καλύτερα. Προσωπικά δουλεύω την σειρά Professional...

ΥΓ: Σταμάτα να λες 500 ευχαριστώ σε κάθε ποστ, τουλάχιστον σε μένα :closedeyes: Επίσης δεν υπάρχουν ηλίθιες ερώτησεις. Αρκεί να ξέρεις τί ρωτάς και τί θες να μάθεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

kala ευχαριστω στορμ :closedeyes::thumbup: εγω σκευτομουν να παρω ενα προ εκο300-2036 τι λες??δεν ειναι οτι καλητερο για μενα?μετα αυτο θα μπορουσα να το χρισιμοποιησω σε ενα μεγαλητερο ενυδρειο αν παρω αργοτερα.???

το 2217 μου ειπαν ειναι μεγαλο για τα λιτρα μου εχω 120 αρα περιπου καθαρα 100λ.

αναμεσα δηλ σε αυτα που προτεινα εσυ προτεινεις 2217 δηλαδη ε?και με διαφορα.

το 2213 η 2215 δεν λεει?

απλα κανω την συκγριση με το εκκο γιατι ειναι πιο καινουριο και λογικα ισως καλητερο.καινουρια τεχνολογια.

τι λετε?τι προτεινετε?λιγη βοηθεια γιατι δεν ξερω πολλα πραγματα για τα εξωτερικα φιλτρα και δεν τα πολυκαταλαβαινω.αρα οι απαντησεις σας θα επηρεασουν σιγουρα την αγορα μου.απλα θελω να κανω την καλητερη δυνατη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...