Jump to content

ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ


Recommended Posts

Πήγα να πάρω βιταμίνες και υπήρχαν μόνο της tetra, oι tetra vital.Είναι εντάξει για τα ζωοτόκα μου (γκάπυ και πλάτυ)? Και πόσα ml να ρίχνω μια φορά τη βδομάδα που μου είπε?

Link to comment
Share on other sites

θα ριχνεις συμφωνα με τη δοσολογια η οποια ειναι σχετικη με τα λιτρα σου.

αντιστοιχα βγαζουν και αλλες εταιρειες βιταμινες οπως πχ η σερα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να πάρω βιταμίνες και υπήρχαν μόνο της tetra, oι tetra vital.Είναι εντάξει για τα ζωοτόκα μου (γκάπυ και πλάτυ)? Και πόσα ml να ρίχνω μια φορά τη βδομάδα που μου είπε?

Γεια σου. θα βαζης σε καθε αλαγη νερου 5ml ανα 10 λιτρα νερου. Ποσα λιτρα ενυδρειο εχεις.?Εγω βαζω 1 φορα τον μηνα και εχω τα ιδια ψαρια με αυτα που ειπες ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. θα βαζης σε καθε αλαγη νερου 5ml ανα 10 λιτρα νερου. Ποσα λιτρα ενυδρειο εχεις.?Εγω βαζω 1 φορα τον μηνα και εχω τα ιδια ψαρια με αυτα που ειπες ...

Είναι 110 λίτρα μικτό. Μου είπε ότι μια φορά τη βδομάδα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 110 λίτρα μικτό. Μου είπε ότι μια φορά τη βδομάδα είναι καλά.

Αν κανεις μια φορα την εβδομαδα αλαγη νερου τοτε ειναι καλα.Εγω προτεινω καθε 15 μερες αν εχεις λιγα ψαρια αλαγη νερου και βιταμινες.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μια φορα την εβδομαδα αλαγη νερου τοτε ειναι καλα.Εγω προτεινω καθε 15 μερες αν εχεις λιγα ψαρια αλαγη νερου και βιταμινες.

Έχω 7 ψαράκια (2 είναι μωρά), 1 apple snail, ένα μωρό σαλιγκάρι αγνώστου ταυτότητας και 2 amano γαρίδες.Να κάνω κάθε 15 μέρες αλλαγή νερού, όχι κάθε βδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κάθε 15 μέρες αλλαγή νερού, όχι κάθε βδομάδα?

οχι,το αναποδο.

αλλαγη νερου καθε βδομαδα και καθε 15 την βιταμινη... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

οχι,το αναποδο.

αλλαγη νερου καθε βδομαδα και καθε 15 την βιταμινη... :bowdown:

ok ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ!

Εγω προτεινω μια και εχεις λιγα ψαρια να κανεις καθε 15 μερες αλαγη και να βαζεις βιταμινες .

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω μια και εχεις λιγα ψαρια να κανεις καθε 15 μερες αλαγη και να βαζεις βιταμινες .

:bowdown::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

οχι,το αναποδο.

αλλαγη νερου καθε βδομαδα και καθε 15 την βιταμινη... :bowdown:

Συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω μια και εχεις λιγα ψαρια να κανεις καθε 15 μερες αλαγη και να βαζεις βιταμινες .

:bowdown::bowdown::bowdown:

Βρε παιδια 100 λιτρα εχει η κοπελα... αλλαγη καθε 15 δεν ειναι και τοσο καλο! Μεχρι τουλαχιστον να μαθει τι γινεται με το νερο της... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε πότε πρέπει να γίνονται οι αλλαγές εξαρτάται από τις τιμές που πρέπει να μετριούνται και ΜΟΝΟ από αυτές. Ο κανόνας λέει κάθε εβδομάδα το 30% αλλαγή. Σε ένα σταθερό, όμως, και καλά στρωμένο σύστημα χωρίς υψηλή ιχθυοφόρτωση αυτές οι αλλαγές μπορούν να γίνουν ανά 10-15-20 ή 30 μέρες. Αυτό ΜΟΝΟ οι μετρήσεις μπορούν να το δείξουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...