Jump to content

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους. εχω ενα juwel trigon 190 λιτρα και θελω να κανω κοινωνικο ενυδρειο... ασχολουμαι ενα χρονο με ενυδρεια.. εψαξα για το τι ειδος ψαριων θα βαλω αλλα καπου το χανω... τελος παντων κατεληξα στα εξης: scalare, rainbow shark, tiger barb, zebra danio, platy, catfish, zebra pleco. ειναι καλη αυτη η συνθεση ή οχι. και αν λαθος ειναι τι πρεπει να αλλαξω ?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω ενα juwel trigon 190 λιτρα και θελω να κανω κοινωνικο ενυδρειο... ασχολουμαι ενα χρονο με ενυδρεια.. εψαξα για το τι ειδος ψαριων θα βαλω αλλα καπου το χανω... τελος παντων κατεληξα στα εξης: scalare, rainbow shark, tiger barb, zebra danio, platy, catfish, zebra pleco. ειναι καλη αυτη η συνθεση ή οχι. και αν λαθος ειναι τι πρεπει να αλλαξω ?

ευχαριστω....

Όταν λες έψαξες... Τί εννοείς? Απλά είδες ποια σου αρέσουν ή έψαξες και τις απαιτήσεις που έχουν? Σε ρωτάω γιατί η σύνθεση που θες να κάνεις είναι λίγο... κάπως :thumbup:

Ok... Ας πάρουμε α πράγματα με τη σειρά... Ποια από αυτά που αναφέρεις σου αρέσουν περισσότερο? Επίσης πόσο είσαι διατεθημένος να κάνεις προετοιμασία νερού 2-5 μέρες πριν κάνεις τις εβδομαδιαίες αλλαγές σου?

*edit* Είμαι αγενέστατος!!!! :thumbup: Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας και εύχομαι καλή διαμονή! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Απο απαιτησεις με ph 7, θερμοκρασια 25 και σκληροτητα νερου 10 τα καλυπτω. Σειρα προτιμησης scalare, rainbow shark, tiger barb, zebra danio, zebra pleco, platy. Οσον αφορα το νερο θα χρησιμοποιησω 50 λιτρα απο το παλιο ενυδρειο και το υπολοιπο θα το προσθεσω. Ελπιζω να ειμαι καλυμενος αλλιως θα περιμενω.

ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Απο απαιτησεις με ph 7, θερμοκρασια 25 και σκληροτητα νερου 10 τα καλυπτω. Σειρα προτιμησης scalare, rainbow shark, tiger barb, zebra danio, zebra pleco, platy. Οσον αφορα το νερο θα χρησιμοποιησω 50 λιτρα απο το παλιο ενυδρειο και το υπολοιπο θα το προσθεσω. Ελπιζω να ειμαι καλυμενος αλλιως θα περιμενω.

ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...