Jump to content

ερωτησεις για φροντιδα Shark Gallagher


Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι σχετικα καινουριος στο hoby του ενυδρειου (εδω κ 9 μηνες) και δεν ξερω πολλα. Εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων απο τα carefour.Εδω και 2 εβδομάδες εχω αγορασει ενα shark gallagher. Ολα μου τα παλια ψάρια , τα χαρισα εκτός απο 2 γλύφτες. Το φιλτρο ειναι το κλασικο το μανισιο.

1) χρειαζομαι απαραιτητα επιπλεον εξωτερικο φιλτρο¨(το ταίζω κατι μπιλακια)?

2)εχω παρατειρησει οτι το καρχαριακι δεν τρωει οταν το φως ειναι ανοιχτο, χρειαζομαι αλλη λαμπα?

3)Ποια ειναι η καλυτερη τροφη? (μου ειχαν δωσει μια για ΚΟΙ που ουτε την ακουμπουσε,τζαμπα το νερο μολυνε)

4)Τι αλλα ψαρια μπορω να προσθεσω?

5)Οποιαδηποτε συμβουλη η προταση καλοδεχουμενη

Εχω απογοητευθει απο τους παπατζηδες στα pet shop που σκοπο εχουν μονο να σου πασαρουν πραγματα αχρηστα και λαθος συμβουλες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ειμαι σχετικα καινουριος στο hoby του ενυδρειου (εδω κ 9 μηνες) και δεν ξερω πολλα. Εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων απο τα carefour.Εδω και 2 εβδομάδες εχω αγορασει ενα shark gallagher. Ολα μου τα παλια ψάρια , τα χαρισα εκτός απο 2 γλύφτες. Το φιλτρο ειναι το κλασικο το μανισιο.

1) χρειαζομαι απαραιτητα επιπλεον εξωτερικο φιλτρο¨(το ταίζω κατι μπιλακια)?

2)εχω παρατειρησει οτι το καρχαριακι δεν τρωει οταν το φως ειναι ανοιχτο, χρειαζομαι αλλη λαμπα?

3)Ποια ειναι η καλυτερη τροφη? (μου ειχαν δωσει μια για ΚΟΙ που ουτε την ακουμπουσε,τζαμπα το νερο μολυνε)

4)Τι αλλα ψαρια μπορω να προσθεσω?

5)Οποιαδηποτε συμβουλη η προταση καλοδεχουμενη

Εχω απογοητευθει απο τους παπατζηδες στα pet shop που σκοπο εχουν μονο να σου πασαρουν πραγματα αχρηστα και λαθος συμβουλες

Καλως ορισες. Γνωριζοντας αυτα αγορασες ενα ψαρι για το 100λιτρο σου, που ΔΕΝ κανει για ενυδρειο και κακως αυτοι το πουλανε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι σχετικα καινουριος στο hoby του ενυδρειου (εδω κ 9 μηνες) και δεν ξερω πολλα. Εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων απο τα carefour.Εδω και 2 εβδομάδες εχω αγορασει ενα shark gallagher. Ολα μου τα παλια ψάρια , τα χαρισα εκτός απο 2 γλύφτες. Το φιλτρο ειναι το κλασικο το μανισιο.

1) χρειαζομαι απαραιτητα επιπλεον εξωτερικο φιλτρο¨(το ταίζω κατι μπιλακια)?

2)εχω παρατειρησει οτι το καρχαριακι δεν τρωει οταν το φως ειναι ανοιχτο, χρειαζομαι αλλη λαμπα?

3)Ποια ειναι η καλυτερη τροφη? (μου ειχαν δωσει μια για ΚΟΙ που ουτε την ακουμπουσε,τζαμπα το νερο μολυνε)

4)Τι αλλα ψαρια μπορω να προσθεσω?

5)Οποιαδηποτε συμβουλη η προταση καλοδεχουμενη

Εχω απογοητευθει απο τους παπατζηδες στα pet shop που σκοπο εχουν μονο να σου πασαρουν πραγματα αχρηστα και λαθος συμβουλες

καλως ηρθες!

1)καλο θα ηταν να βαλεις ενα εξωτερικο για τα λιτρα σου

2)εχουν γενικοτερα προβλημα αυτα τα ειδη με το φως οταν δεν ειναι σε ενα ανετο ενυδρειο, συγνωμη που στο λεω αλλα αυτα τα ψαρια δεν κανουν για ενυδρεια κατω των 1000 λιτρων κ κακως πωλουνται απο τα pet shop,

3)απο τροφες υπαρχουν πολλες αλλα αυτη για τα ΚΟΙ που κολαει???

4)δωστω αυτο πισω κ παρε σχεδον οτι αλλο θες.

5)αυτα (!)

Link to comment
Share on other sites

..Εδω και 2 εβδομάδες εχω αγορασει ενα shark gallagher. Ολα μου τα παλια ψάρια , τα χαρισα ....

χαρισε και αυτο

αλλα καποιος αλλο κακομοιρης θα το παρει παλι

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

:unsure: μηπως πρεπει να αρχισουμε να μαζευουμε υπογραφες για να μην ερχονται τετοια ψαρια??????? :unsure:
Link to comment
Share on other sites

:unsure: μηπως πρεπει να αρχισουμε να μαζευουμε υπογραφες για να μην ερχονται τετοια ψαρια??????? :unsure:

Εγώ την υπογραφή μου προσέχω που τη βάζω... :wacko:

Συμφωνώ απολύτως. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει, αλλά ξέρω πως μόνο καλό μπορούμενα κάνουμε αν το ξεκινήσουμε ως διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση απλα σε θεωρητικο επιπεδο ..υπαρχουν καρχαριωδη που θα μπορουσα να μπουν πχ σε 1000-1500 και αν φτανουν ..και γενικα αν γνωριζει κανεις ψαρακια πχ νευρικα οπως ενας καρχαριας (στις κινησεις)? ..και κατι αλλο πως καθαριζεις απο ενα τετοιο ενυδριο απο τα υπολυματα απο το καρχαριακι ? ..οποιος εχει αναλογη εμπειρια ας πει! :unsure: ..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτο το φιλτρο ειναι καλο? να βαλω μια πιο χαμηλη λαμπα? μπλε ισως??????

Καλα ρε φιλαρακι αυτο καταλαβες....?

Εχεις παρει ενα ψαρι που δεν κανει για το ενυδρειο σου αλλα και γενικως δεν κανει για ενυδρειο.

Καλυτερα να το επιστρεψεις τωρα που ειναι νωρις...Αλλα βασικα και να το επιστρεψεις θα το παρει καποιος αλλος ο οποιος δεν θα ξερει. Οποτε οπως και να εχει το ψαρακι αυτο δεν θα εχει καλυτερη τυχη.

Το θεμα τωρα ειναι εσυ τι γουσταρεις. Να εχεις ενα ψαρι και να περνας καλα ή να περναει και το ψαρι καλα?

Link to comment
Share on other sites

Bασικα , θα κανω καποιο ενυδρειο πιο μεγαλο αργοτερα, το ψαρι τωρα ειναι σε καλο μεγεθος για το 100ρι μου. Απο εκει και περα , θελω καποιες συμβουλες απο πιο εμπειρους σχετικα με την φροντιδα γι αυτο

,

Link to comment
Share on other sites

Αποτι βλεπω στο profil σου πρεπει να εχεις καποια εμπειρια σχετικα με ενυδρεια σε αντιθεση με μενα που ειμαι μονο 4 μηνες στον χωρο αυτο.

Αν ειναι ετσι θα επρεπε να ξερεις οτι δεν μπορεις να κανεις κατι σε ενα τετοιο ψαρι για να ζησει ευχαριστα σε ενυδρειο. Το μονο που θα σου προτεινει καποιος πιο εμπειρος ειναι ή να αγορασεις πισινα ή να το επιστρεψεις...

Περιμενε και αλλες απαντησεις και αποφασιζεις. Εγω την γνωμη μου στην ειπα διοτι στις αρχες ειχα και εγω 2 pangasius μεσα στο ενυδρειο μου και τους εβλεπα οτι εκαναν σαν να μην χωρανε....

Link to comment
Share on other sites

Αποτι βλεπω στο profil σου πρεπει να εχεις καποια εμπειρια σχετικα με ενυδρεια σε αντιθεση με μενα που ειμαι μονο 4 μηνες στον χωρο αυτο.

Αν ειναι ετσι θα επρεπε να ξερεις οτι δεν μπορεις να κανεις κατι σε ενα τετοιο ψαρι για να ζησει ευχαριστα σε ενυδρειο. Το μονο που θα σου προτεινει καποιος πιο εμπειρος ειναι ή να αγορασεις πισινα ή να το επιστρεψεις...

Περιμενε και αλλες απαντησεις και αποφασιζεις. Εγω την γνωμη μου στην ειπα διοτι στις αρχες ειχα και εγω 2 pangasius μεσα στο ενυδρειο μου και τους εβλεπα οτι εκαναν σαν να μην χωρανε....

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο αθλιο ενυδρειο εχω.....και ο καλος μου αδερφουλης φευγοντας για Καναδα μου εφερε ενα ψαρακι χωρις να μου πει τι ηταν....με αποτελεσμα να αρχισουν να εξαφανιζονται ενα ενα τα δικα μου....

Και απο οτι διαβαζω εδω...καλυτερα να το δωσω παρολο που ειναι πλεον αργα και εχει μεινει μονο του, μεγαλώνει πολυ γρηγορα και εχει γκρεμισει οτι υπηρχε μεσα στο ενυδρειο. Εχει μεινει μονο το ψαρι και οι πετρες πλεον. Χαλια δηλαδη.

Κακως τα πουλανε αυτα τα ψαρια.....

Αν το ρίξω στη θαλασσα τι θα γινει? Θα αποκτισουμε καρχαρια στον Πατραικο κολπο??? :wub:

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι στον Gallagher και να τον ριξεις στην θαλασσα το μονο που θα πετυχεις ειναι να πεθανει μιας και ζει σε γλυκο νερο...Περισσοτερες ελπιδες επιβιωσης εχει σε μια λιμνη η σε κανα ποταμι....Χωρις αυτο που λεω να ειναι προταση για την λυση του προβληματος σου...Γιατι να ταλαιπορουνται τα ψαρακια αυατ κριμα δεν ειναι....Οσο για τις υπογραφες και εγω βαζω την δικια μου....

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα απο τα αν επιζησει το ψαρι αν το αφησεις ελευθερο ......

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΖΩΟ ή ΨΑΡΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΒΙΟΤΟΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα απο τα αν επιζησει το ψαρι αν το αφησεις ελευθερο ......

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΖΩΟ ή ΨΑΡΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΒΙΟΤΟΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΟΥ.

:P:ninja::thumbup::thumbup::thumbup:

Σχετικα με το γκαλαχερ και το ενυδρειο που θα φτιαξεις νομιζω μικρο θα του ειναι. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το γκαλαχερ και το ενυδρειο που θα φτιαξεις νομιζω μικρο θα του ειναι. :P

Οτι και να φτιαξεις για αυτο το ψαρι... παλι μικρο θα ειναι! :wub:

(αυτο που ειπατε για τις υπογραφες να συζητουσαμε λιγο? ) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι σχετικα καινουριος στο hoby του ενυδρειου (εδω κ 9 μηνες) και δεν ξερω πολλα. Εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων απο τα carefour.Εδω και 2 εβδομάδες εχω αγορασει ενα shark gallagher. Ολα μου τα παλια ψάρια , τα χαρισα εκτός απο 2 γλύφτες. Το φιλτρο ειναι το κλασικο το μανισιο.

1) χρειαζομαι απαραιτητα επιπλεον εξωτερικο φιλτρο¨(το ταίζω κατι μπιλακια)?

2)εχω παρατειρησει οτι το καρχαριακι δεν τρωει οταν το φως ειναι ανοιχτο, χρειαζομαι αλλη λαμπα?

3)Ποια ειναι η καλυτερη τροφη? (μου ειχαν δωσει μια για ΚΟΙ που ουτε την ακουμπουσε,τζαμπα το νερο μολυνε)

4)Τι αλλα ψαρια μπορω να προσθεσω?

5)Οποιαδηποτε συμβουλη η προταση καλοδεχουμενη

Εχω απογοητευθει απο τους παπατζηδες στα pet shop που σκοπο εχουν μονο να σου πασαρουν πραγματα αχρηστα και λαθος συμβουλες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ PET ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...Ο ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΨΑΡΙ..ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙ Η ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟ.ΣΥΜΒΙΩΝΕΙ ΜΕ ΑΓΡΙΑ ΨΑΡΙΑ ΙΔΙΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΨΑΡΑ ΟΣΚΑΡ ΠΑΚΟΥ ΚΛΠ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΑΥΤΗ Τ5ΟΩΝ ΚΟΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΙ..ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΣΤΙΚΣ ΓΙΑ ΚΙΧΛΙΔΕΣ Η ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΡΟΠΙΚΑ ΨΑΡΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΣΤΙΚ..ΑΠΟΦΕΥΓΕ ΤΟ ΦΥΛΑΡΑΚΙ..ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΡΕΣΑΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΑΝΟΙΧΤΟ..ΟΛΑ!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ PET ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...Ο ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΨΑΡΙ..ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙ Η ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟ.ΣΥΜΒΙΩΝΕΙ ΜΕ ΑΓΡΙΑ ΨΑΡΙΑ ΙΔΙΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΨΑΡΑ ΟΣΚΑΡ ΠΑΚΟΥ ΚΛΠ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΑΥΤΗ Τ5ΟΩΝ ΚΟΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΙ..ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΣΤΙΚΣ ΓΙΑ ΚΙΧΛΙΔΕΣ Η ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΡΟΠΙΚΑ ΨΑΡΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΣΤΙΚ..ΑΠΟΦΕΥΓΕ ΤΟ ΦΥΛΑΡΑΚΙ..ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΡΕΣΑΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΑΝΟΙΧΤΟ..ΟΛΑ!! :wub:

Καλησπερα φιλε και καλως ορισες.Λες οτι δουλευεις σε πετ αγαπας αυτο που κανεις και το κανεις σωστα.Δηλαδη προτεινεις σε εναν συνχομπιστα να κρατησει τον γκαλαχερ σε 100 λιτρα και να αγνοησει τους παραπανω?επισης οτι συμβιωνει με πακου τα οποια επισης ειναι απαγορευτικα για τα λιτρα του?δεν σε βρισκω ενημερωμενο ουτε να αγαπας αυτο που κανεις,sorry δηλαδη δεν παμε μπροστα ετσι!

Link to comment
Share on other sites

.....ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΡΕΣΑΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΑΝΟΙΧΤΟ..ΟΛΑ!! :P

Δλδ προτεινεις να εχουμε κλειστα τα φωτα στα ενυδρεια μας? :wub:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ PET ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ...Ο ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΨΑΡΙ..ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙ Η ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟ.ΣΥΜΒΙΩΝΕΙ ΜΕ ΑΓΡΙΑ ΨΑΡΙΑ ΙΔΙΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΑΠΑΓΑΛΟΨΑΡΑ ΟΣΚΑΡ ΠΑΚΟΥ ΚΛΠ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΑΥΤΗ Τ5ΟΩΝ ΚΟΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΨΑΡΙ..ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΜΕ ΣΤΙΚΣ ΓΙΑ ΚΙΧΛΙΔΕΣ Η ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΡΟΠΙΚΑ ΨΑΡΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΣΤΙΚ..ΑΠΟΦΕΥΓΕ ΤΟ ΦΥΛΑΡΑΚΙ..ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΡΕΣΑΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΑΝΟΙΧΤΟ..ΟΛΑ!! :wub:

επετρεψε μου να αμφιβαλω γιαυτα.

αφου οπως δειχνεις εισαι αρκετα εμπειρος τι συμβουλευεις τον φιλο μας?

να βαλει μερικα oscar k pacu με το galacher του?

κ θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

λπν ας μιλησω και εγω....

ειχα στο ενυδρειο μου 1,30χ60χ70 (μιλαμε για 550 λιτρα οχι για 100σαν τα δικα σου)

ενα Galaher 40cm και ενα oscar 30cm...

μου μιλουσαν τα παιδια και μου λεγαν οτι δν κανει για τα λιτρα μου κτλ,εγω δν τους ακουγα

το αποτελεσμα.. να χασω το τεραστιο ψαρι μου..

τα Galaher δεν κανουν για ενυδρεια, με δυο κινησεις εκανε τον κυκλο του ενυδρειου μου με μια

αποτομη κινηση μου η κατι που θα το τρομαζε χτυπουσε στα τζαμια και τα διακοσμητικα με αποτελεσμα να

τραυματιζετε..οσο μεγαλο ενυδρειο και ενα εχεις το ψαρι θα ειναι παντα στρεσαρισμενο..

δωστο οσο ειναι καιρος... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε και καλως ορισες.Λες οτι δουλευεις σε πετ αγαπας αυτο που κανεις και το κανεις σωστα.Δηλαδη προτεινεις σε εναν συνχομπιστα να κρατησει τον γκαλαχερ σε 100 λιτρα και να αγνοησει τους παραπανω?επισης οτι συμβιωνει με πακου τα οποια επισης ειναι απαγορευτικα για τα λιτρα του?δεν σε βρισκω ενημερωμενο ουτε να αγαπας αυτο που κανεις,sorry δηλαδη δεν παμε μπροστα ετσι!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΛΙΤΡΟ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 300 ΚΑΙ ΠΑΝΩ...ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ 2 ΣΕ 500 ΛΙΤΡΑ..ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΓΚΑΛΑΧΕΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΟΣΤΑΛΙΤΡΟ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 300 ΚΑΙ ΠΑΝΩ...ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ 2 ΣΕ 500 ΛΙΤΡΑ..ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

Αυτό δεν παίζει...

Τί σημαίνει πως "κάποτε είχες" και "ήταν μία χαρά"? Τώρα τί απογίνανε???

ΥΓ: Καλώς ήρθες

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει...

Τί σημαίνει πως "κάποτε είχες" και "ήταν μία χαρά"? Τώρα τί απογίνανε???

ΥΓ: Καλώς ήρθες

Τωρα τι απογινανε?? Τα τραβηξε το φιλτρο :wub::P

Περα απο τη πλακα/ 1 ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ

ΤΕΛΙΚΟ ΜΗΚΟΣ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...