Jump to content

1Η Μερα στρωσιματος, επειγον ερωτηση..!


fishnewb

Recommended Posts

:bowdown:

Καλησπερα σε ολους!

Εχθες πηραμε ενα ενυδρειο 63 λτ, για γλυκου φυτεμενο προοριζεται, και σε πρωτη φαση η απορια μου αφορα τα βακτηρια.. εχω 2 αμπουλες που θα ριξω 1 στο νερο και 1 στο φιλτρο (ανακατεμενες με λιγο νερο ενυδρειου λεει..).Τις ριχνω απ'την πρωτη μερα ετσι? ( το ενυδρειο λειτουργει μερικες ωρες μονο)Κολλησα ξαφνικα και δεν ειμαι σιγουρη για το αν πρεπει να το κανω σημερα η αυριο..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες

Δεν έρω ακριβώς τί αμπούλες αυτές, πιθανότατα όμως περιέχουν ζωντανά βακτήρια, οπότε θα ρίξεις μέσα στο νερό του ενυδρείου σου αντιχλώριο και θα περιμένεις πριν βάλεις τις αμπούλες.

Τι γράφουν πάνω οι αμπούλες, γράψτο μας αυτό....

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το BIO-DIGEST και εχω ηδη αφησει το νερο με το αντιχλωριο να δουλεψει με το φιλτρο εδω και 3 περιπου ωρες

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ρωτας απευθυνονται σε οποιους ξερουν και θες να σου απαντησουν?ή στο συγκεκριμενο μαγαζι?Σε ρωταω γιατι εχεις ανοιξει το ποστ στην συγκεκριμενη κατηγορια και αν εχεις κανει λαθος να μεταφερθει στην αναλογη κατηγορια

Link to comment
Share on other sites

Βακτηρια ειναι, τα ριχνεις, απλως ριξε επισης και λιγη τροφη για να δημιουργηθει και αμμωνια για να εχουν "φαγητο" να φανε τα βακτηρια...

Edit: Σωστος ο Pan

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε πολυ δικιο.. δεν ηθελα να κανω post στο συγκεκριμενο μαγαζι, κατα λαθος εγινε και δεν ηξερα να το διορθωσω! Παντως ευχαριστω πολυ ")

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...