Jump to content

Χρωμα Παπαγαλοψαρων


sakourtele

Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω αν τα παπαγαλοψαρα που ειναι σε μικρη ηλικια κιτρινα,μωβ,μπλε,πρασινα,ροζ κ.α...θα αλλαξουν χρωμα καθως μεγαλωνουν.Αν δηλαδη στα 15 εκατοστα θα διατηρουν το χρωμα που ειχαν και ανηλικα.Γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα παπαγαλόψαρα είναι τεχνιτά βαμένα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα παπαγαλόψαρα είναι τεχνιτά βαμένα!

Νομιζα οτι τα παπαγαλοψαρα με τα βαμμενα χειλια και τα σχεδια ειναι απο ανθρωπινα χερια..Σοβαρα μιλας τωρα?Οκ θα προσανατολιστω καπου αλλου.Σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και απο ανθρώπινα χέρια και τεχνιτά βαμένα!τι ψάρια έχεις μέσα στο ενυδρείο σου??

Link to comment
Share on other sites

Είναι και απο ανθρώπινα χέρια και τεχνιτά βαμένα!τι ψάρια έχεις μέσα στο ενυδρείο σου??

Τωρα τιποτα.Ξαναρχιζω απο την αρχη γι'αυτο ψαχνομαι παλι..Μαλλον θα κινηθω στην αγορα ενος ψαριου και μονο για να μην εχω προβληματα αιωρουμενης αλγης ξανα..λογω overstocked.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις ψάρι για το 60άρι θα σου πρότεινα να μην βάλεις είδη με τελικό μέγεθος πάνω από 10 εκατοστά, καλύτερα κοπαδάκι με μικρά είδη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις ψάρι για το 60άρι θα σου πρότεινα να μην βάλεις είδη με τελικό μέγεθος πάνω από 10 εκατοστά, καλύτερα κοπαδάκι με μικρά είδη.

Οχι για το 240 ψαχνομαι... :( Θα ηθελα να βαλω καποιο ειδος καρχαρια αλλα δεν μου αρεσουν οι iridescent kai oi bala.Θα πρεπει να κανω το νερο μου υφαλμυρο για να βαλω καρχαρια που μου αρεσει αλλα ειναι πολυεξοδη διαδικασια οποτε μαλλον θα το αποφυγω κι αυτο.. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι τα παπαγαλοψαρα με τα βαμμενα χειλια και τα σχεδια ειναι απο ανθρωπινα χερια..Σοβαρα μιλας τωρα?Οκ θα προσανατολιστω καπου αλλου.Σ'ευχαριστω πολυ.

Και πολυ καλα θα κανεις :(

Link to comment
Share on other sites

Στους "καρχαριες" να προσεχεις τα τελικα μεγεθη.

Στα 240 λιτρα παντως εχεις αρκετες επιλογες. Ψηλο, χαμηλο ph. Φυτεμενο, πετρατο. Ψαξε και σιγουρα κατι θα βρεις που θα σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...