Jump to content

ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΨΑΡΙΩΝ ΣΕ 300 ΛΙΤΡΑ


Recommended Posts

:bowdown:

Εχώ ενα ενυδρειο 300 λίτρα με εξωτερικό φίλτρο τα ψαρια που εχω είναι όλα ακόμα μικρά.

Εχω

3 silver dollar

2 αγκελόψαρα

2 oscar

2 παπαγαλόψαρα

2 μινι παπαγαλοψαρα

1 γκάλαχερ

2 σκατοφάγους

3 συνοδοντες

Ειναι υπερβολή τα ψαρια που έχω αυτήν την στιγμή?Ζουνε μαζί χωρις προβλήματα....

Οταν μεγαλώσει ο γκαλαχερ θα μετακομίσει!!!!1

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν θα με πειραζε η υπερβολη αλλα η ασυμβατοτητα μεταξυ τους.Τα ψαρια που εχεις εχουν διαφορετικες απαιτησεις σε πολλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε και λιγο, μην περιμενεις τις απαντησεις. Υπαρχει και στο φορουμ τμημα με τις αναγκες των ειδων. :bowdown: Τα ψαρια σου εχουν διαφορετικες απαιτησεις σε συνθηκες νερου, καποια μαλιστα απο αυτα θεωρω οτι κακως τα αγορασες. :bowdown: Τα παπαγαλοψαρα ειναι ψαρια που δεν υπαρχουν στη φυση. Φιαχτηκαν απο καποιους ασυνειδητους/απαραδεκτους και δυστυχως βρισκουν αγοραστες (που δεν το γνωριζουν) για να συνεχιζουν το εγκλημα τους, τωρα πια και σε εκδοση με "τατοο".- :):(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και τα παπαγαλόξαρα έχουν ψυχη και οσον αφορα τους ασυνειδητους αγοραστες προφανως δεν ξερεις και σε συγχωρω για τελευταια φορα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και τα παπαγαλόξαρα έχουν ψυχη και οσον αφορα τους ασυνειδητους αγοραστες προφανως δεν ξερεις και σε συγχωρω για τελευταια φορα!

Επειδή μυρίζομαι μπαρούτι θα επέμβω πριν να είναι αργά!

Το σημαντικότερο όλων είναι πως ο Diskus δεν ονόμασε κανέναν αγοραστή ως ασυνείδητο!!! Δεν θα επέμβω στο περιεχόμενο των λεγόμενων του Diskus ή των δικών σου, απλά θα σου πρότεινα (χωρίς να μου πέφτει λόγος) πριν κάνεις κάποια επίθεση σε κάποιον να διαβάσεις προσεχτικά και να σιγουρευτείς πως όντως και ο "κάποιος" σου έκανε επίθεση! Κρίμα είναι από το πουθενά να αρπαζόμαστε!!!

Αν από την άλλη βέβαια, έχετε σκοπό να το συνεχίσετε και να εξελιχθεί σε καυγά, παρακαλώ ενημερώστε με ΠΜ ώστε να πάω να πάρω τα απαραίτητα (μπύρες, πατατάκια, ποπ-κορν κλπ) για να σας παρακολουθήσω! Τρελαίνομαι για τέτοιες καταστάσεις... κι ας παίζει η Πανάθα σήμερα!!! :bowdown:

ΥΓ: MAKE LOVE NOT WAR.... (όχι μεταξύ σας όμως :bowdown: )

Link to comment
Share on other sites

3 silver dollar

2 αγκελόψαρα

2 oscar

2 παπαγαλόψαρα

2 μινι παπαγαλοψαρα

1 γκάλαχερ

2 σκατοφάγους

3 συνοδοντες

Ειναι υπερβολή τα ψαρια που έχω αυτήν την στιγμή?

Συμφωνα με την εμπειρια που δηλωνεις οτι εχεις, εσυ τι λες? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Εχώ ενα ενυδρειο 300 λίτρα με εξωτερικό φίλτρο τα ψαρια που εχω είναι όλα ακόμα μικρά.

Εχω

3 silver dollar/

2 αγκελόψαρα/Ειναι αμαζονιου

2 oscar/Γινονται ΤΕΡΑΣΤΙΑ

2 παπαγαλόψαρα/Οπως σου ειπαν και αλλοι δεν ειναι ψαρια που υπαρχουν στην φυση,αλλα ειναι τρομακτικα δημιουργηματα του ανθρωπινου ειδους και της τεραστιας ΒΛΑΚΕΙΑΣ του.

2 μινι παπαγαλοψαρα

1 γκάλαχερ/Ελπιζω να γνωριζεις το ποσο μεγααααααλο γινεται το ψαρι αυτο

2 σκατοφάγους/Αν δεν κανω λαθος μολις φθασει σε καποια ηλικια ,ειναι απο εκεινα τα ψαρια που θελουν υφαλμιρο νερακι.

3 συνοδοντες/Αυτα ΘΕΛΟΥΝ αλατι οπωςδηποτε αφου ειναι αφρικανες.

Ειναι υπερβολή τα ψαρια που έχω αυτήν την στιγμή?Ναι ειναι υπερβολη Ζουνε μαζί χωρις προβλήματα..../Και πως το καταλαβαινεις αυτο ,αν εσυ εισουν σε ενα σπιτι με εναν αφρικανο,εναν κινεζο,εναν κολομβιανο και καποιον απο τις παγωμενες χωρες του βορρα θα ειχατε τις ιδιες αναγκες σε συνθηκες θερμοκρασιας,σε συνθηκες καθαριοτητας και γενικοτερα σε συνθηκες που να μπορουν ολοι αυτοι οι λαοι μαζι.

Οταν μεγαλώσει ο γκαλαχερ θα μετακομίσει!!!!/Οταν μεγαλωσει θα ειναι πια αργα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και τα παπαγαλόξαρα έχουν ψυχη και οσον αφορα τους ασυνειδητους αγοραστες προφανως δεν ξερεις και σε συγχωρω για τελευταια φορα!

Φιλε μου ο γραπτος λογος παρεξηγειτε πανευκολα.Αυτο εχε το υπ'οψιν σου.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε και λιγο, μην περιμενεις τις απαντησεις. Υπαρχει και στο φορουμ τμημα με τις αναγκες των ειδων. :bowdown: Τα ψαρια σου εχουν διαφορετικες απαιτησεις σε συνθηκες νερου, καποια μαλιστα απο αυτα θεωρω οτι κακως τα αγορασες. :bowdown: Τα παπαγαλοψαρα ειναι ψαρια που δεν υπαρχουν στη φυση. Φιαχτηκαν απο καποιους ασυνειδητους/απαραδεκτους και δυστυχως βρισκουν αγοραστες (που δεν το γνωριζουν) για να συνεχιζουν το εγκλημα τους, τωρα πια και σε εκδοση με "τατοο".- :):(

Δεν βλεπω να χαρακτηριζει εσενα πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερβολή τα ψαρια που έχω αυτήν την στιγμή?Ναι ειναι υπερβολη Ζουνε μαζί χωρις προβλήματα..../Και πως το καταλαβαινεις αυτο ,αν εσυ εισουν σε ενα σπιτι με εναν αφρικανο,εναν κινεζο,εναν κολομβιανο και καποιον απο τις παγωμενες χωρες του βορρα θα ειχατε τις ιδιες αναγκες σε συνθηκες θερμοκρασιας,σε συνθηκες καθαριοτητας και γενικοτερα σε συνθηκες που να μπορουν ολοι αυτοι οι λαοι μαζι.

Εγω παντως ξερω οτι οι Εσκιμωοι δινουν στους φιλοξενουμενους τη γυναικα τους. Ξερετε εκει οι κοινωνιες ειναι πολυ μικρες και καπως πρεπει να ανανεωνεται το DNA, ε ας ειναι κι ετσι.

ΟΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΧΑΡΗ

:blink::(:):bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη φιλοξενια δεν οριζει τιποτα τετοιο. Τ μπερδεψες μου φαινεται... :)

Ελιες και ψωμακι σαν τους αρχαιους :bowdown::bowdown:

Αντε και κανα ποτηρι κρασι...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερβολή τα ψαρια που έχω αυτήν την στιγμή?Ζουνε μαζί χωρις προβλήματα....

Οταν μεγαλώσει ο γκαλαχερ θα μετακομίσει!!!!1

Το οτι είναι υπερβολή είναι!

Το γκάλαχερ που θα το μετακομίσεις και θα του φτάνει ?

Τεσπα φρόντισε για το καλύτερο για όσο τα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ΙΚΙ μου έφτιαξες το βραδυ με την απαντηση σου εχεις απολυτο δικιο για τους συνοδόντες δεν το γνώριζα και σε ευχαριστώ, οσον αφορά την συμβατότητα πάλι έχεις δίκιο γιατι το έψαξα η επόμενη κίνηση είναι να τα χαρίσω αν ενδιαφέρεται κάποιος για να μην τα δώσω σε pet shop κρατάω γκάλαχερ (θα το βάλω σε λίμνη οταν μεγαλώσει)oscar 1 to ευτερο το χάρισα αγελόψαρα 2 παπαγαλόψαρα 2 και τα mini ια τα υπόλοιπα σας ακουω.Οσον αφορά την παρεξήγηση δεν υπάρχει πρόβλημα :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ΙΚΙ μου έφτιαξες το βραδυ με την απαντηση σου εχεις απολυτο δικιο για τους συνοδόντες δεν το γνώριζα και σε ευχαριστώ, οσον αφορά την συμβατότητα πάλι έχεις δίκιο γιατι το έψαξα η επόμενη κίνηση είναι να τα χαρίσω αν ενδιαφέρεται κάποιος για να μην τα δώσω σε pet shop κρατάω γκάλαχερ (θα το βάλω σε λίμνη οταν μεγαλώσει)oscar 1 to ευτερο το χάρισα αγελόψαρα 2 παπαγαλόψαρα 2 και τα mini ια τα υπόλοιπα σας ακουω.Οσον αφορά την παρεξήγηση δεν υπάρχει πρόβλημα :closedeyes:

σου εχω στειλει πμ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Global Mod Note

Ολες οι ασχετες με το θεμα απαντησεις εφυγαν απο το ποστ!!!

Παρακαλω να συνεχισετε απαντωντας μονο στο ερωτημα του φιλου.

Συζητησεις περι θεου και λοιπο=ων ανησυχιων καλο θα ηταν να γινονται στο καφε παντα σε κλιμα φιλικο.

(Αν και θα ηθελα μιας και μιλαμε για ευαισθητα θεματα να μη δοθει συνεχεια!)

Nidal :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...