Jump to content

γέννα αγγελόψαρων


Recommended Posts

έχω ένα ζευγάρι αγγελόψαρα.έχουν γεννήσει 3-4 φορές και πέθαναν όλα.την τελευταία φορά τα κατάφερα αλλά σταδιακά απο τα εκατό έμεινε ενα.το ενυδρείο είναι 50 λίτρων και τα ψάρια ήταν μόνα τους.

θερμοκρασία 26-28 βαθμοί. ph 7.2-7.6 kh 6-10 gh 3-6 no2 0 no3 10-25.

ρωτάω γιατί μου έμεινε ένα ενώ στην αρχή κολυμπούσαν όλα.τα τάιζα αρτέμια που μου πρότειναν απο pet shop.απο αλλαγές νερού άδειαζα τα 20 λίτρα μια φορά την βδομάδα.ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μερες σου κρατανε ;

Δωσε κι αλλες πληροφοριες .

Για πόσες μερες ταιζες αρτέμια ;

Την αρτεμια τη ταίζεις ; και με τι;

Μήπως οι γονεις τα ειδαν σαν τροφη ;

Link to comment
Share on other sites

με το που βγηκανε και τα 100 περιπου εβγαλα τους γονεις αφου περασε και το σταδιο που τα αεριζανε και μολις ηταν ευδιακριτα που κολυμπαγανε αρχισα να τους τριβω τα αρτεμια ειναι σε σχημα κυβου(τους εκοβα απο λιγο) και ειναι της waterlife.αφτα και μεσα σε μια βδομαδα αρχησαν να λιγοστευουν και να μου μενει ενα μονο εδω και 3 βδομαδες το οποιο δειχνει να τρωει και να συμπεριφερεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μωρά αυτό που θέλουν για να μείνουν στη ζωή είναι ΠΟΛΥ, ΣΥΝΕΧΗ και ΣΩΣΤΗ διατροφή. Ένας πιθανός λόγος που τα έχανες είναι η διατροφή. Δοκίμασε να φτιάξεις ζωντανή Αρτέμια την οποία θα ταϊζεις με σπιρουλίνα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έχασες απο πείνα .

Να πας στο μαγαζί (ξέρουμε και οι δυο σε ποιο ) που ψωνίζεις και να τους πεις να σου βρουν καθαρή σπιρουλινα .

Και οχι τροφή μέ σπιρουλίνα .

Α ! και αυγα αρτέμιας οχι αρτέμιες αποξηραμένες , αυτές ειναι για μεγάλα ψάρια .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...