Jump to content

Save Me!!!!!


Recommended Posts

Καλός σας βρήκα.. έπεσαν πριν μερικές μέρες στα χέρια μου κάτι κομμάτια τζάμια και μου ήρθε η ιδέα να φτιάξω ένα ενυδρείο που ήθελα εδώ και καιρό. είναι μέρες τώρα που το κόλλησα και έκανα την απόπειρα να βάλω νερό να δω αν έχουμε διαρροές ώστε να παραγγείλω και τον εξοπλισμό! (όγκος 45L ~ 50L) Ήταν λίγο κοντό 18cm οπότε και κατέληξα να φτιάξω καινούριο!! :thumbup: 100χ30χ40 με 8αρι τζάμι

:thumbup::thumbup: ... ερώτηση ..ροντέ τα τζαμια η όχι?? Παρακαλώ μια σίγουρη απάντηση γιατί έχω μπερδευτεί! Ο τζαμάς επιμένει τρόχισμα για να μην ξεφλουδάει λέει και κάτι τέτοια!! αυτό που έφτιαξα δεν είχε τροχισμένα τα πλαϊνά αλλά κώλυσε μια χαρά!! Η τιμή είναι στα +20 ευρο για το τρόχισμα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! (έψαξα στο forum αλλα μπερδεύτηκα περισσότερο :P )

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το μεγαλο ειναι τροχισμενο με λειζερ και κολλησε μια χαρα

τρια χρονια ακριβως τωρα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το μεγάλο είναι με δεκάρια βέβαια αλλα ροντέ.

Δεν έχει πρόβλημα κόλλησης η επιφάνεια που μένει είναι αρκετή για να κρατάει τα τζάμια(εννοείται βέβαια οτι θα βάλλεις κόντρες πάνω κάτω)...

Βεβαια δεν ξέρω στο 8αρι το δικό σου τι θα μείνει αλλά φαντάζομαι αν ξέρει οτι είναι για ενυδρείο ίσως να μπορεί να το ροντάρει λιγότερο...

Πάντως το ροντάρισμα μπορείς να το κάνεις επιλεκτικά μόνο εκεί που χρειάζεται(πλησιάζουν και ακουμπάνε χεράκια)...

Όλα τα παραπάνω όποψη μου και τίποτα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ... μετα απο την παραλαβή των τζαμιών νομίζω οτι κατάλαβα γιατι θέλουν να δίνουν ροντέ τα τζάμια... διότι αν δεν είναι καλός ο τζαμάς βλέπεις οτι δεν είναι καλά κομμένο και το τζάμι! :thumbup:

τεσπα.. ευχαριστω για τις συμβουλές, σύντομα 8α κάνω και την παρουσίασή του.. αν πετυχει!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...