Jump to content

Provlima Me Oscar!!!!


Recommended Posts

Πριν λίγο πήρα ένα Oscar περίπου 30cm. στο ενυδρείο μου είχα ήδη ένα Oscar 25cm και ένα μεγάλο γλυφτη.

το "παλιό" Oscar αν και μικρότερο έχει "στριμώξει" το μεγάλο σε μια γωνία και κάνει τα εξής:

1. το πλησιάζει και τρέμει

2. ανοίγει το στόμα του και το "χτυπαει"

3. όταν το μεγάλο κάνει μια κίνηση το κινηγαει

Μπορώ να κάνω κατι???αυτο θα συνεχιστεί ή είναι επειδή είναι καινούριο το ψάρι??? ΗΕLP!

:D:rasp::rasp::rasp:;):thumbup::D

post-11987-1239216178_thumb.jpg

post-11987-1239216207_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ ντεκορ και απο την εμπειρια μου με οσκαρ θελουν ανοικτο χωρο...Ποσα λιτρα ενυδριο εχεις..???

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ ντεκορ και απο την εμπειρια μου με οσκαρ θελουν ανοικτο χωρο...Ποσα λιτρα ενυδριο εχεις..???

οχι. εχουν πολυ χώρο..το ενυδρείο ειναι 1.30m (550 lt)

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το κανεις επιτηδες,ΔΕΝ ακους κανενα εδω και κανεις οτι θελεις!πως τωρα ζητας την βοηθεια τους αφου τους εχεις γραψει κανονικα σε προηγουμενα ποστ σου?σε ειχαν ενημερωσει για πολλα πραγματα και εσυ αντι να τα ακουσεις πηρες κι αλλο οσκαρ,υμαρτον!

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

οχι. εχουν πολυ χώρο..το ενυδρείο ειναι 1.30m (550 lt)

τα λιτρα ειναι οριακα προς το καλα...Οσο για το ντεκορ επιμενω(αν μπορεις δωσε μας μια ολοκληρη φωτογραφια..)Τωρα απο οσο εχω διαβασει εδω μεσα τα ψαρια συνηθως επιτηθονται σε αλλα ψαρια (αλλου η και ιδιο ιδους) οταν ειναι albino....Το δευτερο oscar ειναι και αυτο Albino η κανονικο(red oscar h tiger oscar....??)

Link to comment
Share on other sites

τα λιτρα ειναι οριακα προς το καλα...Οσο για το ντεκορ επιμενω(αν μπορεις δωσε μας μια ολοκληρη φωτογραφια..)Τωρα απο οσο εχω διαβασει εδω μεσα τα ψαρια συνηθως επιτηθονται σε αλλα ψαρια (αλλου η και ιδιο ιδους) οταν ειναι albino....Το δευτερο oscar ειναι και αυτο Albino η κανονικο(red oscar h tiger oscar....??)

Δες..

post-11987-1239217663_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το κανεις επιτηδες,ΔΕΝ ακους κανενα εδω και κανεις οτι θελεις!πως τωρα ζητας την βοηθεια τους αφου τους εχεις γραψει κανονικα σε προηγουμενα ποστ σου?σε ειχαν ενημερωσει για πολλα πραγματα και εσυ αντι να τα ακουσεις πηρες κι αλλο οσκαρ,υμαρτον!

Δν γραφω κανενα να εισαι σιγουρος. ακουω ολες τις αποψεις και καταληγω στην καλυτερη για εμενα. συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.

αν ειναι κακο.. οκ. :D

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τις επιθεσεις ειναι μαλλον αυτο με τον albino...Τωρα στην φωτογραφια ειδα πως το oscar σου δεν εχει ιδιαιτερα υγιει ουρα και γενικα η ακρες ειναι ταλαιπωρημενες και ισως εχει αρρωστια(μπορει να λεω και μπαρουφες και απλα να ειναι το ιδος του oscar το οποιο εχι τετοια ουρα)παρ'ολα αυτα κοιταξε το.Επεισης παρατηρησα πως το oscar το red ειναι αρκετα στρεσαρισμενο και αυτο φαινεται στην ελειψη του χρωματος του και ιδιαιτερα στο κεφαλι....θα επρεπε να ειναι μαυρο

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Δν γραφω κανενα να εισαι σιγουρος. ακουω ολες τις αποψεις και καταληγω στην καλυτερη για εμενα. συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.

αν ειναι κακο.. οκ. :D

Φιλε Σταθη οπως βλεπεις και εσυ... ναι ειναι κακο! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Στάθη, μία προσωπική ερώτηση:

Πόσο χρονών είσαι? Απλή περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Δν γραφω κανενα να εισαι σιγουρος. ακουω ολες τις αποψεις και καταληγω στην καλυτερη για εμενα. συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια.

αν ειναι κακο.. οκ. :rasp:

OK!!!! Παμε παλι απο την αρχη . :D

Δωσε στοιχεια για το ενυδρειο σου ;)

ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ :thumbup::D

ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΣΟΥ (ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ) ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ :rasp:

ΚΑΙ ΡΟΥΤΙΝΕΣ :rasp:

Μετα απο αυτα βλεπουμε.

Δε μας ειπες τι εκανες με την ασθενεια που ειχες?????

ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΨΑΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΟΣΚΑΡ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΚΟ??????????????????????????????????????????????????????????????

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι δεν εχει νοημα να ρωταμε παλι τα ιδια μιας και υπαρχουν ολα τα του Σταθη εδω και εδω !

:D

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι δεν εχει νοημα να ασχοληθουμε αλλο??? :D

Εγω επιμενω μετρησεις και συνολικη εικονα , γιατι κατι μου λεει οτι υπαρχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι δεν εχει νοημα να ασχοληθουμε αλλο??? :D

Εγω επιμενω μετρησεις και συνολικη εικονα , γιατι κατι μου λεει οτι υπαρχει διαφορα.

Τα εχουμε πει 5000 φορες στον Σταθη, αυτος συνεχιζει να μη δινει σημασια... τωρα τι να πω? :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Λπν ειπαμε

ph 8

NO2 : 0

αμωνία : 0

ο ICH το εξόντωσα. το ενυδρείο ειναι "καθαρο" και φιλοξενει 3 ψαρια 2 ocar και ενα γλυφτη.

ειμαι 22. αλλη ερωτηση κανεις?? ;):thumbup::D

τσπ

θα μ πει κανεις τι να κανω με τα oscar απο χθες το λευκο oscar ειναι σε μια γωνια και δν κινητε. και το αλλο το περιτριγυριζει και σταδιακα το "τρομαζει"... :D:rasp::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

θα μ πει κανεις τι να κανω με τα oscar απο χθες το λευκο oscar ειναι σε μια γωνια και δν κινητε. και το αλλο το περιτριγυριζει και σταδιακα το "τρομαζει"... :D:rasp::rasp::rasp:

Ρε συ Σταθη ειλικρινα τωρα και να σου πει καποιος τι να κανεις θα το κανεις?

ή τζαμπα θα μπει στο κοπο να σε βοηθησει... ?

Οπως εγινε στα προηγουμενα θεματα που ανοιξες με αποτελεσμα να χαθει το ψαρακι (τι "ψαρακι" δηλαδη 50 ποντους ζωντανο ηταν το καημενο :thumbup: )...

Θελω να καταληξω στο "Θα κανεις πραξη αυτα που σε συμβουλευει το φορουμ τοσο καιρο ή οχι" ?

κριμα ειναι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Σταθη ειλικρινα τωρα και να σου πει καποιος τι να κανεις θα το κανεις?

ή τζαμπα θα μπει στο κοπο να σε βοηθησει... ?

Οπως εγινε στα προηγουμενα θεματα που ανοιξες με αποτελεσμα να χαθει το ψαρακι (τι "ψαρακι" δηλαδη 50 ποντους ζωντανο ηταν το καημενο :rasp: )...

Θελω να καταληξω στο "Θα κανεις πραξη αυτα που σε συμβουλευει το φορουμ τοσο καιρο ή οχι" ?

κριμα ειναι! :D

κοιτα αν και δεν συμφωνω τις περισοτερες φορες κανω αυτα που μου λετε. οπως πηρα ολα τα τεστ και εκανα οτι μου ειπατε και τεληκα σοθηκε και το oscar και το pleko απο το ich.

και δεν θυμαμαι ποιος αλλα μου ειπατε να παρω 2 oscar για το ενυδρειο μου και αυτο εκανα. βεβαια απο την ταλαιπορια π εχω φαει με τα μεγαλα ψαρια ειμαι ετοιμος να τα παρατησω..και να παρω μικρα...αλλα τεσπα.. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις γραψε σε ποια δεν συμφωνεις και γιατι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...