Jump to content

Χρειαζομαι Βοηθεια! Νο3 Νο2


Recommended Posts

Κανε μια αλλαγη νερου και δες τον λογο που ανεβηκαν,εχασες καποιο ψαρι?ταισες πολυ μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας αναλυτικές πληροφορίες για το ενυδρείο σου αλλιώς δεν θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε. Απλά εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι το φίλτρο σου δεν λειτουργεί σωστά ή δεν είναι στρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ψαρι μονο κ ειναι καλα .οχι οταν το ταιζω ριχνω λιγο λιγο για να μην μενει τροφη μονο 1 φορα μου επεσε λιγο κατω.αν και το ψαρι δεν το βλεπω και πολυ ζωηρο. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

εχω Pseudotropheus estherae ολα ειναι καλα εκτος απο το ΝΟ2 ΝΟ3. PH καπου στο 8 GH στο > 14 . KH 10

Έγινε επεξεργασία - Mixalhs92
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω κανε μια αλλαγη και σε περιπτωση που δεν κατεβαινει πας αμεσως για ζουμί για να μην εχεις απώλειες.

Τωρα γιατι ανεβηκαν τι να σου πω.

Τάισες πολυ?

ψωφισε καποιο ψαρι?

εχεις πολλα ψαρια μεσα?

προσθεσες ψαρια στο ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

το ειχα στρωσει και κιλοθσε μια χαρα χτεσ ξαφνικα το ηδα να εχει ανεβει δεν ταιζω πολθ ισα ισα ριχνω κ προσεχω μην μηνει στον πατο τιποτα.ετημασα νερο για αλαγη.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα στρωσει και κιλοθσε μια χαρα χτεσ ξαφνικα το ηδα να εχει ανεβει δεν ταιζω πολθ ισα ισα ριχνω κ προσεχω μην μηνει στον πατο τιποτα.ετημασα νερο για αλαγη.

Βγαλε καποια φωτογραφια.Με τι τεστ μετρας;Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο;Υπαρχει αναταραξη στην επιφανεια;Τι φιλτρο εχεις και με τη υλικα;Οταν λες οτι το εχεις στρωσει το ενυδρειο τι ενοεις;Ποσο καιρο εχει και τι στρωσιμο εκανες;

Link to comment
Share on other sites

το φυλτρο δεν θυμαμαι γιατι το εχω αρκετο καιρο κ το ενυδριο το ειχα βγαλει για ενα διαστημα κ το ειχα χανα βαλει. τεστ hobby 5+1.πηρα σημερα και ερηχα μεσα λιγο Prime. ναι η επιφανεια εχει αναταραχη.

Link to comment
Share on other sites

75 λιτρα ειναι το ενυδριο.το ειχα αφησει με τα βακτιριδια και το αντιχλοριο να λητουργησει 2 βδομαδες.ειχα αλα πσαρια μεσα κ μετα τα πηγα πισω και πηρα αφρικανα

Έγινε επεξεργασία - Mixalhs92
Link to comment
Share on other sites

ερηξα ενα φαρμακο το οποι τα κατεβαζει και ειναι και για αντιχλοριο και δεν βλεπω καπια αλαγη.αρχηζω και σκεφτομαι μηποσ ειναι το φυλτρο που φταιει :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το φαρμακο κ δεν εγηνε τιποτα.δεεν βρισκω για το φυλτρο ανταλακτικα σφουγγαρακια.jbl procrystal 100 ειναι το φυλτρο μου.τι να κανω? :unsure::unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...