Jump to content

Barbus Tinfoil


maniac

Recommended Posts

Απο οτι διαβάζω αυτα τα ψάρια ζουν 10 χρόνια. Εχω 2 απο αυτα που απο οτι φαινετε ειναι εκτος προδιαγραφων. Τα εχω απο το 95 και περιμενω να φυγουν γιατι θελω να γυρισω το ενυδρειο σε φυτεμένο αλλα αυτα δεν δείχνουν καμια διαθεση για αναχωρηση. Ξερει κανεις ποσο τελικα ζουν η εχω πεσει σε υπεραιωνοβια?

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ?

ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΨΑΡΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ? :bowdown:

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ..... :bowdown:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΓΗΡΟΚΟΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΟΥ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε το δουλεμα, τα βαρεθηκα λεμε. Βεβαια θα τα περιμενω αλλα ποσο ακομα? Τα ασημενια μετα τα 8 χρονια αρχισαν να λιγοστευουν, αυτα εκει σταθερα, τα εχουν θαψει ολα. Περιπτωση για Γκινες, τι να πω... :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

maniac αυτο ειναι ευτυχές γεγονος!τα ψαρια σου δειχνουν να ζουν μια χαρά!

Γιατι θελεις να τα διωξεις; Αν δεν τα θες δωσε τα σε κανεναν γνωστο σου....Αλλα μην αφησεις να πεθανουν...

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει τον σκυλο μου , λετε να τον σουταρω?

...ρε τι αλλο θα ακουσουμε....!?!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει τον σκυλο μου , λετε να τον σουταρω?

Πέτα τον από την ταράτσα... Μην ξεχάσεις να το βιντεοσκοπήσεις :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια, το ερωτημα ειναι ποσο θα ζησουν ακομα, οχι που θα τα πεταξω!!

Μπορει να ξεφορτωθω την γυναικα μου, αλλα τα ψαρακια δεν πανε πουθενα!!

pg4fixosblz3phfz0bsu_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ξεφορτωθω την γυναικα μου, αλλα τα ψαρακια δεν πανε πουθενα!!

:closedeyes::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια, το ερωτημα ειναι ποσο θα ζησουν ακομα, οχι που θα τα πεταξω!!

Μπορει να ξεφορτωθω την γυναικα μου, αλλα τα ψαρακια δεν πανε πουθενα!!

pg4fixosblz3phfz0bsu_thumb.jpg

Το ξερει αυτο η γυναικα σου;

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια, το ερωτημα ειναι ποσο θα ζησουν ακομα, οχι που θα τα πεταξω!!

Μπορει να ξεφορτωθω την γυναικα μου, αλλα τα ψαρακια δεν πανε πουθενα!!

pg4fixosblz3phfz0bsu_thumb.jpg

Ελπίζω η γυναίκα σου να μην νπαίνει στο ιντερνετ :closedeyes::thumbup:

Χωρίς παρεξήγηση, και εγώ τα ίδια λέω ................ όταν δε με ακούει :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Στις γυναικες μας πρέπει να λεμε αυτα που χρειάζεται και οχι αυτα που πρεπει. Αυτα τα ξεχναμε (τα πρεπει) αν θέλουμε να εχουμε λιγοτερα προβληματα στο κεφαλι μας. :closedeyes::thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Και ομως ζουν ακομα. Μετα απο τοσα χρονια ειναι σε πολυ καλη κατασταση και ζωηρα. :lol: :lol: :lol: Τον αλλο μηνα αν θυμαμαι καλα κλεινουν 17 χρονια ζωης. Πως γινεται? :unsure:

Μαζι εχω και μερικα ασημενια τα 3 απο το 1999 και 1 απο το 2001. Τα υπολοιπα ψαρια εναι μικροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι μηχανικά;;;

Πραγματικά, ψάρια που φεύγουν από γηρατειά σπανίζουν στο χόμπι μας! Τα περισσότερα υποκείπτουν σε κάποια αρώστεια λόγω κακών συνθηκών (συνήθως). Δυστυχώς φίλε δε ξέρω πόσα χρόνια ζουν...

Link to comment
Share on other sites

Eψαξα παλι και παντου λεει οτι ζουν 8-10 χρονια ΟΛΟΙ. Μαλλον αντιγραφει ο ενας τον αλλο, δεν εξηγειται αλλιως.

Μου κανει εντυπωση γιατι δεν ειμαι και πολυ τακτικος με αλλαγες νερου και τετοια, ολα στον αυτοματο τα εχω. Παρ'ολα αυτα δεν εχουν αρρωστησει ποτε παρα μονο ξυνονται στις πετρες καμια φορα, μου υπενθυμιζουν οτι πρεπει να ασχοληθω μαζι τους. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε ρε παιδια, το ερωτημα ειναι ποσο θα ζησουν ακομα, οχι που θα τα πεταξω!!

Μπορει να ξεφορτωθω την γυναικα μου, αλλα τα ψαρακια δεν πανε πουθενα!!

pg4fixosblz3phfz0bsu_thumb.jpg

:thaman: :thaman: :thaman: :thaman: :thaman: :thaman:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τελικα ηρθε το τελος των Μπαρμπους!!!. Εδω και μερικους μηνες τα ειδα να αδυνατιζουν, και τα 2. Πριν 1 μηνα εφυγε το πρωτο και πριν μια βδομαδα το 2ο. Ενδιαμεσα εφυγε και ενα ασημενιο δολλαριο, το ειχα απο το 99, το αδελφακι του αντεχει ακομα. Ολα αυτα χωρις αρωστειες.

Σιγουρα δεν θα μου ξανασυμβει να καταφερω να κρατησω ψαρι για τοσα χρονια, ουτε τα σκυλια μου δεν ζουνε τοσο!!!.

Τι να πω εκτος απο :rip_1: :rip_1: :rip_1: :rip_1: :rip_1:

Link to comment
Share on other sites

14 χρόνια είναι πολλά ! Κρίμα για τα ψαράκια άλλα μπράβο που τα κρατησες τόσα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

14 χρονια εζησε το ασημενιο δολαριο, τα μπαρμπους τα αγορασα το 1995, φεβρουαριο μαλιστα. Πανω απο 18 χρονια. Οποιος θελει το πιστευει, ακομα και σε μενα φαινεται απιστευτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε φίλε! Αποτελείς παράδειγμα προς μίμηση. Ελάχιστοι δένονται τόσο πολύ με τα ζωντανά του ενυδρείου τους!!!

Κράτησες καμιά φώτο να τα θυμάσαι; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε φίλε! Αποτελείς παράδειγμα προς μίμηση. Ελάχιστοι δένονται τόσο πολύ με τα ζωντανά του ενυδρείου τους!!!

Κράτησες καμιά φώτο να τα θυμάσαι; :)

Εχω μερικες φωτο, ισως ανεβασω καποια στιγμη αν και δεν εχει σημασια πλεον. Αυτο που ισως εχει σημασια ειναι οι συνθηκες του ενυδρειου που εζησαν και που ηταν εκτος των ‘κανονων‘ που διαβαζω. Πιστευω ειτε κατα λαθος ειτε οχι οι συνθηκες ηταν τετοιες που τα βοηθησαν να ζησουν τοσο. Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, ισως αλλη στιγμη γραψω σχετικα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...