Jump to content

ΣΟΣ


Recommended Posts

Γειά σας και πάλι! Πως είναι δυνατόν ένα επιθετικό guppy να υπάρχει στον κόσμο αυτό (!) και αυτό να έιναι στο δικό μου ενυδρείο?????????? χθές έχασα το πρώτο guppy το οποίο ήταν και έγκυος επειδή το τσιμπούσε το άλλο... έχασε μέχρι το χρώμα στην ουρά του - και τα 2 θυλικά... τώρα το απομόνωσα αλλά είναι αργά. ας μου πεί κάποιος γιάτί. .. Αnyway σκεφτομαι να τα πάω πίσω...:-(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι! Πως είναι δυνατόν ένα επιθετικό guppy να υπάρχει στον κόσμο αυτό (!) και αυτό να έιναι στο δικό μου ενυδρείο?????????? χθές έχασα το πρώτο guppy το οποίο ήταν και έγκυος επειδή το τσιμπούσε το άλλο... έχασε μέχρι το χρώμα στην ουρά του - και τα 2 θυλικά... τώρα το απομόνωσα αλλά είναι αργά. ας μου πεί κάποιος γιάτί. .. Αnyway σκεφτομαι να τα πάω πίσω...:-(

καλησπερα και καλος ορισες...μαλλον σου βγηκε αλανι και τα κανει αυτα...γιατι δεν μας λες λιγες πληροφοριες για το ενυδρειο σου?τι ψαρακια εχεις μεσα, :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

το αγοράκι guppy που έχεις θέλει να ζευγαρώσει και έτσι πιέζει τα κοριτσάκια. Καμιά φορά τα τσιμπάνε στην κοιλιά προκειμένου να επισπεύσουν τον τοκετό είτε για να ζευγαρώσουν ξανά, είτε για να φάνε ζωντανό κρέας.

Για να λυθεί το πρόβλημά σου βάζε 3 κοριτσάκια για κάθε αγοράκι τουλάχιστον και φύτεψε το ενυδρείο σου με φυτά ώστε να έχουν μέρη τα κοριτσάκια να κρύβονται όταν το αγοράκι έχει άγριες διαθέσεις.

Τέλος, έλεγξε και τις συνθήκες του νερού σου. Υπάρχει περίπτωση να αγχώνεται από κακή ποιότητα νερού και γι' αυτό η επιθετικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...