Jump to content

ΝΕΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ


Recommended Posts

Γεια σας!Θα πάρω ένα ενυδρείο 110 λίτρα και θα μεταφέρω εκεί 2 πλάτυ(1θ, 1 α) και 3 γκάπυ (1α, 2θ) από το προηγούμενο μου. Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πόσα ακόμα ψάρια από τα είδη αυτά μπορώ να βάλω και επίσης μπορώ να βάλω μαζί ένα κοπαδάκι white cloud minnows ή corydoras για το βυθό.Σας παρακαλώ πείτε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Θα πάρω ένα ενυδρείο 110 λίτρα και θα μεταφέρω εκεί 2 πλάτυ(1θ, 1 α) και 3 γκάπυ (1α, 2θ) από το προηγούμενο μου. Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις. Πόσα ακόμα ψάρια από τα είδη αυτά μπορώ να βάλω και επίσης μπορώ να βάλω μαζί ένα κοπαδάκι white cloud minnows ή corydoras για το βυθό.Σας παρακαλώ πείτε μου!

Καλημερα!!!

Corrydoras σιγουρα οχι γιατι θελουν πολυ πιο μαλακο νερο απο τα ψαρακια που εχεις ηδη!

Για τα αλλα ψαρακια που λες ριξε μια ματια στο παρακατω link:

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/...s_albonudes.htm

Καλη συνεχεια :D !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να φτιαξεις την αναλογια α/θ 1προς3

Μπορεις αν θες να βαλεις apple snails η καποια γαριδα. :D

Αν θεσ μπορω να φερω πλατυ το Σαββατο 11 /4 στο olybico :rasp:

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να φτιαξεις την αναλογια α/θ 1προς3

Μπορεις αν θες να βαλεις apple snails η καποια γαριδα. :D

Αν θεσ μπορω να φερω πλατυ το Σαββατο 11 /4 στο olybico :rasp:

Οκ αλλά πόσα ψάρια μπορώ να βάλω σύνολο, πόσα κοπαδάκια αν θα μπορούσαμε να τα πούμε έτσι?Δηλαδή να βάλω 4 γκάπυ, 4 πλάτυ και 4 πλάτυ άλλο χρώμα ή 4 ξιφοφόρους ή molly?Σε αριθμό πόσα ψάρια?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα και θα διαφωνισω με τον φιλο πιο πανω οτι μπορεις να βαλεις καποια κορυντορας τα panda ειναι κοντα στο νερακι σου δεν θα εχεις προβλημα,.μια μικρη ομαδουλα 6 μινιμουμ.απο κει και περα αν σου αρεσουν τα σαλιγκαρακια βαζεις σαλιγκαρια η αν θες γαριδες .

για τα κορυτορας ομως κα ι τις γαριδουλες περιμενε κανενα 3 μηνο 4 μηνες καλητερα να στρωσει λιγο ο βυθος ειναι ευαισθητα. :D

υ.γ ανοιξε θεμα στην κατηγορια ζωοτωκων και θα σου δωσουν τα παιδια και Η GIN οδηγιες για ποσα ψαρακια να βαλεις και τι. καλη συνεχεια. :rasp:

σιγουρα βαλε μπολικα φυτακια..ευκολα χωρις ιδιαιτερες απαιτισεις και φροντιδα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα και θα διαφωνισω με τον φιλο πιο πανω οτι μπορεις να βαλεις καποια κορυντορας τα panda ειναι κοντα στο νερακι σου δεν θα εχεις προβλημα,.μια μικρη ομαδουλα 6 μινιμουμ.απο κει και περα αν σου αρεσουν τα σαλιγκαρακια βαζεις σαλιγκαρια η αν θες γαριδες .

για τα κορυτορας ομως κα ι τις γαριδουλες περιμενε κανενα 3 μηνο 4 μηνες καλητερα να στρωσει λιγο ο βυθος ειναι ευαισθητα. :D

υ.γ ανοιξε θεμα στην κατηγορια ζωοτωκων και θα σου δωσουν τα παιδια και Η GIN οδηγιες για ποσα ψαρακια να βαλεις και τι. καλη συνεχεια. ;)

σιγουρα βαλε μπολικα φυτακια..ευκολα χωρις ιδιαιτερες απαιτισεις και φροντιδα.

:rasp::rasp::rasp:

Ούτε για αστείο!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα και θα διαφωνισω με τον φιλο πιο πανω οτι μπορεις να βαλεις καποια κορυντορας τα panda ειναι κοντα στο νερακι σου δεν θα εχεις προβλημα,.

μπααααα..... :D

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

ποιος εγραψε οτι μπορει να βαλει corydoras? :rasp:

Ο Vogias έγραψε πως δεν μπορεί να βάλει και ο xatzideca διαφώνησε με αυτό!

ΥΓ: Αν νυστάζεις, πέσε για ύπνο! Αυή τη φορά στη χαρίζω... αλλά θα είναι η τελευταία φορά... I'm watching you :D

Link to comment
Share on other sites

μπααααα..... :rasp:

:D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό μου ενυδρείο είχα 1 apple snail και 2 amano και θα τα μεταφέρω. Και θα προσθέσω κιόλας κάποια ακόμα από αυτά.Τα σαλιγκάρια όμως δε θα τρώνε τα ζωντανά φυτά που θα βάλω?

Link to comment
Share on other sites

:rasp:;):thumbup:

εχεις δικιο!!!!!! :D:rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Για ποια Aplle Snail μιλάς? Τα Gold? Aν ναι, κατά 98,7658% δεν θα έχεις πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Για ποια Aplle Snail μιλάς? Τα Gold? Aν ναι, κατά 98,7658% δεν θα έχεις πρόβλημα :D

Nαι αυτά τα κίτρινα. Να ρωτήσω και κάτι άλλο?Αυτό το ένα που έχω τρώει την άλγη μόνο από τη μία πλευρά του ενυδρείου και στο άλλο έχει περισσότερη, γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Ο Vogias έγραψε πως δεν μπορεί να βάλει και ο xatzideca διαφώνησε με αυτό!

ΥΓ: Αν νυστάζεις, πέσε για ύπνο! Αυή τη φορά στη χαρίζω... αλλά θα είναι η τελευταία φορά... I'm watching you :rasp:

ελεος ρε φιλε μου στορμ οκ συχχωρα με αν εκανα το πρωτο μου λαθος το ξερω οτι με πααρκολουθεις νομιζω οτι παω καλα ομως συγνωμη για το λαθος ε τα υπολοιπα που εγραψα ομως ειναι οκ. :D

νομιζα φιλε στορμ οτι καποια και νομιζα τα παντα οτι μπορουν σε λιγο πιο σκληρο νερακι .δηλ ολα μαλακο ε??

σιγουρα????με επιασες λιγο αδιαβαστο τοτε..οχι οχι δεν νυσταζωω :rasp:

συγνωμη ε.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσε ο τροπος σου ομως ε?? :D ολοι κοινοι νητοι εμαστε :rasp:;)

το ειπε ο βογιας και ο χατζι διαφωνησε ε οκ ποιος ειναι ο θεος :rasp: εννοειται πως κανω χιουμορ ε αλλα το ειπες καπως παραδεξουτο :rasp:

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσε ο τροπος σου ομως ε?? :D ολοι κοινοι νητοι εμαστε :rasp::thumbup:

το ειπε ο βογιας και ο χατζι διαφωνησε ε οκ ποιος ειναι ο θεος :rasp: εννοειται πως κανω χιουμορ ε αλλα το ειπες καπως παραδεξουτο ;)

Ρε συ xatzideca,

Η απάντησή μου είχε και παράθεση! Σε ποιον ήταν? Σε σένα? Στον venom απευθυνόμουν. Αν παρατηρήσεις ο venom έκανε edit στο ποστ του! Anyway... είναι αργά και βαριέμαι να τα γράψω αναλυτικά! Πάντως δεν την είπα σε σένα! Κι εκτός των άλλων, γι'αυτό είμαστε εδώ. Για να διορθώνουμε τα λάθη σου και να γίνεσαι καλύτερος :D

@ andria

Αυτό που ρωτάς δεν μπορεί να απαντηθεί έτσι απλά! Προφανώς έχει τους λόγους του το σαλιγκάρι! Τώρα ποιοι είναι αυτοί... Τί αν σου πω? Πιθανόν να είναι διαφορετικού είδους άλγη η οποία πιθανόν να επηρεάζεται από τον πιθανόν διαφορετικό φωτισμό που πιθανόν να δημιουργείται σε εκείνο το σημείο και (τέλος) πιθανόν να προτιμάει σαν γεύση το σαλιγκάρι!

Μόνο ένα έχεις? Ενδιαφέρεσαι για μερικά ακόμα??? Έχω μπόλικα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

:D:rasp::rasp::rasp:;):thumbup:

καλα να παθεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και για gold και για white και για καμιά γαρίδα αν υπάρχει (amano, red cherry ή crystal). Ότι υπάρχει καλό είναι. Ευχαριστώ θα σου πω άμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...