Jump to content

Αναγνωρήσεις ενδιαφέρων


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία θα ήθελα την βοήθεια σας για άλλη μια φορά το ενυδρείο είναι juwel 80αρι τελευταίες μετρήσεις ήταν κανονικές με 25 νιτρίκα αλλαγές μια φορα την εβδομάδα 30% περίπου κοντευει να κλείσει ένα χρόνο λειτουργίας. Μετά από την εισαγωγή java moss μια μπαλίτσα την οποία πήρα από άλλο μέλος του forum όπως k 3 μικρών apple snail (που πλέον έχουν γίνει τέρατα) εμφανίστηκαν κ άλλοι λαθρεπιβάτες οι οποίοι αργά αλλά σταθερά πολλαπλασιάζονται στο ενυδρείο σας παραθέτω φωτο ωστέ να αναγνωρίσετε τα είδη έκανα κ εγώ την δική μου έρευνα βρήκα ότι το ένα είναι common για το άλλο δεν βρήκα κάτι και να μου πείτε τις απόψεις σας δλδ να τα κρατήσω να προσπαθήσω να τα αφαιρέσω κτλ όπως και μια φωτο από μια μελανοταινία που έχει βγάλει κάτι σαν παράσιτα στο σώμα της δν μπόρεσα να βρω εάν είναι ασθένεια επίσης δν παρουσιάζει ασθενική συμπεριφορά προς το παρών.gallery

έχει κ μια φώτο από τον ταρίφα του ενυδρείου μου μέσα θα τον καταλάβετε είναι κίτρινος και κουβαλάει κόσμο στην πλάτη του.

ΥΓ: Να σημειώσω ότι δν κατηγορώ το μέλος για όλο αυτο το σαλιγκαροσμήνος ίσα ίσα θέλω να τον ευχαρηστήσω που μου έδωσε τα apple είναι κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

39 αναγνωσεις 0 απαντησεις δν ειναι καλες οι Photo? τι φταιει τουλαχιστον πειτε μου για την μελανοταινια που φαινετε στην photo καθαρα τα σημαδακια στο σωμα της

Link to comment
Share on other sites

39 αναγνωσεις 0 απαντησεις δν ειναι καλες οι Photo? τι φταιει τουλαχιστον πειτε μου για την μελανοταινια που φαινετε στην photo καθαρα τα σημαδακια στο σωμα της

Ανοιγεις νεο θεμα εδω και μετα συμπληρωνεις αυτο!

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία θα ήθελα την βοήθεια σας για άλλη μια φορά το ενυδρείο είναι juwel 80αρι τελευταίες μετρήσεις ήταν κανονικές με 25 νιτρίκα αλλαγές μια φορα την εβδομάδα 30% περίπου κοντευει να κλείσει ένα χρόνο λειτουργίας. Μετά από την εισαγωγή java moss μια μπαλίτσα την οποία πήρα από άλλο μέλος του forum όπως k 3 μικρών apple snail (που πλέον έχουν γίνει τέρατα) εμφανίστηκαν κ άλλοι λαθρεπιβάτες οι οποίοι αργά αλλά σταθερά πολλαπλασιάζονται στο ενυδρείο σας παραθέτω φωτο ωστέ να αναγνωρίσετε τα είδη έκανα κ εγώ την δική μου έρευνα βρήκα ότι το ένα είναι common για το άλλο δεν βρήκα κάτι και να μου πείτε τις απόψεις σας δλδ να τα κρατήσω να προσπαθήσω να τα αφαιρέσω κτλ όπως και μια φωτο από μια μελανοταινία που έχει βγάλει κάτι σαν παράσιτα στο σώμα της δν μπόρεσα να βρω εάν είναι ασθένεια επίσης δν παρουσιάζει ασθενική συμπεριφορά προς το παρών.gallery

έχει κ μια φώτο από τον ταρίφα του ενυδρείου μου μέσα θα τον καταλάβετε είναι κίτρινος και κουβαλάει κόσμο στην πλάτη του.

ΥΓ: Να σημειώσω ότι δν κατηγορώ το μέλος για όλο αυτο το σαλιγκαροσμήνος ίσα ίσα θέλω να τον ευχαρηστήσω που μου έδωσε τα apple είναι κορυφαία.

Ερώτηση:

Από μένα τα είχες πάρει??? Ειλικρινά δεν θυμάμαι :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Από μένα τα είχες πάρει??? Ειλικρινά δεν θυμάμαι :bowdown:

Οk... Απαντάω μόνος μου καθότι βρήκα τα ΠΜ! Εγώ σου τα έδωκα (java και Apple snails) :bowdown:

Θύμισε μου κάτι άλλο. Την java από ποιο ενυδρείο σου την έδωσα, θυμάσαι? Γιατί έχω την υποψία πως μάλλον δεν προήρθαν από μένα, αν είναι από το 75L με τον μονομάχο. Αν ήταν από το γαριδοενυδρείο, τότε είναι βέβαιο πως σου έδωσα και λαθρεπιβάτες!

Όπως και να έχει τα σαλιγκάρια μη σε απασχολούν... Γράψε στα link που σου έδωσε ο sarevock για το θέμα της μελανοταινίας που αυτό είναι πιο σοβαρό! Προσπάθησε να σηκώσεις και κάποια λίγο καλύτεη φωτογραφία και αν γίνεται και μία συνολική του ενυδρείου!

ΥΓ: Εννοείται πως τα Apple Snails μου είναι κορυφαία :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

39 αναγνωσεις 0 απαντησεις δν ειναι καλες οι Photo? τι φταιει τουλαχιστον πειτε μου για την μελανοταινια που φαινετε στην photo καθαρα τα σημαδακια στο σωμα της

Το ότι δεν έλαβες απάντηση δεν φταίνε η φωτογραφίες απλός μερικές φορές πέφτουν πολλά θέματα μαζί και κάποιο θέμα μετά πηγαίνει προς τα κάτω στην λίστα και απλά ξεχνιέται. Άνθρωποι ήμαστε και μας διαφεύγουν μερικές φορές.

Τώρα στο θέμα σου για το ψάρι ρώτα στην κατηγορία με της ασθένειες εκεί θα σου που.

Για τα σαλιγκάρια διάβασε αυτό και μετά τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω χρηστο για το αρθρο, ναι storm απο εσενα τα πηρα κ σε ευχαρηστω , για την μελανοταινια θα κανω οτι υποδειξατε, παρατηρησα σημερα στο τζαμι του ενυδρειου μικρουσ οργανισμους(ισως εντομα) στο μεγεθος κεφαλης καρφιτσας τους οποιους δν μπορω δυστυχως να βγαλω φωτο κινουνται αρκετα γρηγορα κ νομιζω πηδανε κιολας τους ειδα οταν αφαιρεσα νερο για αλλαγη (παρεμειναν κολλημενοι στο τζαμι) ειναι λευκα-γκρι κ ειναι πολλα. Παλαιοτερα ειχα διαβασει ενα θεμα οπου καποιος αλλος χομπιστας σας ειχε κανει την περιγραφη κ του ειχατε δειξει φωτο μεγενθυμενες δυστυχως δν μπορεσα να βρω το θεμα κ δν θυμαμαι κ τι συμβουλες του ειχατε δωσει εαν καποιος μπορει να βοηθησει η γνωριζει κατι για αυτο ας πει τη γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μιλάς για κωπήποδα...

IMG_1406_croped.jpg

Όπως και να έχει μη σε απασχολούν αυτά.

Το ψάρι είναι που πρέπει να σε ανησυχεί πρώτα απ'όλα.

Ξαναρωτάω:

Θυμάσαι από ποιο ενυδρείο σου έδωσα Java Moss?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...