Jump to content

Ramirezi


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ...

Ειμαι ένας λάτρης των ramirezi. Πρόσφατα αγόρασα 3 Ramirezi Blue German. Ψάχνοντας όμως στο forum όπως επίσης και στα pet shop βρηκα διαφορων ειδων ramirezi (Holland Ramirezi , Bolivian Ramirezi , Blue German Ramirezi , ktl).

Ερώτηση (εις) : Μπορουν αυτά τα είδη να συνδιαστούν σε ένα ενυδρειο ?? Μπορούν να αναπαραχθούν μεταξυ τους ?? δηλαδή ισχυει πχ οτι και στα σκυλια, ένα δαλματιας μπορει να 'ζευγαρωσει' με ενα λυκόσκυλο ??

Αν βάλλω δυο ειδων ramirezi μαζι θα γινει ένας αχταρμας τελικά ??

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ κανένας δεν γνωρίζει κάτι ??

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρηκες???? Τα ψαχνω καιρο τωρα και δεν μπορω να βρω ενα German Ram θυληκο για τον Αρσενικαρο μου!!!! :thumbup: Τωρα για το ερωτημα σου δεν γνωριζω να σου πω καλυτερα θα ηταν να μας πει καποιος πιο ειδικος. Τελειες μικρες και μαγκικες κιχλιδουλες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ειχα παλια στο ιδιο ενυδρειο ramirezi και Bolivian Ramirezi .το αποτελεσμα ηταν να χασω τα πρωτα.για τις αλλες κυχλιδες δεν γνωριζω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα Bolivian Ramirezi ευθυνόντουσαν για αυτό ??

Άρα δεν μπορούν να συνδιαστούν ή ακόμα κ να αναπαραχθουν μεταξύ τους ??

Link to comment
Share on other sites

τα Bolivian Ramirezi κυνηγουσαν τα αλλα 2 ram. δεν ειχα καμμια ραωστια στο εντδρειο μου.επισης τα Bolivian Ramirezi γινονται μεγαλυτερα σε μεγεθος απο τα ram.μπορεις να βαλεις αν θελεις ramirezi golden.

Link to comment
Share on other sites

Το αν πεφτει κυνηγι αναμεσα στα ραμιρεζι παιζει ρολο και το μεγεθος του ενυδρειου.Για τι μεγεθος μιλαμε?Λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω μελλοντικά θέλω να μετακομίσω τα μικρά στο 350lt .... αφου ήδη θα έχω κάνει ξεκαθάρισμα πώληση - χάρισμα σε αυτα που βρισκονται τωρα εκεί ...

Έτσι ώστε να μην αγχωνομαι με το συνεχόμενο καθάρισμα (σε εβδομαδιαία βάση), με το αν ειναι αγχωμένα τα ψαρια κ γενικά να ζησουν καλιτερα (οσο γινεται) αφου τα φυλακιζουμε που τα φυλακίζουμε τα κακόμοιρα τα ψαράκια ...

Έγινε επεξεργασία - john-john
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...