Jump to content

Συνδιασμος με χρυσοψαρα


Recommended Posts

Μετα απο το στρωσιμο του ενυδρειου με τα 2 χρυσοψαρα ειμαι ετοιμος για τα πρωτα ψαρια.

Καποια ιδεα για εναν καλο συνδιασμο ψαριων? (θα ηθελα πολυ να διατηρισω τα 2 ψαρακια μου)

Το ενυδριο ειναι 300l και οι τελευταιες μετρησεις

PH=7

KH=10

GH=10

NO2=0

NO3=2

NH=0

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τα χρυσοψαρα πανε μονο με χρυσοψαρα

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποίησες τα χρυσόψαρα για στρώσιμο απλά βρες ποιά ψάρια σου αρέσουν για να δούμε αν μπαίνουν, όσα και με τι άλλα, τα χρυσόψαρα δώσ' τα πίσω ή πάρε μερικά ακόμα καθώς δεν συνδυάζονται με άλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Aφου λοιπον με πεισατε να δωσω τα ψαρακια μου εχω πλεον

4 tiger barb

3 silver sharks

2 hypostomus plecostomus

η ερωτηση ειναι απο εδω και περα τι? για να εχουμε ενα ισορροπημενο συστημα,με μια ερευνα που εχω κανει εχω βρει καποια ειδη κοπαδιαστα κυριως αλλα θα ηθελα και καποια μεγαλυτερα ψαρια,

Καποια προταση?

Σκαλαρια ταιριαζουν?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οι πλεκοστομοι και τα σιλβερ που ηδη εχεις επιλεξει γινονται τεραστια και συντομα ακομη και σε αυτα τα λιτρα μπορει να εχεις παλι προβλημα χωρου.

απο εκει και μετα τα τιγρακια δεν τους αρεσουν οι ουρες των σκαλαριων οποτε θα εχεις προβλημα.

με ολο το σεβασμο φιλε μου,ποιον ρωτησες για τους συνδιασμους των ψαριων σου...?

(στη θεση σου και να θελεις κινηση και χρωματα,θα εδινα τα σιλβερ,και θα μεγαλωνα το κοπαδι των tiger,με την προσθηκηπχ ζεμπρων η και αλλων τετρας τα οποια ειναι ομορφα κινητικα και γρηγορα χωρις πλουμιστες ουρες).παντα σου λεω την αποψη μου. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως ειδα καποιες foto απο το pleco και με τρομαξαν,το θεμα ειναι πως αυτα που εχω ειναι το πολυ 3-4εκ.

Τα silver ελπιζω να ειναι οι μονιμοι κατοικοι του ενυδρειου μου.

Οσο αναφορα για κοπαδια που εχω ψαξει αλλα δεν ξερω αν ταιριαζουν ειναι τα barbus everetti και ticto οπως επισης clown και zebres (σε κοπαδι?).

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι πως ειδα καποιες foto απο το pleco και με τρομαξαν,το θεμα ειναι πως αυτα που εχω ειναι το πολυ 3-4εκ.(για λιγους μηνες εισαι οκ)

Τα silver ελπιζω να ειναι οι μονιμοι κατοικοι του ενυδρειου μου.(οχι για πολυ δυστυχως..)

Οσο αναφορα για κοπαδια που εχω ψαξει αλλα δεν ξερω αν ταιριαζουν ειναι τα barbus everetti και ticto οπως επισης clown και zebres (σε κοπαδι?).

(κλουυν ,επισης πρεπει να ειναι 3-4 και επισης μεγαλωνουν αρκετα,ζεμπρες ναι μπορεις.)
Link to comment
Share on other sites

Τα silver sharks εχουν τοσο γρηγορη αναπτυξη?

οι ζεμπρες ειναι κοπαδι επισης?

Καποια προταση για ψαρακια που δεν παραμενουν στα 5εκ?

Νομιζς οτι το 300 θα μπορουσε να φιλοξενησει 2-3 ψαρακια των 15-20 εκ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...