Jump to content

Ενυδρείο Carrefour


Recommended Posts

Ποιά είναι η γνώμη σας για το ενυδρείο στα καταστήματα Carrefour;

Είναι καλή λύση για κάποιον με μικρή εμπειρία στα ενυδρεία;

ΕΝΥΔΡΕΙΟ

96 L, με βάση 80 x 30 x 67 cm

περιλαμβάνει: λάμπα 18 W, βιολογικό φίλτρο, αντλία νερού 360L/hr και θερμαντήρα 100 W

Η τιμή: 99,- €

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας

Γιώργος Στούμπος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το ενυδρειο του carrefour αλλα σε μεγαλυτερες διαστασεις(100*30*40).σε γενικες γραμμες εχω μεινει ικανοποιημενος.σχετικα με το βιολογικο φιλτρο που λες οτι εχει αυτο που ειδες τι υλικο δινει?αυτο που εχω αγορασει εγω απλα εδινε ενα μπλε σφουγγαρι.και κατι ακομα το δινουν με βαση η σκετο?δες το παρακατω link εχει μια καλη προσφορα σε μεγαλυτερο ενυδρειο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=1445.

οτι αλλο θες ρωτας.καλο ξεκινημα. :rockon:

Έγινε επεξεργασία - iliasf
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για το ενυδρείο στα καταστήματα Carrefour;

Είναι καλή λύση για κάποιον με μικρή εμπειρία στα ενυδρεία;

ΕΝΥΔΡΕΙΟ

96 L, με βάση 80 x 30 x 67 cm

περιλαμβάνει: λάμπα 18 W, βιολογικό φίλτρο, αντλία νερού 360L/hr και θερμαντήρα 100 W

Η τιμή: 99,- €

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας

Γιώργος Στούμπος

14653[/snapback]

80x30x67 = 160 L

:rockon:

Μήπως είναι 80χ30χ40??

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 80χ30χ40

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.

ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ 120 ΛΙΤΡΑ.

ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ MERSEDES.

ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΜΕ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ.

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΓΙΩΡΓΟ

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό carrefour μιλάτε; Το Σάββατο είδα αυτό των 96LT στου Αλίμου 115, αν θυμάμαι καλά..

14853[/snapback]

Το ενυδρείο υπάρχει σε όλα τα carrefour

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι είδα των 96 λίτρων με τιμή ~115 ευρώ (κι όχι 99) στο carrefour του Αλίμου... Γι αυτό ρώτησα σε ποιό είχε 99!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ποιά είναι η γνώμη σας για το ενυδρείο στα καταστήματα Carrefour;

Είναι καλή λύση για κάποιον με μικρή εμπειρία στα ενυδρεία;

ΕΝΥΔΡΕΙΟ

96 L, με βάση 80 x 30 x 67 cm

περιλαμβάνει: λάμπα 18 W, βιολογικό φίλτρο, αντλία νερού 360L/hr και θερμαντήρα 100 W

Η τιμή: 99,- €

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας

Γιώργος Στούμπος

file mou.egw exw 55l kai to phra 65eurw...den exw empeiria,alla enas filos pou phre mou eipe pws htan paraplanhsh.....oi times tou thermostath kai ths antlias den htan autes pou elege....pantws kaka ta psemata nomizw pws ta tzamia mono exoun gurw sta 80eurw...... an poianoun ta xeria sou prepei na baleis gwnies se kapoia shmeia opws ekane o filos m.....an kanw kapoio lathos parakalw diorthwste me....

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι την δουλεια σου θα την κανει.βεβαια δεν εχει καλο εσωτερικο φιλτρο και θα χρειαστεις ενα εξωτερικο.με 100 ευρω δεν νομιζω να βρεις αλλο σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ το carrefour 100x30x40 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και τα τζάμια του μια χαρά είναι. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το καπάκι του που δεν παίρνει και πολλές μετετροπές. Πάντως η τιμή του είναι αρκετά χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις μερικές μέρες το carrefour ρίχνει τις τιμές απίστευτα. Εγώ το δικό μου 80χ30χ45 από 130 που το εδίνε τις πρώτες μέρες το αγόρασα 59ευρόπουλα!!! :D:angry2:;) και το 100χ30χ45 με βάση από 189 που το έδινε κατέληξε 120.

Link to comment
Share on other sites

Guest orck

To ειχα αυτο το ενυδρειο, στην εκδοση των 120 λιτρων. Το θιεωρω πολυ καλη λυση και εχει μπασει ΠΟΛΥ κοσμο στο χομπυ.

Το φιλτρο δεν ειναι κακο, θα προτεινα να κανεις αυτο που ειπε ο Αποστολης (NAVY) πιο πανω. Δεν χρειαζεσαι να αγορασεις εξωτερικο απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια απο τα Carrefour εχω παρει ειμαι πολυ ικανοποιημενος <_< Πηρα ενα 98 λιτρων και το εχω εδω και εναμιση μηνα και με την βοηθεια του ξαδερφου μου τα παω καλα :D

Link to comment
Share on other sites

και εγω στο γκρουπ παιδια 59 ευρω ενα 98λιτρο,το μομο που χρειαστηκε ηταν αγορα ενος καλυτερου φιλτρου αυτο που εδινε ενταξει δεν κανει πιστευω και οι λαμπες που θα δυσκολευτειται να τις βρειται οταν σας χαλασουν, εγω απλα αντικατεστησα το ολο συστημα

Link to comment
Share on other sites

χαχα φιλε και εγω τ ιδιο εκανα :D εσυ πως εχεισ το ενυδρειο σου??? :hysterical:

σωστος μια χαρα μας βρισκω!!!επισης να πω οτι βαση, αφου μετρησα διαστασεις ενυδρειου κτλ, αγορασα με 30 περιπου ευρω απο μαγαζι και την ενισχυσα με ξυλο ΜΤF μια χαρα :D

κοινωνικο και πλεον πυκνοφυτεμενο αφου αντικατεστησα ολα τα πλαστικα που ειχα μεσα αρχικα, επισης αντικατεστησα τις χρωματιστες πετρουλες με λευκη χαλαζιακη αμμο και γενικως τα περισσοτερα λεφτα μου εφυγαν για να διορθωσω τις λ@λ@κιες που ειχα κανει και εφταιγε οτι δεν ειχα διαβασει πραγματα απο το φορουμ <_< ευχαριστω aquazone :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ το carrefour ...... Πάντως η τιμή του είναι αρκετά χαμηλή.

Αν σκεφτειτε οτι μιλαμε για το 2006 που εχει ξεκινησει το θεμα <_<

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτειτε οτι μιλαμε για το 2006 που εχει ξεκινησει το θεμα <_<

Α καλά, ούτε που το είδα :D

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα χαλικι ψιλο ξυλα και φυτα :D Α!Φυσικα ολα παντα <_<

Και παλι καλα ο ξαδερφος μου ,μου προτεινε την σελιδα αυτη και με βοηθαει και αυτος που ξερει και την παλευω :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας,

ξερει κανεις σε ποιο carefour μπορω να βρω το ενυδρειο των 120Lt? Πηγα σε αλιμο και νεα Ιωνια και ειχε τελειωσει. Στο Μαρουσι πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχουν μονο των 96λτ περιπου 80 ευρω. Αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας με βοηθησει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα ,

ξερει καποιος αν υπάρχουν ακομα αυτα τα ενυδρεία στα carrefour ??

έχουν σταματησει να φέρνουν 120 λίτρα ενυδρεια πανω απο 1 χρονο

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τελευταία έφερναν 80άρι ενυδρείο με έπιπλο, πιθανόν να το φέρνουν ακόμα.

Έγινε επεξεργασία - yiannis00
Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
On 12/7/2010 at 1:11 ΜΜ, το μέλος sugaros έγραψε:

γεια σας,

ξερει κανεις σε ποιο carefour μπορω να βρω το ενυδρειο των 120Lt? Πηγα σε αλιμο και νεα Ιωνια και ειχε τελειωσει. Στο Μαρουσι πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχουν μονο των 96λτ περιπου 80 ευρω. Αν γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ας με βοηθησει.

ευχαριστω

Το έχω αχρησιμοποιητο, σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...